Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slidininkų blogas. Lietuviškas prieglobstis Šveicarijoje (nuotraukos)

Slidininkų viešbutis „Bad Serneus“ Šveicarijoje
Tomo Balžeko / 15min nuotr. / Slidininkų viešbutis „Bad Serneus“ Šveicarijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vos atvykus į kalnų apsuptą kiemą, mus pasitinka draugiška kurzharų veislės kalytė Arsa. Jos nevaržo antsnukis, ji meiliai pinasi aplink ir palydi iki pat viešbučio durų.

Visi slidininkų blogo įrašai

Nieko nuostabaus: lietuvių valdomame „Bad Serneus“ laukiami ir šunys, ir jų šeimininkai. Neįprasta ir džiugu? Tai tik dalis Šveicarijos Alpių papėdėje įsikūrusio viešbučio privalumų.

Šveicarija ir nedidelis Klosterio miestelis nebuvo pagrindinis mūsų kompanijos atostogų tikslas. Čia užsukome vos porai dienų pakeliui į slidinėjimo kurortą Italijoje  – žinodami apie lietuvius viešbučio „Bad Serneus“ savininkus, norėdami susipažinti artimiau.

Gydomasis sieros mineralinio vandens šaltinis

Šalia ekonomikos forumo išgarsinto Davoso ir Klosterio slidinėjimo kurortų įsikūręs viešbutis garsus šalia tekančiu sieros mineralinio vandens šaltiniu. Prieš jame įsikuriant lietuviams Sigitui ir Laimai, čia buvo sanatorija, į kurią žmonės patekdavo tik gavę gydytojo leidimą. Vieno potvynio metu viešbutis buvo užlietas ir smarkiai apgriautas, tuomet, jo atsisakius prieš tai čia šeimininkavusiems  savininkams, viešbutį ir atstatė verslą Šveicarijoje sugalvoję kurti lietuviai.

Ir dabar „Bad Serneus“ išlaikė sveikatingumo šaltinio vardą: čia veikia neįtikėtinai šiltas +34 °C  siera praturtinto vandens baseinas, o norintiems mineralų injekcijos tereikia žengti porą žingsnių į viešbučio kiemą ir gurkštelti vandens, atitekančio iš šaltinio. Turbūt nereikia net daug pasakoti, koks malonumas pasinerti į šiltą vandenį po ilgos slidinėjimo dienos...

Slidinėjimas

Viešbutis įsikūręs, regis, vienoje patogiausių slidininkams vietų: Iki Klosters ir Davoso – vienų iš žymiausių Šveicarijos kalnų slidinėjimo kurortų –  3,5 km ir 13 km. Slidinėjimo trasas galima pasiekti automobiliu arba autobusu, pastarasis viešbučio svečius į kalnus gabena nemokamai.
Slidinėjimo bilietas 6 dienoms Klosterio – Davoso regione kainuoja apie 295.00 CHF (apie 700 litų) slidinėjimo įranga – apie 150 CHF (apie 350 litų).

Šeimininkų teigimu, jei tam palankios sąlygos, iš kalnų galima nusileisti ir tiesiai į viešbučio kiemą.

Draugiški šeimininkams ir jų augintiniams

Nors lietuviai viešbučio savininkai per ketverius gyvenimo metus jau tapo savais uždarumu ir konservatyvumu garsėjančioje Šveicarijoje, išlaikyti gerą vardą kartais tampa sunku net ne dėl paties kaltės.

„Visi čia jau girdėjo apie šunelio Rudžio istoriją“, – liūdnai sako Sigitas ir priduria, kad šveicarams toks žiauriai su šuneliu pasielgusio ir jį nuo tilto numetusio Svajūno Beniuko poelgis atrodo tiesiog nesuprantamas.

Ir viešbučio savininkai, ir jų svečiai – tikri gyvūnų mylėtojai. Į viešbutį galima atvykti su šunimis, o jie įleidžiami netgi į tam tikras bendrąsias patalpas. Ši žinia tikrai nemenkai pelengvina gyvenimą tiems, kurie nori pramogauti, tačiau savo kelionę turi rinktis dienų dienas ieškodami viešbučių skelbimų su užrašu „pets allowed“.

Kitos pramogos

Kadangi svečiavomės vos porą dienų, tikrai neišmėginome net didžiosios dalies šiame regione siūlomų kitų pramogų. Tačiau už keliasdešimt kilometrų esančiame Davose nestinga klubų, barų, parduotuvių ir net kino teatrų, o Klosteryje – jaukių restoranų, kuriuose galėsite paragauti tradicinio sūrio patiekalo raclette ir kitų patiekalų. Jie dar skanesni žinant, kad visus produktus vietiniai perka tik iš patikimų, jau ne vienerius metus patikrintų ūkininkų ir prekybininkų.

Tačiau jei po smagios slidinėjimo dienos nesinorėtų niekur išlįsti iš viešbučio – ne bėda. Viešbučio restorane vyrauja neformali atmosfera – šeimininkas Sigitas jums mielai atkimš vyno butelį, papasakos apie šveicarų gyvenimo ypatumus. Įdomu kaip svetur, jauku kaip namie. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min