Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 25d. 07:11

Slidininkų blogas. Slidinėjimas Centrinės Amerikos sniego parkuose

Slidinėjimas JAV sniego parkuose
xteam.lt nuotr. / Slidinėjimas JAV sniego parkuose

Jau kelerius metus brandinome idėją pamatyti JAV slidinėjimo kurortus, išbandyti trasas, o svarbiausia pamatyti iš arti snowparkus, kuriais garsėja ši šalis. Juolab dabar, kai sudėtinga ekonominė situacija kainų atžvilgiu turėtų būti palanki turistams.

Visi Slidininkų blogo įrašai.

Taigi, pasitarę su kolegomis, kurie kasmet lankosi Kolorade ir užuot važiavę ilgą kelią iki Arizonos, apsisprendėme geriau aplankyti keletą  JAV Vidurio Vakarų regiono slidinėjimo kurortų, įskaitant patį seniausią pasaulyje snowparką – Raging Buffalo.

Ką verta žinoti vykstant i JAV slidinėti
Pirmiausia nustebina tai, jog ekonomone šalies situacija visiškai nesumažino kainų kurortuose, nors apie tai dažnai kalbama. Keltuvai Kolorade dienai jums atseis apie 80 dolerių , o Aspene sieks net 100 dolerių, priklausomai nuo trasu pasirinkimo. Net ir mūsų Liepkalnį  primenančiame snowparke teks pakloti nuo 40 dolerių.

Daugumoje JAV snowparkų šalmas yra privalomas atributas. Tai turbūt vienintelis šioks toks saugumo garantas, nes visa kita paliekama jūsų valiai. Snowparkuose perkant bilietą reikia užpildyti anketą, kuri reikštų, jog visa atsakomybę dėl saugumo prisiimate jūs pats.
Jei ruošiatės slidinėti ilgiau nei 4 dienas, inventoriaus geriau pasiieškoti craiglist.com negu nuomotis ar vežtis. Amerikoje jis gana pigus. 

Bene labiausiai stebina, jog keldamiesi keltuvu, amerikiečiai visai nenaudoja nuleidžiamo

xteam.lt nuotr./Slidinėjimas JAV sniego parkuose
xteam.lt nuotr./Slidinėjimas JAV sniego parkuose

apsauginio turėklo, kuris Europos kurortuose yra privalomas. Jei keltuvas netikėtai sustoja, jie taip ir balansuoja ties iškritimo riba. Keliantis pirmus kartus jaukumo jausmas visiškai jus apleidžia. Vėliau šiek tiek apsiprantama, bet visiškai atsipalaiduoti sunku. Jei pabandysite pakelti ranką ir nuleisti turėklą, į jus pažiurės kaip į keistuolį.

Visi parkai dirba ištisą dieną iki 10 val vakaro.
Ir bene idomiausias dalykas su kurio susiduriame JAV, yra bendravimas. Kiekvieną kartą keliantis į kalną būsite išklausinėtas, ar seniai slidinėjate, kur gyvenate, kur apsistojote ir pan. Netgi vaikai pažers jums daugybę klausimų į kuriuos kartais net sunku rast atsakymus. Bendravimas su visiškai nepažįstamais, tačiau visgi kolegomis, JAV yra sudėtinė slidinėjimo dalis.

Raging Buffalo
Taip jau sutapo, kad vos atvykę į JAV, sužinojome, jog Raging Buffalo snowparke vyksta varžybos „3rd Rail Jam Raging Buffalo“. Nepraleidom progos kuo greičiau ten kukakti. Savo dydžiu snowparkas tikrai nepranoksta nei Liepkalnio, nei Kalitos kalno.  Kai JAV slidinėjimo kurortuose  į snieglentininkus buvo žiūrima su panieka, atsirado poreikis įkurti kažką kas būtų skirta tik slidinėjimui lenta. Todėl 1993 m. sausį  Algonquine, llinojuje įsikūrė Raging Buffalo snowparkas.  Jis laikomas pačiu seniausiu tik snieglentininkams skirtu parku.

VIDEO: RAGING BUFFALO OPENING WEEKEND

Nors keltuvas čia vienintelis ir tai yra tikrų tikriausia virvė, tačiau ji veikia nepriekaištingai. O kai Anykščių dydžio kalnelyje išvysti tikrų tikriausią halfpipe–ą , belieka tik stebetis įdetu darbu. Trasa paruošta nepriekaištingai. Čia daugybė tramplinų, rail–ų ir box–ų. Vykusių „3rd Rail Jam“ varžybų formatas daugiau skirtas jauniesiems snieglentininkams. Pažiurėjęs į dalyvius supranti, kad jie čia praleidžia visą savo laisvalaikį. Organizacija tikrai nepranoksta mūsiškių snowboarderių organizuojamų renginių Liepkalnyje. Taigi dalyvavę kaip žiūrovai, nusprendžiame grįžti čia vėliau.

Kitą dieną atvykus į Raging Buffalo ir pasidomėjus „virvės“ kainomis vėlgi šiek tiek nustembame.  45 dolerių dienai, o tai reiškia, kad su mokesčiais teks mokėti dar  8 doleriai. Ir jokių nuolaidų! Nebent turi sezoninį abonementą. Dar ir būtina nuomoti šalmą – plius 6 doleriai. Pakalbinti vietiniai snowboarderiai sako, jog dauguma perka sezoninį abonementą ir taip sutaupo nemažai pinigų. Nes atvyksta čia beveik kiekvieną vakarą. Praleidžiame čia visą dieną ir parkas palieka tikrai  malonų įspūdį. Gęstant šviesoms sprendžiame, kur trauksime rytoj…

4 Lakes Snowboarding and Skiing resort
Jei svečiuojatės  Vidurio Vakarų  regione ir norite slidinėti pigiausiai, rinkitės „4 Lakes“. Tai kurortas įsikūręs visai šalia Čikagos, tiksliau jos priemiestyje Lisle. Čia nerasite tiek rail–ų ar box–ų, juolabiau hlfpipe–o. Tačiau pats plotas nepalyginamai didesnis nei Raging Buffalo. Dienos bilietas „virvei“ jums atseis  tik 25 dolerius. Tai turbūt pati pigiausia vieta slidinėjimui JAV. Trasos skirtos ir slidininkams, ir snieglentininkams. Kurortas didelio įspūdžio tikrai nepalieka, bet ir prikibti nėra prie ko.  Labai panašu į Latvijos trasas.

Devil’s head
Kai atvykome į JAV, tautiečiai ir prijaučiantys žiemos sportui vietiniai sakė, jog vienas geriausių regiono slidinėjimo kurortų yra Devil’s Head Viskonsine. Taigi susikrauname inventorių ir lekiame į Vinskonsiną. Juolab, jog čia turime dar vieną kurortą atsargai. Viskonsinas garsėja ir vasaros, ir  žiemos kurortais. Čia suvažiuoja  daug poilsiautojų iš aplinkinių valstijų. Devils Head įsikuręs pačiame valstijos viduryje, o tokį velnišką pavadinimą gavo dėl mažyčio Devil’s Lake ežero. Pernakvoję „Motel 6“,  ryte traukiame link trasų. Čia jau nera „virvių“, o dideli keltuvai. Bilietas dienai kainuoja  45 dolerius plius „taksai“. Lyginant su iki šiol matytais parkais, Devil’s Head daug didesnės erdvės, platesni ir žymiai ilgesni nusileidimai. Nors kurorte yra  tikrai pilnos komplektacijos snowpark–ai,  purus sniegas mus vilioja labiau. Iš vakaro gerokai pasnigus naudojamės proga ir trasas paliekame šalia. Praleidę dieną apsisprendžiame važiuoti aukštyn, kur mūsų laukia dar vienas kurortas, daugelio apibūdinamas kaip geriausia vieta snieglentininkams.

Granite Peak resort
Vienas didžiausių ir populiariausių Viskonsino kurortinių miestelių yra Wausau. Šio kurorto pakraštyje ir  įsikūrusios Granite Peak slidinėjimo trasos. Vėl apsistojame „Motel 6“. Šie viešbučiai daug kur neseniai rekonstruoti. „Motel 6“ Wausau tikrai niekuo nenusileidžia geram Europos viešbučiui. Idealiai sutvarkytas, turi dideles erdves, didelius ir tvarkingus kambarius bei baseiną. Beje, dviviečiai kambariai mums kainavo tik po 39,99 dolerius už parą. Bet grįžkime prie trasų…

VIDEO: GRANITE PEAK RIDERS: RYAN MURPHY JUSTIN YOUNG
Pats kurortas skirtas snieglentininkams. Čia įsikūrę net 5 snowparkai vienas šalia kito. Jie tiks ir visiškam pradinukui, ir proraideriui. Atvykome į Granite Peak Valentino dienos savaitgalį, todėl mus pasitiko malonios nuolaidos.  Jei vėliau paprastą dieną už keltuvus teko moketi po 64 dolerius, tai Valentadienį jie kainavo tik 18 dolerių. Beje apie keltuvus Granite Peak tektų pakalbėt atskirai. Kaip tokiam parkui jų čia net per daug. Vieni dviviečiai, kiti triviečiai, yra net šešiavietis keltuvas. Todėl savaitės viduryje kai kurie jų neveikia, bet tai visiškai nekelia problemų.

Jei kurortą užplūsta lankytojai,  greit į darbą įsijungia kiti. Čia retai kada susidaro eilės. Visi keltuvai kelia iki pat kalno viršaus, bet yra galimybė nuo jų nulipti ten, kur prasideda snowparkas.  Prieš  einat į zoną link keltuvo, apsauginis šlagbaumas ar barjeras jums atsiveria daug anksčiau, nei įprastai. Keliantis pirmą kartą daugeliui tenka pajusti, kad žengėt per anksti, o kelio atgal nebėra, nes barjeras užsidaro.  Pavyzdžiui, į trivietį keltuvą atsiranda 4–5 ar net 6 pretendentai. Griūtis neišvengiama. Keltuvas sustabdomas, kol nesusipratusieji grąžinami atgal. Keista, bet tai atsitinka gana dažnai.

Visgi Granite Peak su 5 savo snowparkais tikrai paliko pati geriausią įspūdį ir čia būtų verta sugrįžti.

Ar verta važiuoti slidinėti į JAV?
Net ir lyginant tokius kurortus kaip Koloradas su europiniais, privalumų mes tikrai nerasime. O lyginant slidinėjimo kainas, visi pranašumai tenka Europai. Važiuoti į JAV vien tik slidinėti tikrai neverta. Tačiau jei jus atpūtė kiti vėjai, nepasigailėsite ištrūkę į pvz. Granite Peak kelioms dienoms.  Apsilankius Vidurio Vakarų regiono, kuris anaiptol negarsėja savo kalnais, kurortuose, supranti, jog ne blogesnes sąlygas slidinėjimui galima sukurti ir Lietuvoje. Bent jau snowparkams turime užtektinai  kalvų, o ko trūksta mes patys puikiai žinome…

xteam.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min