-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jei kankina aukštas kraujospūdis

Šąlant orams aštrėja ir tam tikri negalavimai. Vienas iš jų – padidintas kraujo spaudimas. Nuo hipertenzijos kenčia ir vyrai, ir moterys, ypač sulaukę 40 metų. Deja, paskutiniu metu ši liga „atjaunėjo“.
Aukštą kraujospūdį lydi ir galvos skausmas
Aukštą kraujospūdį lydi ir galvos skausmas / Flickr.com

Normalus kraujospūdis – ne aukštesnis 120-130/70-90 mm/Hg. Vyresnių žmonių kraujospūdis šiek tiek aukštesnis – 140/90 arba 150/90, ir būtent esant tokiam kraujospūdžiui vyresnieji jaučiasi gerai.

Aukštą kraujospūdį sukelia nervinė įtampa: stresas darbe, skandalai namuose. Nemažą reikšmę turi ir genetinis faktorius: jei hipertonija sirgo tėvai, seneliai, artimi giminaičiai, daugiau šansų turite ir jūs paveldėti šią ligą. Hipertonija moterims dažnai atsiranda klimakso metu.

Gydytojai pastebi, kad nuo aukšto kraujospūdžio kenčia žmonės, mėgstantys aštriai ir sūriai pavalgyti, taip pat neatsisakantys keptų, rūkytų, miltinių produktų, žmonės, turintys antsvorio ir žalingų įpročių. Aktyviai laiką leidžiantys žmonės taip pat rečiau skundžiasi hipertonija.

Hipertonijos negalima užleisti, todėl rekomenduojama po 40 metų reguliariai matuotis kraujospūdį ir kreiptis į gydytoją, jei kažkas kelia nerimą.

Kaip atpažinti ligą?

Pirminėje ligos stadijoje žmogui dažnai skauda galvą, daužosi širdis, jaučiamas sunkumas pakaušyje.

Antroje stadijoje kraujospūdis pradeda šokinėti: tai aukštas, tai žemas. Šie veiksmai palydimi stipraus galvos skausmo, galūnių nejautra, skausmu širdies plote.

Negydant šios ligos, kraujospūdis tampa labai aukštas, pasiekia 200-240 ir daugiau. Gali atsirasti pykinimas, vyksta smegenų organų pokyčiai.

Esant tokiems simptomams, būtina kreiptis į gydytoją ir gydyti pasekmes, bei domėtis priežastimis. Svarbiausia taisyklė – reikia laikytis griežto režimo: darbas, poilsis, miegas, pasivaikščiojimai gryname ore, mankšta ir... pakankama juoko dozė.

Geriamus vaistus galima derinti ir liaudies medicinos priemones, kurios turi ilgalaikiškumo tendencijas. Štai keletą receptų:

  • 1 stiklinę putino uogų sumaišyti su 2 šaukštais medaus ir valgyti po 1 šaukštą pusvalandį iki valgio 3-4 kartus per dieną.
  • ¼ stiklinės spanguolių suvalgyti 4 kartus per dieną 30 minučių iki valgio.
  • Įsigyti vaistinėje valerijono lašų ir vartoti pagal nurodymą.
  • Gerti juodųjų serbentų arbatą 2-3 mėnesius iš eilės.
  • 1 šaukštą medaus ištirpinti 1 stiklinėje mineralinio vandens, supilti ½ stiklinės sulčių. Gerti nevalgius. Taip gydytis 10 dienų.
  • Išspausti 2 kg svogūnų sulčių, pridėti 400 g medaus ir 10 g graikinių riešutų, užpilti 1,5 stiklinės degtinės – visa tai išmaišyti ir palikti 10 dienų tamsioje vietoje. Gerti po 1 šaukštą 3 kartus per dieną 20-30 minučių iki maisto.
  • Sumaišyti acto esenciją su virintu atvėsintu vandeniu 1:1 proporcija, suvilgyti medvilnines kojines ir apsiauti nakčiai. Ant viršaus užsimauti vilnones kojines.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius