Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas yra akupunktūra?

Akupunktūros adatėlė
Flickr.com / Akupunktūros adatėlė
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Šiuo metu akupunktūra yra gana plačiai naudojama. Susipažinkime su šios netradicinės medicinos šakos pliusais ir minusais.

Akupunktūra, dar vadinama adatų terapija – tai tam tikrų biologiškai aktyvių taškų dirginimas adatėlėmis. Akupunktūra padeda atstatyti organizmo pusiausvyrą, stimuliuoja bet kurį reikiamą organą, gerina savijautą.

Akupunktūros pliusai

Akupunktūra yra sėkmingas ir efektyvus gydymo metodas, kuris padeda įvairiausiais atvejais, pagerina savijautą. Kartais žmogus pasijaučia sveikas jau po pirmojo seanso, ypač jei skundėsi stipriu skausmu, nes palengvėjimas pajuntamas beveik iš karto.

Akupunktūra gydo ne tik kūną, bet ir sielą, nes procedūros metu pacientas gali pasinerti į meditaciją ir visišką relaksaciją.

Šis netradicinės medicinos metodas beveik neturi jokio šalutinio poveikio ir tinka daugumai žmonių.

Akupunktūros minusai

Daugelis pacientų bijo šios procedūros. Žinoma, lengvas skausmas bus juntamas bedant adatėles, tačiau pagal šiuos pojūčius specialistas nustato, ar teisingai rado akupunktūros taškus.

Po pirmojo seanso galimos įvairios organizmo reakcijos: prakaitavimas, išblyškimas, atšalusios galūnės, žemas kraujo spaudimas, galvos svaigimas.

Pakankamai nepatogu sėdėti ar gulėti pusvalandį vienoje pozoje. Jei sumanysite pakeisti pozą, galite sulaužyti adatėles, arba jos įlys giliau į odą ir teks šalinti pincetu.

Po adatėlės įdūrimo aplink tą vietą galimi raumenų spazmai, tačiau po lengvo masažo jie nurimsta ir adatėlė lengvai įbedama. Išimant adatą galimas nedidelis kraujavimas, kuris greitai praeis, jei prispausite prie tos vietos vatos gabalėlį.

Galima užsikrėsti infekcija, todėl akupunktūros specialistas naudoja tik vienkartines adatas arba jas labai kruopščiai sterilizuoja. Pacientas gali pats nusipirkti adatų rinkinį, kuris bus naudojamas tik jo gydymo procedūrai.

Akupunktūra gali būti įvairių rūšių, populiariausios:

  • Akupresūra – biologiškai aktyvūs taškai veikiami ne adatomis, o pirštais – spaudant bei glostant. Veikimo principas toks pat kaip ir akupunktūros. Šis metodas tinkamas ir namų sąlygomis.
  • Šiatsu – šiltas poveikis akupunktūros taškams.
  • Elektroakupunktūra – diagnostika ir gydymas, kuomet per adatėles kūnas veikiamas elektros srove.
  • Lazerinė akupunktūra – biologiškai aktyvūs taškai veikiami nenaudojant adatų, o pasitelkus lazerį.
 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min