Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 25, 10:53

Kalnai šaukia: populiariausi Slovakijos, Prancūzijos ir Italijos slidinėjimo kurortai

Po Naujųjų prasideda pats slidinėjimo sezono įkarštis: slidžių gerbėjai išsiruošia į kaimyninius (Latvija, Lenkija) arba kiek toliau stūksančius kalnus. Svajojate apie tokią kelionę, tačiau dar nežinote, kurį kurortą pasirinkti šiais metais? Niekada nesate bandę slidinėjimo ir bijote, jog bus per sudėtinga? Šis straipsnis turėtų jums padėti apsispręsti.
Aukštutiniai Tatrai
Aukštutiniai Tatrai / Flickr nuotr.

Kelionių organizatorių dažniausiai siūlomi slidinėjimo kurortai, įsikūrę Slovakijos Aukštuosiuose arba Žemuosiuose Tatruose bei Prancūzijos ir Italijos Alpėse.

Jei esate pradedantis slidininkas, greičiausiai jūsų kurorto pasirinkimą nulems inventoriaus nuomos ir slidininko paso kainos. Sniegas vienodas visur, o pradedantiesiems svarbu rasti gana nuožulnią nusileidimo trasą, kad spėtų suvaldyti greitį ir nepatirtų traumos. Ilgamečiai slidininkai keliauja su savo slidėmis ar snieglentėmis, ieško naujų, dar neatrastų viršukalnių.

Jei daugumoje užsienio kurortų slidinėjimo paso kaina suaugusiajam vienai dienai kainuoja apie 50 eurų, tai Slovakijoje piko sezono metu (nuo gruodžio pabaigos iki kovo mėnesio) ji svyruoja apie 35–40 eurų. Dėl tokio kainų skirtumo slidininkai iš Lietuvos dažnai renkasi Tatrus, juolab kad pigiau atsieina ne tik slidininko pasas, tačiau ir slovakiškas alus kalno viršūnėje.

Tatruose populiariausi yra trys slidinėjimo kurortai. Tatranská Lomnica – tai vienas seniausių Aukštųjų Tatrų kurortų ir slidinėjimo centrų, kuris neseniai dar kartą atsinaujino. Šiuo metu į Skalnaté pleso viršukalnę (esančią 1751 metro aukštyje) keliančiu uždaru keltuvu (gondola) vienu metu gali užkilti 15-a žmonių. Jei toks aukštis jums – jau įprastas, rinkitės Lomnické sedlo, tačiau nuo šios, 2190 m iškilusios viršukalnės, žemyn veda tik juodosios trasos, o įkalnė – pati stačiausia šiame kurorte.

Galima pakilti ir dar aukščiau – į Lomnickij Štit, tačiau nuo šio kalno leistis būtų tolygu savižudybei. Užtat nuo šios viršukalnės galima pasigrožėti įspūdinga panorama. Nuo Lomnické sedlo žemyn veda 1240 metrų ilgio trasa, kuri penkis mėnesius per metus yra padengta sniegu. Slidininkams skirtas 5,5 kilometrų ilgio šlaitas, kurio plotis vietomis siekia net 60 metrų. Tokiame plote telpa visi: ir vis dar drebinantys kinkas, ir kalnų „ereliai“. Dar 6 kilometrai mažesnio nuolydžio trasų siūloma šeimoms su vaikais ir pradedantiesiems. Netoli trasų (ir Skalnaté pleso viršukalnėje, ir kalno papėdėje) veikia trys restoranai. Kalno papėdėje rasite miestelį, kuriame netrūksta naktinių klubų, restoranų, baseinų, saunų.

Štrbské Pleso – šis Aukštųjų Tatrų slidinėjimo kurortas slidininkų tinklaraščiuose įvardijamas kaip geriausias visuose Tatruose. Jis įsikūręs šalia to paties pavadinimo ežero, taigi, užkopę dar galėsite pasigrožėti jo vaizdais. Kurortas pagyrų sulaukia dėl kruopščiai prižiūrėtų trasų, tinkamų ne tik paprastam nusileidimui, tačiau ir slalomo bei lygumų (slidžių kroso) mėgėjams. Pastarųjų laukia daugiau nei 26 kilometrų ilgio trasos. Beje, kituose (Italijos, Prancūzijos) slidinėjimo kurortuose apie lygumų slides šiek tiek primiršta. Štrbské Pleso siūlo ir netradicines žiemos pramogas, tokias kaip naktinis pasivažinėjimas rogutėmis nuo kalnų.

Šis slidinėjimo kurortas įsikūręs aukščiausiai iš visų Slovakijos kurortų (1350–1840 metrų virš jūros lygio), todėl slidininkai, pakilę į viršukalnę, gali mėgautis pasakiškais žiemos šalies vaizdais. Tie, kuriems pritrūksta adrenalino, gali apsilankyti sniego parke – komplekse, turinčiame tramplynų, greitojo nusileidimo trasų bei lenktyninių slidžių trasų. Beje, šiame kurorte kartais vyksta pasaulio slidinėjimo čempionatai. Slidinėjimo pasas suaugusiajam čia kainuoja 30 eurų.

Starý Smokovec – pirmiausia šis kurortas gali pasigirti patogiu funikulieriumi, keliančiu slidininkus į Hrebienok viršukalnę. Jei jau šio funikulieriaus neišpeikė Anglijos karalienė Elžbieta, kilusi juo per savo viešnagę Aukštuosiuose Tatruose, tikėtina, jog kelionė juo aukštyn nenuvils ir jūsų. Šiame kurorte gausu nuožulnesnių trasų, skirtų pradedantiesiems. Jakubkova lúka – slidinėjimo kurortas, kuriame siūlomas netgi atskiras slidininko bilietas pradedantiesiems. Jis yra kiek pigesnis. Nuo Hrebienok taip pat driekiasi įvairios žygeivių trasos. Turistus sužavi šioje vietovėje vykstantys ledo skulptūrų festivaliai (šiais metais festivalis prasidės iškart po Kalėdų ir tęsis iki sausio vidurio). Tai – neoficialus ledo skulptorių pasaulio čempionatas. Praėjusiais metais Starý Smokovec turėjo visą ledo bažnyčią, šiemet žadama dar įspūdingesnė bazilika su gotikiniais elementais.

Italijos Alpėse gausu madingų ir prabangių slidinėjimo kurortų. Tarp madingiausių įvardijamas Madonna di Campiglio, į kurį dalis turistų vyksta ne tiek slidinėti, kiek pramogauti restoranuose, naktiniuose klubuose, baseinuose ir SPA. Kelionių organizatoriai juokauja, kad nors šis kurortas labai mėgstamas pačių italų, jie dažniau siurbčioja kavą su likeriu arba šturmuoja prabangias parduotuves, nei stovi ant slidžių. Todėl prie keltuvų nesusidaro didelės slidininkų spūstys. Kurortas įsikūręs Trento regione, slėnyje tarp Dolomitų kalnų. Miestelis turi didelį slidinėjimo regioną, apie 150 kilometrų trasų. Slidinėjimo zona įrengta 1500–2600 metrų aukštyje, daugiausia trasų yra mėlynos (lengvos) ir raudonos (vidutinio sudėtingumo). Tie, kurie pavargs nuo Madonna di Campiglio trasų, gali keliauti pasisemti ramesnių įspūdžių Abdamello-Brenta nacionaliniame parke. Slidinėjimo pasas vienai dienai suaugusiam žmogui čia kainuoja nuo 47 eurų. Jaunuoliai ir senjorai gali slidinėti kiek pigiau.

Prancūzijoje populiariausias slidinėjimo regionas yra Trys slėniai (Les Trois Vallees). Čia vyksta bijantys globalinio atšilimo. Kodėl? Nes tai aukščiausiai virš jūros lygio įsikūręs slidinėjimo kurortas, todėl nesvarbu, kokių išdaigų iškrėstų gamta, šios viršukalnės visuomet padengtos sniegu (na, bent jau iki šiol buvo juo padengtos). Tris slėnius sudaro trys slidinėjimo kurortai – Courchevel (1300–1850 m aukštyje), Meribel (1400–2950 m aukštyje) ir La Tania (1400 m aukštyje). Juos dažniau renkasi aštrių pojūčių mėgėjai, nes šiame kurorte yra ilgiausia (3,6 kilometro ilgio) trasa bei apie 150 kilometrų „juodų“ trasų.

Courchevel apibūdinamas kaip prabangus kurortas, La Tania patiks žaliesiems – šiame kurorte visiškai uždraustas automobilių eismas. Meribel traukia snieglentininkus, nes šiame kurorte kelios trasos įrengtos išskirtinai jiems.

Prancūzijos kurortuose slidininko paso kaina suaugusiam yra 60 eurų, tačiau perkant didesnį dienų skaičių ar perkant bilietus trijų–keturių asmenų šeimai, taikomos nuolaidos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min