Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 20d. 18:47

Slidininkų blogas. Slovakijos kurortai Tatranska Lomnica ir Štribske Pleso

Tatranska Lomnica
Agnės Klebauskaitės nuotr. / Tatranska Lomnica

Siūlau vieną iš pigiausių slidinėjimo kurortų Europoje, tai Slovakija, Tatrai. Mes slidinėjome dviejuose centruose – Tatranska Lomnicos ir Štribske Pleso. Trumpai apie kiekvieną iš jų.

Slidininkų blogo įrašus rasite čia.

Straipsnius su nuotraukomis siųskite slides@15min.lt.

Važiuojantiems primą kartą patarčiau rinktis Tatranska Lomnicos slidinėjimo centrą. Trasų daug (mėlyna, raudona, juoda), kurios dar išsišakoja į keletą. Nusileidimas trunka apie 8 min, o patyrusiems galima leistis nuo 1751 m aukščio. Bet su sąlyga jei negaila slidžių, nes trasa labai sudėtinga ir stati, daug akmenų, leistis  normaliai negali, nes reikia nuolat stabdyti.

Šiame ruože išlieji daug prakaito ir džiaugiesi kad jis baigėsi. Galima ten pasikėlus ne tik papietauti, bet ir pasivaikščioti po apžvalgos aikštelę. Ten sutiksite daug turistų, kurie keliasi į kalno višūnę tik pasigrožėti.

Norintiems daug adrenalino siūlau Štribske Pleso slidinėjimo centrą. Trasų taip pat daug, galimi įvairūs nusileidimo variantai. Kalnai labai statūs ir ilgi, todėl pavažiavus 5 min. reikia stabtelti atsikvėpti ir atpalaiduoti kojų raumenis. Aukštis 1840 m, visas nusileidimo laikas apie 20 min. Greitis labai didelis, tad, jei nemokate puikiai valdyti slidžių, nesiūlau ten važiuoti. Nors yra viena trasa labai panaši į Birštono stačiąją, tik čia ji ilgesnė.

Geriausia yra pirkti keltuvų bilietą iš karto visom dienom, tada sutaupai ir gali slidinėti bet kuriame slidinėjimo kurorte, nes jie pasirašę sutartis.

Trys dienos kainuoja apie 90 eurų, bet kaina kinta, priklauso nuo mėnesio. Jei paslidinėję (tarkime dvi dienas) nusprendžiate, kad trečią dieną jau neslidinėsite, o jau turite nusipirkę keltuvų bilietą dar ir kitai dienai, nieko baisaus. Grąžinus kortelę, pinigus už neslidinėtą dieną grąžina.

VIDEO: Ski: Skalnaté pleso - Tatranská Lomnica

Inventorių geriausia vežtis savo. Bet jei neturite, tada galima išsinuomoti šalia slidinėjimo centro (imkite taip pat visom dienom, tada jie padaro nuolaidą, kaina apie 30 eurų), o pigiausia pasiieškoti šalia kurorto esančiuose nuomos punktuose.

Pietauti siūlyčiau kalno viršuje, jie turi puikias šiltas kavinukes, kuriose galima paragauti jų nacionalinių valgių ir susišilti.

Kainos nėra didelės, pavalgyti galima tikrai labai skaniai. Vakarieniauti galima Kolibose – tradicinėje Slovakų užeigoje (tai buvę plėšikų užeigos). Joje jūsų lauks gyva muzika, gardūs slovakiški patiekalai ir kitos pramogos. Apsigyventi galima pas žmones, net nebūtina iš anksto rezervuotis.

Slovakai labai draugiški žmonės, net ir lagaminus pasisiūlo užnešti. Keliavau per kelionių agentūrą ir teko nusivilti organizuotumu, todėl patariu važiuoti mažoje kompanijoje.

Plačiau apie SLIDININKŲ BLOGO prizus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min