TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiemą keliautojų užsienyje patiriamų traumų žalos – nuo 2 iki 41 tūkst. litų

Slidinėjimas Čekijoje, Špindlerūv
Tomo Balžeko / 15min nuotr. / Slidinėjimas Čekijoje, Špindlerūv
Šaltinis: 15min
0
A A

„Lietuvos draudimo“ statistika rodo, kad lietuvių žiemos kelionių traumų vidutinės žalos svyruoja nuo 2 iki 5,9 tūkst. litų. Didžiausios už gydymą sumokėtos draudimo išmokos slidinėjimo sezono metu siekė 41 tūkst. litų.

„Mūsų statistika rodo, kad patyrus traumą brangiausia šalis žiemos sezono metu yra Šveicarija. Vidutinė kelionių draudimo išmoka čia yra 5,9 tūkst. litų. Austrijoje – 3,7 tūkst. litų, Italijoje – 3 tūkst. litų, Čekijoje ir Slovakijoje – 2 tūkst. litų“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Asmens žalų skyriaus vadovas Jonas Stasinas.

Pasak jo, didžiausios išlaidos turistams gresia patyrus daug gydimo ir transportavimo išlaidų pareikalaujančius blauzdų kaulų lūžius. Būtent po tokių draudžiamųjų įvykių buvo išmokėtos iki 41 tūkst. litų siekusios draudimo išmokos. „Ir ne pačios didžiausios traumos gali kainuoti brangiai. Pavyzdžiui, praėjusį mėnesį mūsų klientui vilniečiui dukters piršto operacija Vokietijoje kainavo 9 tūkst. litų“, – sakė J.Stasinas.

Pavojų kelia ir kelionė iki slidinėjimo kurorto – kartais traumos patiriamos dar pakeliui, patekus į automobilių avariją. Todėl kelionės draudimu verta draustis visam kelionės laikotarpiui.

„Įvykis, nors skaudus ir kainavęs daug nervų, nebuvo labai sudėtingas – durimis dukrai nuplėšė dalelę piršto audinių. Tačiau tris dienas teko praleisti ligoninėje, kainavo operacija, vaistai, priežiūra – visa tai gerokai patuštino piniginę. Vis dėlto, pateikus visas sąskaitas, išlaidos buvo kompensuotos draudimo“, – pasakojo vilnietis.

„Dažnesnės nesudėtingos ir didelių išlaidų nepareikalaujančios traumos. Tai įvairiausi kaulų lūžiai, raiščių plyšimai, patempimai, išnirimai. Slidininkams labai būdingos kelio sąnario traumos, blauzdos kaulų lūžimai, neretai pasitaiko ir rankų ar pečių traumų. Rečiau, bet patiriama ir galvos traumų, todėl dabar ir slidininkams rekomenduojama slidinėjant būti su šalmu. Laimei, retos yra sudėtingos stuburo traumos“, – pasakojo ekspertas. Ligos, su kuriomis susiduria keliautojai, yra būdingos šaltajam metų laikui – peršalimai, infekciniai susirgimai, bronchitai ir pan.

J.Stasinas atkreipia dėmesį, kad pavojų kelia ir kelionė iki slidinėjimo kurorto – kartais traumos patiriamos dar pakeliui, patekus į automobilių avariją. Todėl kelionės draudimu verta draustis visam kelionės laikotarpiui.

Kaip ir ankstesniais metais, žiemą lietuviai keliautojai dažniausiai vyksta į Austriją, Italiją, Slovakiją, Čekiją, Prancūziją, Šveicariją. Šiose šalyse žiemos sporto mėgėjai patiria ir daugiausiai traumų.

Žmonėms, apsidraudusiems medicinos išlaidų ir repatriacijos draudimu, draudimo bendrovės atlygina būtinąsias medicinos pagalbos išlaidas, taip pat gydymui būtinus medikamentus ir priemones. Taip pat apmokamas gabenimas medicininiu transportu iš įvykio vietos į ligoninę, o jei reikia – apdraustasis pargabenamas tolimesniam gydymui į Lietuvą. Apdraustajam užsienyje mirus, apmokamos palaikų repatriacijos į Lietuvą išlaidos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Slidinėjimas

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min