Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai per šventes užplūdo kaimynų slidinėjimo centrus

Eilutė prie keltuvų
Žilvino Pekarsko nuotr. / Lietuvos slidinėjimo centrai lietuvius vilioja vis mažiau nei kaimynų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Latvijos ir Lenkijos slidinėjimo centrai šiomis dienomis pailgino darbo laiką. Tai padaryta dėl ilgojo savaitgalio Lietuvoje. Slidinėjimo mėgėjai iš mūsų šalies kaimynams padeda susikrauti nemenką pelną, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Nors slidininkams kalnų pakaktų ir Lietuvoje, trasų įrengti čia neskubama. Todėl aktyvaus poilsio ištroškusių lietuvių pinigai ilgąjį savaitgalį pildo latvių ir lenkų kišenes, rašoma dienraštyje „Lietuvos rytas“.

Lietuviai per švenets masiškai traukia į Šelmentą, Geldapę Lenkijoje, prie Žagarkalnio, Uozuolkalnio ar Saulės kalno Latvijoje.

Lenkijoje netoli Suvalkų įsikūrusio Šelmento slidinėjimo centro vadovas Stanislawas Roziewskis teigia, kd jei šeštadienį ir sekmadienį tarp lankytojų lietuvių čia buvo maždaug pusė, pirmadienį ir antradienį jų bus 99 procentai.

Anot Šelmento slidinėjimo centro direktoriaus, užgriuvę lietuviai jau išgąsdino ir nuolatinius jų klientus iš Lenkijos. „Lenkai jau juokauja, kad Šelmentą okupuoja lietuviai“, – dienraščiui „Lietuvos rytas“ pasakojo S.Roziewskis.

Žagarkalnio slidinėjimo centras Latvijoje pirmadienį ir antradienį dirbs valanda ilgiau. Latviai neslėpė, kad stengiasi dėl lietuvių, švenčiančių Vasario 16-ąją.

Netoliese esantis Uozuolkalnis vasario 15-ąją dėl lietuvių dirbo iki vidurnakčio, nors šio slidinėjimo centro darbo laikas net savaitgaliais būna dviem valandomis trumpesnis.

Uozuolkalnio direktorius Girtis Kalkis pats dalijo reklamos lankstinukus, papuoštus lietuviška trispalve.

Dienraščio kalbinti lietuviai pasakojo, jog Šelmento trasos įrengtos puikiai, neapledėjusios. Tiesa, čia buvo sunkoka rasti vietą nakvynei, mat daugelis vietų užimtos lietuvių. Nakvynę čia galima rasti už 25–50 litų.

„Lietuvos rytui“ lietuviai slidinėjimo mėgėjai kritikavo mūsų slidinėjimo trasas ir nesuprato, kodėl negalima įrengti tokių kaip Lenkijoje ar Latvijoje. Vilniečio Nerijaus nuomone, Liepkalnio slidinėjimo trasos net nereikėtų įtraukti į informacijos sąrašus: „Neduok Dieve, koks latvis ar lenkas įsigeis čia atvažiuoti paslidinėti. Jis juk galvą nusisuks. Arba liks nesupratęs, kur atvažiavo“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min