Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 3d. 20:14

„Slidininkų blog'as“: Serfaus-Fis-Ladis – naujas, modernus slidininkų rojus Tirolyje

Slidinėjimas Austrijoje, kurorte Serfaus-Fiss-Ladis
Jolantos K. nuotr. / Slidinėjimas Austrijoje, kurorte Serfaus-Fis-Ladis

Serfaus-Fis-Ladis slidinėjimo kurortas yra įsikūręs vakarų Tirolyje, už Insbruko, Šveicarijos kryptimi, apie 40 km nuo šios valstybės sienos. Tai naujas ir labai šiuolaikiškas slidinėjimo kurortas, įkurtas tik prieš keletą metų, todėl visa slidinėjimo aplinka ne tik moderni, bet ir labai miela širdžiai.

Konkursas: rašyk „Slidininkų blog'ui“ ir laimėk kvietimą nemokamai slidinėti „Snow arenoje“ su įrangos nuoma! (TAISYKLĖS)

Junkitės prie „Slidininkų rojaus“ tinkle „Facebook“.

Atvykti čia patogu ir automobiliu – atstumas nuo Vilniaus apie 1825 km, tačiau užtenka vienos nakvynės ties Berlynu ir kitą dieną pavakary jūs jau galite stovėti ant kalno. Mėgstantiems keliauti lėktuvu, reikėtų skristi į Miuncheną (184 km iki Fisso)  arba į Insbruką (apie 92 km), o iš čia  – sava eiga iki kalnų.

Kalnynas  šiame kurorte didžiulis, keltuvais jungiantis tris Alpių miestelius – Serfaus, Fis ir Ladis į vieną slidinėjimo kurortą. Trasos paruoštos nepriekaištingai, jų gausu įvairių ir jos puikiai tinka tiek pradedančiajam, pirmą kartą atsistojusiam ant slidžių žmogui, tiek ekstremalui – stačių, juodų trasų mėgėjui. Viena maloniausių ir mano mėgstamiausių trasų Fisse yra dešimties kilometrų raudonoji trasa Frommes downhill nuo Bergdiamant Schonjoch viršūnės 2436 m aukštyje iki apačios, pagrindinio keltuvo.

Miesteliuose Serfaus, Fisas ir Ladis, kaip ir visur turbūt, veikia slidinėjimo mokyklos bei įrangos nuomos punktai. Ten galima išsinuomoti slidinėjimo įrangą norimo lygio čiuožimui.

Fisas: kokybė ir draugiškumas

Fise įspūdį labiausiai palieka iš visur alsuojanti kokybė, beveik primenanti kaimynystėje esančią Šveicariją – gražūs viešbučiai, kruopščiai prižiūrimos trasos, nauji keltuvai, kai kurie – su šildomomis sėdynėmis, labai draugiškas personalas ir netgi patys poilsiautojai – slidininkai, kurių draugiškumas Austrijoje, kaip pastebėjau, labai skiriasi, priklausomai nuo regiono, į kurį keliauji.

Tokių atostogų išlaidos savaitei – apie 2500 Lt vienam žmogui.

Ne veltui ir tikrai yra už ką – 2012 metais Serfaus-Fis-Ladis kurortas išrinktas Nr.1 slidinėjimo kurortu Europoje. Tačiau už tai reikia susimokėti  –  „ski pass“ savaitei čia kainuoja nepigiai. Ne piko sezonu – 242,50 eurų, piko – 270,50 eurų.

Kainos

Šiek tiek plačiau apie kainas. Apgyvendinimas viešbučiuose ir apartamentuose arčiau trasų yra brangokas,  tačiau aplinkiniuose miesteliuose, kurie nutolę nuo kalnyno ir trasų iki 10–15 km atstumu,  rasite jaukius apartamentus su visais patogumais  ir virtuve už tikrai neaustrišką kainą – 50–120 Lt žmogui per parą. Tačiau į kalną kiekvieną rytą jau reikės važiuoti – autobusu arba automobiliu. 

Labai rekomenduoju paragauti austriško štrudelio (4 eurai), kuris Fise dedamas į didelę sriubos lėkštę, užpilamas šiltu vaniliniu padažu, apibarstomas cukraus pudra ir patiekiamas su šviežiomis braškėmis  – dieviškai skanu!

Maisto išlaidos, jeigu gaminsitės patys, beveik nesiskirs nuo išlaidų Lietuvoje, nes didžiuosiuose prekybos centruose, kurių yra kiekviename vakarų Tirolio miestelyje, maisto kainos – kaip Lietuvoje. Vyno, alaus ir kitų gėrimų – taip pat. Jeigu neturite noro gaminti maisto atostogų metu – kurorto kalnuose yra bent keli puikūs restoranai su plačiu maisto pasirinkimu pietums, o karštų patiekalų kainos prasideda nuo 10 eurų. Labai rekomenduoju paragauti austriško štrudelio (4 eurai), kuris Fise dedamas į didelę sriubos lėkštę, užpilamas šiltu vaniliniu padažu, apibarstomas cukraus pudra ir patiekiamas su šviežiomis braškėmis  – dieviškai skanu!

Mėgstantys slidinėjimo atostogų metu aplankyti ir parduotuves, nebus nuvilti. Duty free zona Šveicarijos Alpių kaimelyje Samnaune yra už 35 km nuo Fiss, todėl išvyka į Samnauną yra puiki apsipirkimo geromis kainomis pramoga ir šioks toks poilsis po intensyvaus sporto. Čia taip pat slidėmis atvyksta turistai iš kitos kalno pusės Austrijoje – populiaraus Ischgl slidinėjimo kurorto. Atčiuožia, apsiperka ir vėl slidėmis čiuožia atgal į Austriją. Populiariausi pirkiniai – šveicariškas šokoladas, kvepalai, kosmetika alkoholiniai gėrimai ir laikrodžiai.

Dėl ko šis kurortas dar labai mielas  – daugiau negu visur kitur,  čia skiriama dėmesio vaikams ir šeimai. Vaikai, jeigu juos paliksite slidinėjimo darželyje, sulauks tiek dėmesio ir atrakcijų, kaip niekur kitur Austrijoje. Vaikų ir šeimų su vaikais čia atostogauja tikrai labai daug.

Žiema čia – kaip pasakų knygoje. Būtent laikas, prieš keletą metų praleistas pirmą kartą Fisse, padėjo pamilti žiemą, slidinėjimą ir pačią Austriją.

Negaliu nepaminėti ir Apres ski barų, kurie, kaip kalba žmonės, Austrijoje – patys geriausi. Jau 16 val. čia prasideda tikros linksmybės su pokalbiais prie alaus, šokiais ir dainomis. Tikra atgaiva po sunkaus darbo. 

Fissas taip pat ne išimtis šiuo klausimu. Be įprastų linksmybių, Fise vyksta įvairių naktinių renginių – slidininkų pasirodymų, šviesų ir slidžių šou, koncertų, renginių vaikams.

Pabuvus Fisse, iš karto supranti, kad tai tikrai vienas gražiausių Austrijos Alpių kurortų. Žiema čia – kaip pasakų knygoje. Būtent laikas, prieš keletą metų praleistas pirmą kartą Fise, padėjo pamilti žiemą, slidinėjimą ir pačią Austriją.

Tokių atostogų išlaidos savaitei – apie 2500 Lt vienam žmogui (įskaičiuota: degalai, nakvynės pakeliui į kalnus ir namo, apgyvendinimo išlaidos kurorte, „ski pass“, maistas ir gėrimai).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min