Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 8d. 13:07

Slidininkų blogas. Žiemos džiaugsmai slidžių žygiuose

„Snaigės“ slidžių žygis
T.Stasiukaičio nuotr. / „Snaigės“ slidžių žygis

Gyvename kaip pasakoje – tokia balta žiema išties senai buvo mus aplankiusi. Labiausiai ja džiaugiasi vaikai, čiuožinėjantys nuo kalnelių ir rengiantys sniego mūšius bei suaugusieji, pagaliau išsitraukę iš rūsio slides.

Šventinėmis dienomis iš ties daug žmonių išėjo pasivaikščioti į miestų parkus ar žaliuosius plotus miesto pakraščiuose, o mėgstantys ekstremalesnį žiemos sportą slidinėjo Anykščių, Birštono, Vilniaus ir kitose mažesnėse Lietuvos slidinėjimo ar artimojo užsienio trasose. Neretas išvėdino ir lygumines slides, tad miesto parkai išvagoti jau ir šių slidžių mėgėjams tinkamais takeliais.

T.Stasiukaičio nuotr./„Snaigės“ slidžių žygis
T.Stasiukaičio nuotr./„Snaigės“ slidžių žygis

Sekmadienį vyko pirmasis šiemet, gilias šaknis dar iš nuo pat sovietmečio turintis, masinio sveikatingumo slidžių žygis „Snaigė“ Vilniuje. Prieš dešimtmečius, pasak žygio organizatoriaus Algimanto Jucevičiaus, susirinkdavo iki poros tūkstančių dalyvių. Dabar su slidėmis ant pečių skubėjo 650 slidinėjimo entuziastų. Jauniausiam jų tebuvo trys su puse metų, o vyriausiajam – 79-neri. Tai dar kartą įrodo jog šis paprastas aktyvus žiemos laisvalaikio leidimo būdas yra smagus ir įmanomas kiekvienam! Pagal savo galimybes ir norus kiekvienas dalyvis gali pasirinkti ir trasos ilgį, kuris svyruoja nuo 4 iki 12 kilometrų per kalvas, pakalnes ir apsnigtus medžius.

Tie, kurie dar neišbandė slidinėjimo teikiamo malonumo arba jau išbandė ir negali sustoti, ateinantį savaitgalį taip pat gali prisijungti prie tradicinių „Snaigės“ renginių Vilniuje ir Kaune. Šiuose žygiuose nelenktyniaujama dėl vietų ar laiko, jie skirti maloniam paslidinėjimui gryname ore, pabendravimui ir susipažinimui su naujais bendraminčiais prie šiltos arbatos puodelio ar trasoje.

T.Stasiukaičio nuotr./„Snaigės“ slidžių žygis
T.Stasiukaičio nuotr./„Snaigės“ slidžių žygis

Kauniečiai kviečiami šeštadienį nuo 11 valandos atvykti į Kleboniškio mišką. Trasos startas prie senojo Kleboniškio pėsčiųjų tilto (viaduko per magistralę).
Vilniečiai tradiciškai renksis sekmadienį nuo 11 iki 13 valandos šį kartą Verkių apylinkėse. Slidininkų trasa prasidės nuo stotelės „Verkių rūmai“, kurią taip pat galima pasiekti ir nuo Santariškių pusės. Pajūryje „Snaigės“ žygiai nėra organizuojami, tačiau pavienius žygius slidėmis rengia skirtingi laisvalaikio klubai. Klaipėdiečiai aktyvaus žiemos sporto mėgėjai savarankiškai slides bando aplink Vasaros estradą, Girulių miškuose ar Kuršių nerijoje.

Slidžių žygiai ne tik aktyvus sportas, bet ir smagi pramoga bei vieta, kur galima susipažinti su bendraminčiais. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min