-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kuo pavojingas sveikatai medicininių straipsnių skaitymas?

Skaitant straipsnius apie ligas ar susirgimus, staiga pajuntate lengvą negalavimą, po to netgi geliantį skausmą, akys merkiasi (darotės mieguisti), atsiranda baimė (nors tam ir nėra realaus pagrindo), drebulys, sutrinka atmintis...
Ir skaityti gali būti pavojinga
Ir skaityti gali būti pavojinga / Flickr.com

Viskas prasidėjo netikėtai. Nejaugi skaitymas apie negalavimus gali turėti tokių pasekmių? Juk gilinantis į straipsnį apie ligas su lyg kiekviena eilute įgyjate medicininių žinių, nuo kurių turėtume pasijausti geriau. Tad kodėl kartais yra atvirkščiai?

Yra žinoma, kad medicinos studentai tam tikrame mokslų etape patiria būseną, kurios metu pajunta studijuojamų ligų simptomus. Pagal savo prigimtį žmogus, įsisavindamas jam naują informaciją, bando ją pritaikyti savo gyvenime, visai nesvarbu kokioje srityje. Žinoma, žinių pritaikymas niekam nepakenkė. Tačiau, viskam reikia saikingumo ir naudotis sveika nuovoka. Būtent to kartais pritrūksta skaitant medicininius straipsnius. Žmogus atsivertęs medicininį žurnalą bando aprašomą ligą pritaikyti sau, jis ieško ligos simptomų, ir, kaip taisyklė, juos randa. Tuomet sunerimsta, susirgimai ima atrodyti pakankamai rimti, vaizduotė įsiaudrina, darosi panašu, kad gydymo įstaigos neišvengs. „Įsijautimas“ į ligą priklauso nuo žmogaus įtarumo, charakterio bruožų bei amžiaus. Dažniausiai medicininę literatūrą skaito asmenys, kuriems virš „50“. Pagal nusistovėjusius stereotipus daugelis tokio amžiaus žmonių kenčia įvairius sveikatos negalavimus. Todėl tam tikri straipsniai apie sveikatą, o tiksliau apie susirgimus, gali pakenkti psichologinei savijautai, nors atrodytų, kad tokia informacija apie ligas turėtų būti naudinga.

Tačiau, yra dar viena rimta problema. Medicininiuose straipsniuose rašoma ne tik apie ligas bei jų simptomus, bet ir gausiai pateikiama informacija, kaip išsigydyti, pagerinti savijautą. Gali būti siūlomi įvairūs vaistai, užpilai ir kiti preparatai, kurie reklamuojami siekiant pelno arba dalijami neprofesionalūs patarimai. Žmonės, perskaitę tokį straipsnį, ima naudotis rekomenduojamais vaistais bei patarimais, neturėdami reikiamų žinių apie vartojamų preparatų poveikį sveikatai. Tuomet ir gaunasi situacija: „vieną gydom, kitą žalojam“.

Negalima paneigti, kad medicininiai straipsniai papildo mūsų žinias vertinga ir aktualia informacija. Tačiau, tik protingai ją pritaikius bus naudos. Baiminimasis dėl savo sveikatos – natūrali kiekvieno žmogaus reakcija. Tačiau, reikia atminti, kad puiki savijauta iki perskaitant medicininį straipsnį – sveiko organizmo požymis.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius