Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 23d. 08:39

Kas padės kovoti su nugaros skausmu?

Kaip nugalėti nugaros skausmus
Flickr.com / Kaip nugalėti nugaros skausmus

Dažna nugaros skausmo priežastis – netaisyklinga laikysena. Ją pagerinti galima įvairiais pratimais ir treniruotėmis. Kad savijauta palaipsniui gerėtų, prireiks pastangų ir laiko.

Nugaros skausmai šiuo metu kankina vis jaunesnius žmones. Iš pradžių skausmas būna nestiprus, neilgalaikis. Tačiau vėliau jis tampa dažnesnis ir intensyvesnis, ima labiau varginti. Nestiprus skausmas praeina pasistengus intuityviai pakoreguoti savo laikyseną, pajausti kokia padėtis kūnui priimtiniausia. Tačiau, jei skausmas rimtesnis kūno padėties pakeitimas nebe padės. Nugaros skausmui malšinti yra specialios treniruotės, tačiau tam prireiks nemažai valios pastangų ir kantrybės.

Padėti įveikti nugaros skausmus gali „juosmens atitiesinimo“ procedūros, kurių tikslas sumažinti juosmens hiperlordozę ir atstatyti natūralią nugaros padėtį.

Lordozė – stuburo išlinkimas į priekį. Problema kyla kai ji tampa „hiper“. Šios ligos priežasčių gana daug, pagrindinės iš jų: itin mažas fizinis aktyvumas ir psichologinis „blokas“, kuris sukelia lėtinę raumenų įtampą. Pakoreguoti situaciją gali specialios treniruotės, atkuriančios natūralią nugaros padėtį.

Bet kurio stuburo segmento pakitimas neišvengiamai paveikia kitus. Tad ir juosmens hiperlordozė įtakoja natūralų stuburo išlinkimą. Kad ir kokią dalį koreguotume, paveiksime visą stuburą. Būdamas nenatūralioje padėtyje stuburas apkraunamas nenatūraliu krūviu.

Jei stuburas nuolatos netaisyklingoje padėtyje, tuomet netaisyklingoje pozicijoje ir galva, ir kaklas, ir dubuo, kiti organai. Mes nejaučiame diskomforto, kuomet juosmens ir kaklo raumenys įtempti, mums tokia padėtis atrodo įprasta. Kuomet netaisyklinga laikysena pečiai palinksta į priekį, išsikiša pilvas, pėdos pasuktos į išviršinę pusę (Čarlio Čaplino eisena), panarinta galva, juosmuo pakrypęs– tai ne tik ne estetiškas vaizdas, bet ir žalinga padėtis mūsų sveikatai.

Pašalinus hiperlordozę kiti netaisyklingos laikysenos bruožai išsitaiso be didesnių pastangų. Pastangas reikia nukreipti ne tiesiogiai į juosmenį, bet į dubens atstatymą į taisyklingą padėtį. Dubuo ir juosmuo yra tiesiogiai susiję, bet koks dubens padėties pokytis iš karto įtakoja juosmenį.

Specialūs fiziniai pratimai padeda pagerinti juosmens ir viso stuburo būklę, sumažėja nugaros skausmas. Tačiau, geriausia savarankiškai neeksperimentuoti, pirmiausia, pratimus nugarai daryti prižiūrint profesionaliam instruktoriui, vėliau gerai išmokus taisyklingų pozicijų galima mankštintis ir namie.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min