2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Mįslė: kaip Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurorte atsidūrė švediškos sniego patrankos

Kai Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida šią savaitę paskelbė nuotraukas, kuriose šalies lyderis Kim Jong Unas matomas besilankantis naujame slidinėjimo kurorte, pastatytame jo nurodymu, viena Švedijos bendrovė negalėjo patikėti tuo, ką pamatė.
Kim Jong Unas apsilankė naujajame Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurorte
Kim Jong Unas apsilankė naujajame Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurorte / „Scanpix“ nuotr.

Junkitės prie „Slidininkų rojaus“ tinkle „Facebook“ ir keiskitės informacija.

Paaiškėjo, kad jos gaminamos sniego patrankos naudojamos ant Masiko perėjos slidinėjimo kurorto šlaitų, nors Europos Sąjunga (ES) yra paskelbusi sankcijas, turinčias neleisti neturtingai Šiaurės Korėjai gauti jokių prabangos prekių arba įrangos.

„Nenumanau, kaip jos atsidūrė Šiaurės Korėjoje. Mes jų Šiaurės Korėjai tiesiai nepardavėme“, – bendrovės „Areco“ vadovas Johanas Erlingas sakė dienraščio „Dagens Nyheter“ penktadienio numeriui.

Nenumanau, kaip jos atsidūrė Šiaurės Korėjoje. Mes jų Šiaurės Korėjai tiesiai nepardavėme.

Kim Jong Unas antradienį išbandė vieną slidininkų keltuvą jo asmeniškai globojamame projekte, kuris yra įgyvendinamas „žaibo greičiu“ ir, kaip teigė lyderis, yra „pasaulio dėmesio centre“, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Kurorto nuotraukose matomos kai kurios iš jo trasų, kurių bendras ilgis, kaip pranešama, yra 110 kilometrų. Slidinėjimo komplekse taip pat įrengtas viešbutis, sraigtasparnių nusileidimo aikštelės ir keltuvai, o kai kuriose trasose matomos „Areco“ sniego patrankos.

J.Erlingas sakė, kad jį nustebino šie faktai ir kad ketvirtadienį paskambino „Areco“ įrangos platintojui Kinijoje, kuris jį patikino, kad „nepardavė sniego patrankų tai šaliai“.

Tikėtina, kad Šiaurės Korėja įsigijo jau naudotą įrangą, todėl jos įsigijimo kelius būtų sunku atsekti, konstatavo J.Erlingas.

Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurortas jau buvo patekęs į pirmuosius puslapius rugpjūtį, kai Šveicarija blokavo Pchenjano planus įsigyti slidininkų keltuvų už 7,6 mln. dolerių, vadindama tuos užmojus stalinistinio režimo „propagandos projektu“.

Tačiau apkūnaus sudėjimo Šiaurės Korėjos lyderis nenuleido rankų, siekdamas pademonstruoti, kad jo šalyje statomi „pasaulinio lygio“ pramogų parkai.

Spalį Kim Jong Unas atidarė vandens pramogų kompleksą su uždarais ir atvirais baseinais, čiuožynėmis ir pirtimis. Rugsėjį jis žiūrėjo „keturmačius“ filmus naujame kino teatre, įrengtame viename renovuotame pramogų parke, kur taip pat išbandė amerikietiškųjų kalnelių atrakcioną.

Šveicarijoje išsilavinimą įgijęs apie 30 metų lyderis perėmė šalies vairą iš savo tėvo – veterano lyderio Kim Jong Ilo, kai jis mirė 2011-ųjų gruodį.

ES yra paskelbusi sankcijas Šiaurės Korėjai, pagal kurias Pchenjanui draudžiama pirkti Europoje pagamintas prabangos prekes ir įrangą, kuri gali būti naudojama propagandai. Šis eksporto draudimas taikomas slidinėjimo, golfo, nardymo ir vandens sporto įrangai bei kitoms prekėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min