Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 1d. 10:53

Slidininkų blog'as. Lietuvių numylėtas Livinjo: alkoholis ten liejasi laisvai

Slidinėjant Livinjo (Livigno) galima smagiai laiką leisti ir SPA.
Terme.bormio.it nuotr. / Slidinėjant Livinjo (Livigno) galima smagiai laiką leisti ir SPA.

„Ką gali pasakyti apie Livinjo?“ – paklausė pirmą kartą į šį lietuvių itin mėgstamą Italijos slidinėjimo kurortą susiruošęs bičiulis. Pirma į galvą šovusi mintis: degantiems noru išbandyti kuo daugiau slidinėjimo trasų ten nuobodoka, užtat pigus alkoholis.

Konkurso taisyklės: rašyk „Slidininkų blog'ui“. Prizus dovanoja „Snow arena“ ir „Lukla“.

Milano oro uoste susipažįstame su linksma slidinėtojų kompanija iš Lietuvos. Augaloti vyrukai mielai bendrauja, dalijasi atostogų planais. Va, išsikvietė taksi ir iš oro uosto šaus tiesiai į Livinjo. Šis kurortas jiems dar neatrastas  rojus – anksčiau lankytis nė vienam ten neteko, užtat girdėjo begalę gerų atsiliepimų: daug saulės, plačios ir išlygintos trasos, tikras itališkas maistas, žavus miestelis, ir apskritai – nuostabi aura.

Praėjo beveik savaitė. Susitikimo vieta ta pati – Milano oro uostas. Tačiau tos pačios kompanijos nuotaikos jau kitokios: vyrai suvargę ir kiek išburkę, paraudusiomis akimis, vienas po pažastimi spaudžia didelę vaikiško konstruktoriaus dėžę.

„Ne kažin kiek paslidinėjome, – mykia. – Ką ten slidinėsi, kai alkoholis toks pigus. Už litrą švediškos degtinės – 6 eurai (apie 21 litas). Iš vakaro dievagojomės, kad viskas, šiandien – paskutinis kartas. Ryt – nė lašo. Už slidžių – ir į trasą. Bet išaušta rytas – ir vėl viskas nuo pradžių...“      

Pati su šeima Livinjo trasas ir kainas patikrinau prieš ketverius metus. Iš Lietuvos važiavome automobiliu. Kelionė gerokai nuvargino – ne tik atstumas didelis, bet ir kelias per Šveicariją ganėtinai siauras bei sudėtingas. Teko sumokėti už Austrijos kelių vinjetę, dar – už Šveicarijos, taip pat – už į Livinjo vedantį tunelį.  

Bet negaliu sakyti, kad pats kurortas nepatiko. Tikra tiesa – buvo daug saulės ir daug itališko maisto. Pats miestelis iš tiesų žavus, o į viešbutuko kiemą gali nusileisti tiesiai nuo kalno. Bet tiems, kas nemėgsta šiūruoti tomis pačiomis trasomis, Livinjo netinka – šiam kurortui pažinti, mano galva, pakanka ir poros dienų.

Jei jau susiruošėte į Livinjo, patarčiau tuo pačiu aplankyti netoli jo esantį romėnų laikus menantį Bormio miestelį ir išbandyti jo slidinėjimo trasas. Šios mums pasirodė kiek statesnės nei Livinjo ir ne ką prastesnės. Gerą šių trasų reputaciją patvirtina ir faktas, kad čia buvo surengti net kalnų slidinėjimo pasaulio čempionatai.

Bormio rekomenduočiau ne tik paslidinėti, bet ir nusimaudyti „Bagni Vecchi“ – sename vienuolyno pastate įsikūrusiame terminių šaltinių SPA centre. Sumokėsite nemažai, užtat iki soties pasisemsite egzotikos.

Bendra informacija

Livinjo (Livigno) slidinėjimo kurortas – įsikūręs 1816 m aukštyje, šiaurinių Alpių kalnuose, netoli St. Moritz‘o (Šveicarija). Sidinėjimo aukštis – nuo 1800 m iki 2900 m. Trasų ilgis – 115 km.

Livinjo išskirtinumas – visame miestelyje galiojanti tax free (nėra PVM mokesčio) zona, dėl ko pakankamai žemos degalų, gėrimų, kvepalų kainos. Kurorto centre gausybė kavinių, barų ir restoranų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min