Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip susikurti savo aromatų derinį

Aromaterapija
Wicker Paradise, Flickr.com / Aromaterapija
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Įvairius kvapus kiekvienas žmogus gali jausti skirtingai. Juslė – labai individuali.

Aromatų pasaulyje žmonės skirstomi į tuos, kurie labai užuodžia kvapus, mažai užuodžia ir visai neužuodžia.

Jautrių kvapams žmonių uoslė labai subtili, jie užuodžia itin plačią aromatų gamą. Šie žmonės pasižymi padidėjusiu jautrumu aromatams, greičiau ir pilniau užuodžia kvapus, pajunta kiekvieną jų niuansą. Tokiems žmonėms, paprastai pakanka minimalios dozės aromatinio aliejaus, kad jie užuostų kvapą.

O jei Jums prireikia daugiau laiko, kad atskirtumėte artimus aromatus arba koks nors kvapas atrodo nepakankamai sodrus – tuomet Jūs priklausote daugumai žmonių, turinčių vidutinę uoslę.

Yra pasaulyje žmonių, kurie visai neužuodžia kvapų, tačiau jų tikrai nedaug.

Įvairūs aromatai veikia mūsų savijautą. Reikia atrasti savo aromatą ar jų derinį, kurio poveikis Jums tinkamiausias. Tačiau, atminkite, kad aromatų pasaulyje yra savos taisyklės, reikia žinoti kokie deriniai tarpusavyje dera, kad būtų išlaikyta kvapų harmonija. Patys patvariausi aromatai – snapučių, pačiulių, kvapiųjų kanangų, palisandro, pušies.

Jei norite sustiprinti aromatą, padaryti jį ryškesniu ir ilgiau išliekančiu, rekomenduojama naudoti neskiestą aromatinį aliejų, o jei norite tepti ant odos, tuomet sumaišykite jį su saldžiųjų migdolų aliejumi. Aromatiniai aliejai yra labai lengvi, lakūs junginiai, o saldžiųjų migdolų aliejus neleidžia jiems greitai išgaruoti. Jis tarsi nematoma jungtis, kuri neleidžia iš karto išsisklaidyti visoms aromatinėms molekulėms.

Geriausia aromatinį aliejų (sumaišytą su saldžiųjų migdolų aliejumi ) tepti ant kūno taškų, kuriuose jaučiamas pulsas: pakaušio duobutė, ausų galiukai ir sritis už jų, alkūnių bei kelių įlinkiai, duobutė po raktikauliu, riešai. Būtent šiose vietose aromatinis aliejus labiausiai atskleis savo bioenergetines savybes.

Pabandykite susikurti aromatų derinį, į kurį įeitų aliejai, pagal savo savybes bei poveikį tinkantys Jūsų organizmui.

Pateikiame keletą tarpusavyje derančių aromatų. Paryškintai išskirti kvapai, kurie griežia pirmuoju smuiku pateiktame derinyje. O kiti – jam tinkantys ir prie jo derantys kvapai, kurie suteiks papildomą atspalvį ir savus niuansus.

Bergamočių: pačiulių, snapučių, palisandro;

Karčiųjų apelsinų (petitgrain): palisandro, cinamono;

Mėtos: kvapiųjų kanangų;

Muskato riešuto: rozmarinų, kvapiųjų kanangų;

Greipfrutų: kedrų, snapučių, eukalipto;

Kvapiųjų kanangų: citrinžolių, snapučių, rozmarinų;

Pušų: karčiųjų apelsinų (petitgrain);

Eukaliptų: rozmarinų, kedrų;

Kedrų: greipfrutų;

Citrinžolių: snapučių, pačiulių;

Cinamono: karčiųjų apelsinų (petitgrain).

Išsirinkite savo aromato tipą, susikurkite individualų derinį ir mėgaukitės kvapais, kurie maloniai nuteikia uoslę ir teigiamai veikia Jūsų savijautą.

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min