Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 12 23, 15:47

Ne blogiau nei Alpės: ką slidininkams siūlo Aukštieji Tatrai Slovakijoje

Prasidėjus žiemos pramogų sezonui, daugelis susimąsto bent apie trumpas atostogas kalnuose. Tačiau jei atostogomis nepasirūpinote iš anksto, populiariausiuose slidinėjimo kurortuose jums tinkamu laiku laisvų vietų galite ir neberasti. Tokiu atveju verta pasvarstyti apie alternatyvas. Viena tokių – Aukštieji Tatrai Slovakijoje. Siūlome susipažinti, ką slidininkams čia siūlo trys slidinėjimo kurortai.
Aukštutiniai Tatrai
Aukštutiniai Tatrai / Flickr nuotr.

Stačiausia trasa

Aukštieji Tatrai yra aukščiausia Karpatų kalnų dalis, priklausanti Slovakijai ir Lenkijai. Savo panorama, susidedančia iš aukštų viršūnių ir nedidelių sniego plotelių, Aukštieji Tatrai dažnai primena Alpes. Nors Tatrų kalnai yra Slovakijos ir Lenkijos pasienio ruožas, tačiau didžioji kalnų dalis priklauso Slovakijai. Tai didžiulis nacionalinis parkas, kuriame vyrauja kalnai, įvairūs vandens telkiniai, akį traukiantys net žiemą.

Slidinėjimo trasoms Aukštuosiuose Tatruose viso skirta daugiau nei 24 km. Vienas populiariausių Aukštųjų Tatrų slidinėjimo kurortų yra Tatranská Lomnica. Čia įrengta ir aukščiausia bei stačiausia slidinėjimo trasa nuo 1 300 metrų šlaito. Sniegu Aukštuosiuose Tatruose galima mėgautis net 5 mėnesius per metus, į viršukalnes kelia keltuvai, dalis jų – su šildomomis sėdynėmis, specialiomis apsaugomis vaikams. Tatrų Lomnicoje yra ir ilgiausia slidinėjimo trasa, kuri tęsiasi net 5,5 km.

Kurorte yra ir viena žinomiausių Tatrų viršukalnių – Łomnica (Lomnický štít). Tai trečia pagal dydį viršukalnė Slovakijoje, jos aukštis – 2 633,8 metrų virš jūros lygio. Į šią viršukalnę pakilti galima keltuvu.

Aukščiausiai įsikūręs miestelis vilioja prabanga

Štrbské Pleso – kitas gana populiarus kurortas Aukštuosiuose Tatruose. Tai aukščiausiai – 1351 metrų aukštyje – įsikūręs miestelis Slovakijoje, žavintis atvykusius prabangiais viešbučiais, gilia istorija ir išskirtiniu kraštovaizdžiu. Netoliese yra ir viena didžiausių Aukštųjų Tatrų viršukalnių – Krivanis, kurios aukštis yra 2 495 metrai virš jūros lygio. Miestelyje taip pat yra lankomiausias regione ežeras Szczyrbskie Jezioro.

Lygumų slidinėjimo mėgėjams Štrbské Pleso įrengta net 26,5 km ilgio trasa, kurioje galima mėgautis išskirtiniais peizažais. Kita turistus viliojanti pramoga šiame kurorte yra naktinis slidinėjimas apšviestose trasose.

Štrbské Pleso – labai pamėgta vieta ir snieglenčių sporto mėgėjų. Kurorte įrengtas sniego parkas ant Turistická šlaito su tramplinais, turėklais, įvairiomis kliūtimis. Snieglenčių sportu mėgautis čia susirenka mėgėjai ir profesionalai iš viso pasaulio.

Vieta vaikams

VIDEO: Starý Smokovec gotikinė bažnyčia iš ledo

Starý Smokovec – Aukštųjų Tatrų slidinėjimo kurortas, kurį labai pamėgo šeimos su mažaisiais slidininkais. Kurorte įrengtos pradedantiesiems tinkamos trasos, yra ir 2,5 km ilgio trasa rogutėms. Šia trasa nuo kalno leistis galima ir sutemus.

Dar viena pramoga – unikali gotikinio stiliaus bažnyčia iš ledo. Šiemet 15 žmonių komanda sunaudojo 90 tonų ledo, kad sukurtų ypatingą atmosferą joje. Jei užsuksite į šią bažnyčią, būtinai pažiūrėkite į unikalų stiklo altorių.

Šiame kurorte galioja ir pigesnis slidinėjimo bilietas, veikiantis tik šioje teritorijoje. Tad tai puiki alternatyva norintiems sutaupyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min