Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 26d. 13:52

„Slidininkų blog'as“: kur draudžiama įžengti snieglentininkams?

Meilė sniegui, žiemai ir antrajai pusei
15min archyvo nuotr. / Meilė sniegui

Mums, europiečiams, sunku patikėti, bet šiandien dar egzistuoja slidinėjimo kurortų, kuriuose yra uždrausta slidinėti su snieglentėmis. Ir ta šalis yra ne kas kita, o demokratijos laisvių ir liberalizmo lopšys – Jungtinės Amerikos Valstijos.

Junkitės prie slidininkų ir snieglentininkų tinkle „Facebook“. Rašykite apie slidinėjimą slides@15min.lt.

Šioje valstybėje yra net trys slidinėjimo kurortai, kuriuose draudžiama slidinėti snieglente. Tai Altos, Dyr Velėjaus (Deer Valley) ir Med River Gleno (Mad River Glen). Snieglentininkai, aktyviai kovoję viešojoje erdėje prieš šį draudimą, šiais metais kreipėsi į teismą dėl Konstitucijoje įtvirtintų jų teisių pažeidimo.

Slidinėjimo kurorto Alta atstovai teisme teigė, kad slidinėjimas snieglente kelia pavojų tiek patiems snieglentininkams, tiek kitiems slidininkams ir kad kai kurios jų trasos yra per stačios.

Tuo tarpu snieglentininkai aiškino, kad tūkstančiai slidinėjimo kurortų leidžia slidinėti ir snieglente, o tai nesukelia jokių papildomų rizikų.

Tačiau teismas priėmė Altos slidinėjimo kurortui palankų sprendimą, aiškindamas, kad snieglenčių draudimas nėra sietinas su diskriminacija dėl žmogaus pasirinkimo laisvės, įsitikinimų ar rasės. Tai yra tam tikros įrangos naudojimo draudimas, kuris nevaržo asmens laisvių ir nesukelia su tuo susijusios diskriminacijos.

Taigi toks draudimas ir toliau bus laikomas kaip komercinės slidinėjimo kurortų sąlygos, kurias jie galės taikyti ir ateityje. Na, o norintiems paslidinėti kurorte, kuriame nesutiksite nei vieno snieglentininko, galima vykti į vieną iš šių JAV slidinėjimo kurortų.

Slidininkų blog'o konkursas
Slidininkų blog'o konkursas

 

Tiesiogiai stebėkite situaciją Liepkalnio trasose:

 

Vakarinė kamera
 
Šiaurinė kamera
 
Rytinė kamera
 
Kalnų Magija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min