Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 2d. 08:44

Testas. Biologinis žmogaus amžius

Koks amžius užrašytas jūsų delnuose?
Laura Lewis, Flickr.com / Koks amžius užrašytas jūsų delnuose?

Pasak mokslininkų, norint sužinoti žmogaus biologinį amžių, reikia prie jo metų skaičiaus pridėti dar 15 metų. Kas gi tas biologinis amžius? Ar tikrai jis atspindi faktinę organizmo būklę?

Biologinis amžius – tai reali žmogaus organizmo būklė. Iki 28 metų žmogus vystosi, bręsta, o po to pradeda reikštis visos neigiamos gyvenimo būdo pasekmės. Kuo žmogus vyresnis, tuo sveikatos rodikliai prastesni.

Biologiniam amžiui įtakos turi šie neigiami faktoriai: socialinės problemos, stresas, depresija, nepasitikėjimas savimi, netinkama mityba, žalingi įpročiai ir t.t. Tačiau pats svarbiausias veiksnys, turintis įtakos žmogaus biologiniam amžiui, yra energijos kiekis organizmo ląstelėse, kurį nulemia mitochondrijos – pagrindinės ląstelės energijos gamintojos. Jei jos nepakankamai „pasikrovusios“, tuomet žmogus sensta. Tačiau atstatyti mitochondrijų energingumą nėra sudėtinga, tą padaryti padeda fizinis krūvis. Judėjimas, aktyvi fizinė veikla – pirmas žingsnis sveiko ir ilgo gyvenimo link.

Mokslininkai tyrinėjo daugybę psichologinių–socialinių priežasčių, kurios lemia vyrų ir moterų ilgaamžiškumą. Gerontologai (žmonės, tyrinėjantys organizmo senėjimo priežastis) nustatė, kad moterys sensta vidutiniškai 6–8 metais vėliau nei vyrai. Moterų jaunatviškumo priežastis slypi tame, kad jos būdamos jautresnės būtybės, labiau moka džiaugtis smulkmenomis, dažniau jaučiasi laimingos ir mylimos, joms reikia švelnumo ir mylavimų. O vyrai bando ieškoti malonumo darbe, karjeros siekime, tiesa, jiems taip pat reikia švelnumo ir dėmesio, tačiau ne taip stipriai kaip moterims.

Biologinio amžiaus nustatymo testas

Kad savarankiškai nusistatytumėte savo biologinį amžių, reikia atlikti šį testą.

  1. Išmatuokite atstumą tarp knygos ir akių, kuriuo galite perskaityti kas parašyta. Užsirašykite rezultatą: 10 centimetrų – 21 metai, 14 centimetrų – 35 metai, 1 metras – 60 metų.
  2. Šią užduotį atlikite užmerktomis akimis. Pakelkite ir sulenkite kairę koją, rankas ištieskite į šonus. Jei sugebėsite šitaip išstovėti daugiau nei 30 sekundžių, tuomet jūsų amžius 25 metai, jei 15 sekundžių – 50 metų, 5 sekundės – 70 metų.
  3. Dešinės rankos pirštais švelniai suspauskite kairės rankos delno odą ir palaikykite 5 sekundes. Atleiskite ir stebėkite per kiek sekundžių atsistato odos būklė, išnyksta suspaudimo pėdsakai. Jei 5 sekundės – jums 45 metai, nuo 6 iki 15 sekundžių – 60 metų, nuo 15 iki 55 sekundžių – 70 metų.
  4. Šiai užduočiai atlikti reikės pagalbininko. Tiesiai atsistokite, ištieskite rankas į priekį ir atsukite delnus vienas į kitą. Pagalbininkas turi laikyti liniuotę vertikaliai, nulinė padala privalo būti ties mažaisiais pirštais. Po to, be išankstinio įspėjimo jis paleidžia liniuotę, o jūs turite ją sugauti. Pasižiūrėkite ties kuria padala sugavote liniuotę: 12 centimetrų – 20 metų, 20 centimetrų – 50 metų, 25 centimetrai – 60 metų.

Baigę testą, sudėkite visus amžiaus rezultatus ir padalinkite skaičių iš keturių. Štai ir jūsų biologinis amžius. Jei šis skaičius jus nemaloniai nustebino, imkitės veiksmų, kad pagerintumėte savo organizmo būklę.

Kaip išsaugoti grožį, jaunystę ir sveikatą

  • Per dieną išgerkite 8 stiklines vandens. Vanduo padeda pašalinti iš organizmo toksinus, valo kraujagysles, atjaunina odą, pripildo ląsteles energijos.
  • Laikykitės teisingo miego režimo, nepriklausomai nuo to, ar esate „vyturys“ ar „pelėda“. Naktys skirtos tam, kad ilsėtumėtės. Žmogus privalo miegoti 8 valandas per parą. Sveikiausias miegas nuo 22 val. vakaro iki 7 val. ryto.
  • Užsiimkite kasdienine fizine veikla, darykite mankštą, bėgiokite, šokite, eikite pasivaikščioti, žaiskite tenisą ir pan.
  • Nepersivalgykite, vartokite kuo daugiau vaisių ir daržovių, o kuo mažiau bandelių ir kt. saldumynų. Organizmui turi netrūkti reikiamų vitaminų ir mineralų.
  • Jūsų savijauta priklauso ir nuo psichologinės būklės. Būkite draugiški, kantrūs, pasitikintys savimi ir kuo dažniau šypsokitės. Venkite negatyvių minčių, stresų.
  • Šiuo metu yra didelis pasirinkimas visokiausių sveikatos palaikymo ir jėgų atstatymo būdų – specialūs kvėpavimo ar gimnastikos pratimai ir pan. Tokie užsiėmimai padeda išsaugoti gerą organizmo būklę, jaustis energingai ir žvaliai.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min