TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pats sau daktaras: nauda ar žala?

Dažnai gydomasi žolelių arbatomis
Henry Bush, Flickr.com / Dažnai gydomasi žolelių arbatomis
Šaltinis: Žvalus.lt
0
A A

Turbūt ne vienas iš mūsų kartais bandome „pasigydyti patys“. Šiuolaikinis gyvenimo tempas neleidžia nuolatos ir sistemingai rūpintis savo sveikata. Mes psichologiškai bijome susirgti – kaipgi darbe be mūsų išsivers, kas už mus nudirbs visus darbus, kas pasirūpins namiškiais? Todėl naiviai tikimės, kad visos mūsų ligos praeis savaime. Yra žmonių, kurie savigydos imasi patys, nes nepasitiki gydytojais, abejoja pakankamu jų profesionalumu.

Žinoma, jei įsipjovėte pirštą, suskaudo galvą ar užpuolė sloga galima gydytis namų sąlygomis, pasitelkti liaudies medicinos patarimus. Tačiau, gydytojai įspėja, kad joks medicininis vadovėlis ar internetas nepakeis specialisto konsultacijos. Esant menkam negalavimui, pagelbėti gali ir vaistininkas, kuris padės pasirinkti tinkamus preparatus. Bet jei užpuolė rimta liga, kvalifikuotos pagalbos sulauksite tik iš gydytojo, nerizikuokite savo sveikata.

11 savigydos taisyklių

 1. Neskubėkite iš karto vartoti vaistų vos tik pajutote pirmuosius nemalonius simptomus.
 2. Pirmiausia, pasistenkite išsiaiškinti negalavimo priežastį (arba priežastis). Tokia analizė pasufleruos galimą diagnozę, tuomet bus aišku, kokie vaistai gali padėti ir ar verta juos vartoti.
 3. Nevartokite „mėgstamiausių“ vaistų „dėl viso pikto“ bet kokiam negalavimui gydyti.
 4. Nevartokite kelių rūšių vaistų iš karto arba iš eilės. Tokiu atveju, jie veiks ne tik organizmą, bet ir vienas kitą, dėl to galima sulaukti netikėtos reakcijos, kuri gali tik pabloginti organizmo būklę.
 5. Kiekvieną ligą galima gydyti minimalia vaistų doze. Principas „didelė dozė suteiks didelę pagalbą“ neteisingas. Jei jo laikysitės – kelsite pavojų savo organizmui, vaistų perdozavimas sukelia įvairias naujas problemas: tiesiogines ir netiesiogines.
 6. Savigydos procesas privalo būti ne ilgas. Jei savijauta negerėja, būtina kreiptis į specialistą.
 7. Ne viskas kas „natūralu“ yra saugu. Daug kas priklauso nuo priemonės veiksmingumo, dozės, individualaus poveikio organizmui.
 8. Jei apskritai tokie negalavimo simptomai juntami pirmą kartą, nerekomenduojama užsiimti savigyda ar vartoti vaistus savo nuožiūra.
 9. Negalima imtis savigydos jei: netekote sąmonės, svaigsta galva, paralyžiavo tam tikras kūno dalis, pirmą kartą pajutote širdies darbo sutrikimus, skauda krūtinės ar pilvo srityse, negalavimai susiję su nėštumu.
 10. Jei savigydos proceso metu atsiranda naujos problemos, reikia nedelsiant baigti eksperimentus su savo sveikata ir kreiptis specialisto pagalbos.
 11. Prieš pradedant savigydą, geriausia pasitarti su savo gydytoju. Galbūt nusistatėte neteisingą diagnozę ir naudojate netinkamą gydymą. Tokiu atveju, veltui gaištate brangų laiką ir galite tik dar labiau pakenkti savo organizmui.
 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min