Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 16d. 17:57

Liepkalnio kalnas pradeda žiemos sezoną – penktadienį jau veiks „varlynukas“

Ant Liepkalnio kalno tvarkomas žiemos centras.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ant Liepkalnio kalno tvarkomas žiemos centras.

Žiemos sporto mėgėjai pagaliau sulaukė savo valandos ir galės atidaryti slidinėjimo sezoną Vilniaus Liepkalnyje. Penktadienį, sausio 17-ąją, pradės veikti pradedančiųjų trasa – „varlynukas“. Tokią naujieną ketvirtadienio pavakarę išsiplatino naujieji Liepkalnio slidinėjimo trasų valdytojai – bendra Lietuvos ir Latvijos įmonė „Trade State“.

„Dar vienas pa-ga-liau! Rytoj (sausio 17 d.), 12 val., pradeda veikti pradedančiųjų trasa („varlynukas“). Taip pat jau veiks ir nuomos punktas bei kavinė. Kviečiame pradėti mokytis slidinėti ar pasitreniruoti prieš kitų trasų atidarymą!“ – skelbia Liepkalnio šeimininkai socialiniame tinkle „Facebook“.

Tam, kad pavyktų prigaminti pakankamai dirbtinio sniego Vilniuje esančiose slidinėjimo trasose, vidutinė 8-10 laipsnių šalčio paros temperatūra turi išsilaikyti bent kelias dienas. Jau kitąmet trasų valdytojai tikisi nebūti tokie priklausomi nuo lietuviškos žiemos – tereikės vidutinės 2 laipsnių šalčio temperatūros. Tam būtina sniego patrankoms tiekti ne vandentiekio vandenį, kaip daroma dabar, o iš tvenkinio, kurį pirmiausia ir pradėjo kasti bendrovė, vos laimėjusi Liepkalnio nuomos konkursą.

Pagrindinis dėmesys skiriamas ne pačioms trasoms tobulinti, o padaryti jas saugesnes – kertami trasose esantys krūmynai, taip pat medžiai bei stulpai aptveriami ar uždengiami specialiais paminkštinimais. Bus aiškiai sužymėtos trasos, o prie keltuvų pagalbos ranką nemokančiam visada išties trasų personalas, – teigia A.Bielskus.

Bendrovės interneto puslapyje Liepkalnio slidinėjimo trasų vadovas Artūras Bielskus apgailestauja, šį sezoną dėl laiko stygiaus slidininkams nepavyks pasiūlyti tiek naujovių, kiek norėtųsi.

„Pagrindinis dėmesys skiriamas ne pačioms trasoms tobulinti, o padaryti jas saugesnes – kertami trasose esantys krūmynai, taip pat medžiai bei stulpai aptveriami ar uždengiami specialiais paminkštinimais. Bus aiškiai sužymėtos trasos, o prie keltuvų pagalbos ranką nemokančiam visada išties trasų personalas. Dar viena itin laukta permaina – diegiama nauja trasų apšvietimo sistema, kuri leis prailginti trasų veikimo laiką. Dėl laiko stokos ir gana ankstyvos žiemos šiais metais teks dirbti su tuo, ką turime, o kiti metai atneš tikrai daug pasikeitimų ir džiaugsmo kalno lankytojams“, – teigia A.Bielskus.

Liepkalnio slidinėjimo trasos darbo dienomis turėtų dirbti nuo 12 val. (išskyrus pirmadienį – nuo 14 val.) iki 23, savaitgaliais – 9-23 val.

Pagal sutartį su Vilniaus savivaldybe į kalno infrastruktūros tvarkymo darbus per trejus metus bendrovės privalės investuoti apie 3,5 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min