Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 18:23

Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong Unas nuo šiol turės asmeninę „Šveicariją“ – iškilmingai atidarytas slidinėjimo kurortas

Kim Jong Unas apsilankė naujajame Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurorte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Unas apsilankė naujajame Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurorte

Šiaurės Korėjoje iškilmingai atidarytas pirmasis šalyje slidinėjimo kurortas. Jo statybas prižiūrėjo pats šalies vadovas Kim Jong Unas, jaunystėje studijavęs Šveicarijoje ir pamėgęs šį žiemos sportą, tačiau grįžęs į gimtinę jis šios pramogos buvo netekęs, rašo tvn24.pl.

Daugiau informacijos apie slidinėjimo kurortus rasite specialioje „facebook“ grupėje „Slidininkų rojus“.

Rašykite „slidininkų blog'ui“, laimėkite nemokamą slidinėjimą Druskininkuose.

Nėra žinoma, kas teikė korėjiečiams įrangą, keltuvus, nes ne viena Europos bendrovė tai daryti atsisakė. Skelbiama, kad bendradarbiauti su korėjiečiais nesutiko Šveicarijos, Prancūzijos, Vokietijos, Austrijos įmonės.

Kim Jong Unas pats aplankė naująjį slidinėjimo kurortą. Nuotraukose iš šio vizito matosi, kaip diktatorius vaikštinėja po kurortą apsuptas karinėmis uniformomis apsirengusių vyrų, kyla keltuvu, tačiau nežinoma, ar išbandė slides ir nusileidimo trasas.

Šios žiemos sporto šakos mėgėjas Kim Jong Unas savo šalyje neturėjo galimybių slidinėti, todėl vos tapęs vadovu pasiryžo pastatyti naują kurortą. Darbai kainavo brangiai ir vyko greitai. Japonijos žiniasklaidos teigimu, projekto vertė – 1,5 mlrd. dolerių (3,75 mlrd. Lt). Japonų skaičiavimais, už tokią sumą būtų galima įsigyti Kinijoje du milijonus tonų ryžių, o tai dukart padengtų grūdų deficitą Šiaurės Korėjoje.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida skelbia, kad kurorto slidinėjimo trasų ilgis siekia 110 km. Jeigu tai yra tiesa, Kim Jong Uno kurortas nenusileis gerai žinomiems Europos slidinėjimo centrams. Svečių lauks ir prabangus viešbutis, sujungtas su SPA centru bei sraigtasparnių nusileidimo aikštele.

Naujajame Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurorte
Naujajame Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurorte

Kim Jong Unas slidinėjimo kurortą aplankė likus dienai iki jo oficialaus atidarymo. Diktatorius liepė kurorto vadovams padaryti trumpą atidarymo ceremoniją, kad apsilankę žmonės galėtų „kuo ilgiau pasimėgauti slidinėjimo malonumais ir pajusti partijos rūpestį“. 

Atidaryme Kim Jong Unas nedalyvavo, juostelę perkirpo aukšto rango karininkai. Iš karto pasirodė ir slidininkai, kurie tikrai neatrodė naujokai ar paprasti mėgėjai – ant slidžių jie stovėjo tvirtai. 

Japonijos spaudos teigimu, paprasti Šiaurės Korėjos gyventojai iki šiol žiemą tenkinosi rogutėmis ir pačiūžomis. Manoma, kad ir naujajame kurorte lankysis bei slidinės sportininkai, aukšto rango kariškiai ir jų šeimos bei specialiųjų padalinių kariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min