Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 28d. 23:08

Slidininkų dienoraštis. Slidinėjimas Slovakijoje, Zuberec kurorte

Slidinėjimas Zuberece, Slovakijoje
Sniego zona.lt/Jano nuotr. / Slidinėjimas Zuberece, Slovakijoje

Idėja nuvažiuoti į kalnus paslidinėti gimė dar vasarą. Besiilsint prie ežero, begaudant šiltus saulės spindulėlius linksmoje kompanijoje ir besidžiaugiant gražiomis akimirkomis, kažkas susimastė : „O ką gi mes veiksime žiemą?“, žodis po žodžio, buvo nutarta, kad važiuosim į kalnus, nors anksčiau nei vienas iš mūsų net ant slidžių nestovėjo.

Visi slidininkų dienoraščiai

Rašyk Slidininikų blogui ir laimėk striukę

Kelionės planavimui jau rudenį buvo sukurtas „skype“ konferencinis pokalbių kambarys, kur kiekvienas dalinosi savo mintimis. Norą nulėkti „į kalnus“ išreiškė aštuoni žali entuziastai. Dabar reikėjo nuspręsti kur važiuosime. Kadangi, anksčiau niekas iš mūsų neslidinėjo, apie brangius slidinėjimo kurortus ir labai aukštus kalnus kalbos nebuvo. Galų gale nutarėme  važiuoti į Slovakiją. Populiariausios Slovakijos aukštumos mūsų nedomino, nes be jokios patirties tokiems šturmams nebuvome pasiruošę, taigi ieškojome ramesnės ir pigesnės vietelės. Po ilgų paieškų ir svarstymų pasirinkome nedidelį miestelį  Žiemuosiuose Tatruose, kuris vadinasi Zuberec. Šis miestelis ypatingas yra tuo, kad nuo pasienio su Lenkija jis yra nutolęs apie 50 km. Geografiniu požiūriu buvome netoli Zakopanės, tik iš Slovakijos pusės.

Transportui pasirinkome 9–vietį „Renault Trafic“, kuris kaip vėliau paaiškėjo buvo puikus variantas, nes neskaitant didelės erdvės visų mūsų  bagažui, jame gražiausiai tilpo slidės bei

Sniego zona.lt/Jano nuotr./Slidinėjimas Zuberece, Slovakijoje
Sniego zona.lt/Jano nuotr./Slidinėjimas Zuberece, Slovakijoje

snieglentės. Važiuojant didesne kompanija, sprendimas išsinuomoti tokį autobusiuką yra tikrai logiškas sprendimas. Visų pirmą tai yra labai patogu, nes neprarandamas mobilumas, kiekvieną dieną galima vis į kitą kurortą nulėkti paslidinėti. Taip pat šios klasės autobusiukai yra labai komfortiški, todėl kelionė neprailgsta. Išlaidos nėra ypatingai didelės, didžiausią sumą surijo nuoma. Bet kai važiuoja daugiau žmonių, vistiek apsimoka rinktis tokį variantą. Svarbu yra tai, kad vairuoti tokios klasės automobilį užtenka turėti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Kitas esminis faktorius buvo stogas virš galvos. Iš anksto užsirezervavome vietas dešimčiai dienų dviejų žvaigždučių, bet kaip vėliau paaiškėjo labai jaukiame šiltame ir su labai mielu personalu, viešbutyje – Tatrawest, http://www.tatrawestsro.sk/. Šis viešbutis turi restoraną, atskirą barą, taip pat siūlo savo lankytojams tokias pramogas kaip biliardas, sauna, pingpongas, yra įvairių žaidimo automatų. Taip pat nuo pat durų kelis kartus per dieną kursuoja „ski busas“  kuris nemokamai nuveža ir parveža žiemos pramogų mėgėjus į didžiausią slidinėjimo kurortą „Rohace–Spalena“ nutolusį nuo miestelio 10 km atstumu.

Dabar viskas nuo pradžių. Iš Lietuvos išriedėjome, prisipylę pilną baką degalų, vėlu šeštadienio vakarą. Tikslas buvo per naktį pralėkti Lenkiją. Nors pakaitomis važiavome beveik be poilsio, visgi žiemos kelias reikalavo atsargumo. Anaiptol paryčiais jau buvome Krokuvoje. Nuo Krokuvos iki Zubereco atstumas nėra didelis, apie 180 km, bet žiemos metu šis atstumas gali prailgti, nes žemyn nuo Krokuvos jau prasideda kalnuotos vietovės ir kelias link Slovakijos yra praktiškai

Sniego zona.lt/Jano nuotr./Slidinėjimas Zuberece, Slovakijoje
Sniego zona.lt/Jano nuotr./Slidinėjimas Zuberece, Slovakijoje

vienintelis. Todėl savaitgaliais eismas jame yra labai intensyvus, nes dauguma lenkų renkasi ne nuosavą garsų Zakopanės kurortą, o traukia i kaimyninę šalį, kur kaip ne keista slidinėjimo malonumai yra ženkliai pigesni. Taigi sugaišę šiek tiek laiko kamščiuose po pietų jau buvome vietoje. Skaniai pavalgėme viešbučio restorane ir pradėjome žvalgybą. Sotūs pietūs Slovakijoje kainuoja apie 30 Lt, praktiškai pavalgymas kavinukėse kainuoja 1,5 karto brangiau negu pas mus. O pačio maisto kainos parduotuvėse beveik nesiskiria nuo mūsų kainų.

Kitos dienos ankstų rytą nuvykome išsinuomoti slidinėjimo inventoriaus. Nuomos punktai yra ne tik prie kiekvienos trasos, bet ir pačiame mieste radome tris parduotuves, kurios vertėsi žiemos sporto inventoriaus pardavimu bei nuoma. Paslaugūs slovakai puikiai kiekvienam parinko tinkamus batus ir „šviežias“ nenudrožtas slides. Aštuonioms dienoms pilnas inventoriaus komplektas : batai, slidės, lazdos, vienam žmogui kainavo 130lt, kas yra tikrai nebrangu. Dviejų kilometru atstumu nuo viešbučio yra įrengtos dvi slidinėjimo trasos, tai yra „Milotin“ ir „Janovky“. Mes daugiausiai laiko praleidome pastarajame komplekse, nes jame be ilgos raudonos, buvo dar dvi mėlynos, lengvesnės trasos.

Optimistiškai sumokėję už keturias valandas po 13 Eur, net nenumanėme, kad neatsilaikysime nei vienos... Pirmą kartą nei vienas iš mūsų nepakilo iki pat galo. Kas anksčiau, kas vėliau bet visi nugriuvome bekylant su keltuvu. Apačion leidomės, kaip kam gavosi, bet tik ne ant slidžių. Po nepilnos valandos kankynių susitikome vidurį kalno įrengtoje kavinukėje aptarti mūsų strategijos, kaip visgi gyviems, nusileisti nuo kalno, nes pagrindines trasos ilgis yra 1,7 km. Karsta arbata su romu vieniems pridėjo drąsos, kiti tuo tarpu nusprendė nusileisti piesčiomis... Kitą dieną jau buvome apdairesni. Iš karto pasirinkome mėlyną trasą, kur kalno nuolydis nėra toks status ir sumokėjome ne už valandas, o už atskirus nusileidimus, kas irgi praktiškai visur yra įmanoma. „Ski pass“ 7 dienoms kainuoja 70 Eur. Slidinėjimas dvi valandas 9 Eur.Yra be galo daug variantų, taip pat galima slidinėti vakare, prie dirbtinio apšvietimo.

Būnant mobiliems neapsimoka pirkti „ski pass–o“, nes važinėjimas viena trasa visą savaitę tikrai gali nusibosti. Pasivažinėjus po apylinkes pastebėjome, kad įvairių slidinėjimo trasų yra be galo daug. Taigi keliaujantiems į kalnus automobiliais tikrai neverta apsiriboti viena trasa. Nepatyrusiems slidininkams „Janovky“ slidinėjimo kompleksas bus tikrai pats tas, nes išmokus stovėti tvirčiau ant kojų 1,7 km ilgio, plati trasa palieka daug teigiamų emocijų. Be abejo tiems, kurie nori dar daugiau, gali nuvykti į „Rohace – spalena“ trasų kompleksą (nutolusi apie 10 km nuo Zuberec miestelio) su 4,5 km ilgio pagrindine trasa.

Kas pavargs nuo slidinėjimo, gali rinktis poilsį vandens pramogų parkuose, kurių Slovakijoje apstu. Kai kurie kompleksai įrengti prie pat slidinėjimo trasų. Mes apsilankėme Oravice parke. Keturios valandos vandens pramogų kainavo 50 litų. Atvirose lauko baseinuose galima stebėti nuo kalno besileidžiančius savo draugus. Vandens procedūros tikra atgaiva kūnui po intensyvaus kalnų slidinėjimo.

Tiems, kurie pirmą kartą ruošiasi važiuoti slidinėti i Slovakiją, Zuberec miestelis, manau būtų tikrai neblogas pasirinkimas. Gausybė skirtingo sudėtingumo trasų, vandens parkų ir tikrai gražūs Tatrų kalnai neturėtų palikti abejingų.

Sniegozona.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min tema Verslas

Valdžia rengiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui, bet tikisi Didžiosios Britanijos lietuvių antplūdžio

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Verslas

Pensijų fondai pernai sudegino 3,9 proc. turto – bet dešimtmetis buvo sėkmingas

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: lietuviai veržiasi į priekį, pirmavęs S.Peterhanselis – traukiasi

Tiesiogiai Gazas

9-asis Dakaro etapas motociklų įskaitoje: lyderiai vėl braunasi į priekį

24sek

Permainos Prienuose tęsiasi: „Skycop“ klubą palieka Ovidijus Varanauskas

Aktualu

Prie Kazlų Rūdos nuo kelio nuslydo vaikus vežęs autobusas

Aktualu

Kandidatų į prezidentus debatai KTU: švietimui prioritetą teiktų visi

Pasaulis kišenėje

Restoranas Dubajuje nustatė „baudą“ už nesuvalgytą patiekalą

Verslas

R.Masiulis: pateikti civiliniai ieškiniai dėl Registrų centro „išskirtinių tarpininkų“

Aktualu

Žiniasklaida: Serbijoje sulaikytas vyras, planavęs nužudyti Vladimirą Putiną

Aktualu

Apdovanoti fotokonkurso „Jogailaičių paveldas greta mūsų“ nugalėtojai

Sportas

Apmaudi nesėkmė: triskart pirmavę lietuviai per pratęsimą krito prieš Rumuniją

Aktualu

Korupcijos tyrimo komisija VTEK istorijoje planuoja apklausti Seimo pirmininką

Vardai

Ramūnas Vyšniauskas skiriasi su žmona Inese: santuoka truko 8 metus

Vardai

Keistuoliu vadintas Antanas Nedzinskas dėl svajonės išleido beveik 60 tūkst. eurų

Maistas

„KitchenJulie“ receptas: migdoliniai keksiukai su mėlynėmis

Aktualu

Rekordininkas: Palangoje Stasiukas įpūtė kone 6 promiles

Sportas

Cristiano Ronaldo byloje – nauja moteris

Aktualu

Serbijos sostinėje tūkstančiai žmonių protestuoja prieš vyriausybę

Aktualu

AfD parlamentarui dirbantis vokietis kaltinamas sprogimo Ukrainoje organizavimu

Aktualu

Keturių mėnesių dukrą po papurtymo į komą pasiuntęs tėvas paleistas iš areštinės

Verslas

Estijos teismas pradėjo nagrinėti su pinigų plovimu per „Danske“ susijusią bylą

Aktualu

Per grumtynių su buliais festivalį Indijoje jau sužeisti dešimtys žmonių

Aktualu

Minint vietovardžių metus šiemet žadama sudarinėti išnykusių kaimų žemėlapius

Naujienos

15min tema Verslas

Valdžia rengiasi blogiausiam „Brexit“ scenarijui, bet tikisi Didžiosios Britanijos lietuvių antplūdžio

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Verslas

Pensijų fondai pernai sudegino 3,9 proc. turto – bet dešimtmetis buvo sėkmingas

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: lietuviai veržiasi į priekį, pirmavęs S.Peterhanselis – traukiasi

Tiesiogiai Gazas

9-asis Dakaro etapas motociklų įskaitoje: lyderiai vėl braunasi į priekį

Vardai

Žinia Egidijui Dragūnui iš Panevėžio: dėl namo statybų ir griovimo iš naujo teks aiškintis teisme

Aktualu

Moterys pasijuto kaip ringe: atsisveikinimas po vakarėlio Alytaus bare virto masinėmis muštynėmis

Pasaulis kišenėje

Visoje Anglijoje galima rasti tokių šimtamečių betoninių lėkščių – kam jos skirtos?

Aktualu

S.Skvernelis bėdos nemato, kad verslininkai pinigais remia LVŽS artėjančiuose rinkimuose

Aktualu

Vilniuje sugėrovų degančiame name paliktą vyrą ugniagesiai gelbėjo pjaudami grotas

Aktualu

Rinkimus Klaipėdoje uosto vadovas bandys laimėti su uoste dirbančiais verslininkais bei jų pinigais

Mokslas.IT

Kokia turėtų būti ugnimi spjaudančių drakonų fiziologija?

Vardai

Penkios Monikos Linkytės nesėkmės scenoje: „Prisipažįstu – kartą skridau nuo scenos“

Aktualu

Teismo verdikto dėl devynmetės mergaitės įvaikinimo visuomenė nesužinos: tai – paslaptis

Vardai

Birutė Navickaitė vėl sulaukė karčių Petro Gražulio žodžių: siūlė dukrai sakyti, jog tėvas – žuvęs

Kultūra

Archeologiniai tyrimai Gedimino kalno šlaituose – „darbas ekstremaliomis sąlygomis“

15min iš Gdansko Aktualu

Gedule skęstantis Gdanskas ruošiasi nužudytojo mero laidotuvėms – palaidos bazilikoje

Verslas

„Vaučeriai“ keliasi į įstatymą: kuponų teks prašyti, juos priims tik labai mažos parduotuvės

Mokslas.IT

Kaip sekasi blokuoti „Linkomaniją“?

Vardai

Liepa Norkevičienė vos neliko apgauta: sukūrusi filmo vertą istoriją aferistė prašė pagalbos vaikams

Pasaulis kišenėje

Neįprastas reiškinys – upėje susiformavo didelis besisukantis ledo diskas

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

24sek

Permainos Prienuose tęsiasi: „Skycop“ klubą palieka Ovidijus Varanauskas

Aktualu

Prie Kazlų Rūdos nuo kelio nuslydo vaikus vežęs autobusas

Aktualu

Kandidatų į prezidentus debatai KTU: švietimui prioritetą teiktų visi

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

02:06
02:01
00:17

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie 15min