Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2009 gruodžio 24d. 07:42

Šviesaus Kalėdų stebuklo nuojauta

Akimirka iš apdovanojimo
Alfredo Pliadžio / KAM nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė prisimena, kad vaikystėje, kaip ir visi vaikai, tikėjo kalėdiniais stebuklais.

Šiandien vakare visas bėdas ir rūpesčius bent trumpam pamirš ir paprasti tautiečiai, ir krašto vadovai. Visi su šeimos nariais ir artimaisiais sėsime prie šventinio stalo, laužysime kalėdaitį, mėgausimės šventine ramybe ir lauksime naują viltį dovanojančio balto Kalėdų ryto.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius, krašto apsaugos ir finansų ministrės Rasa Juknevičienė ir Ingrida Šimonytė jau kurį laiką gyvena šventiniu laukimu. Jie, kaip ir visi mirtingieji, apmąsto prabėgusį laiką, perka artimiesiems kalėdines dovanas, rūpinasi vaišių stalu. Palydėdami besibaigiančius metus ir žvelgdami į ateitį šalies vadovai tikisi gerų permainų ir linki neprarasti tikėjimo.

Viltis rusena visada

Prezidentė Dalia Grybauskaitė prisimena, kad vaikystėje, kaip ir visi vaikai, tikėjo kalėdiniais stebuklais. „Laukdavau šios dienos labiau nei kitų švenčių, nes Kalėdų naktis man buvo paslaptingiausia: kildavo aibė klausimų – kaip į namus įeina Kalėdų Senelis, kaip jis spėja aplankyti visus vaikus? Dabar Kalėdų paslaptis man įgijo šiek tiek kitokią prasmę. Ji virto viltimi, kad daug kas gali pasikeisti į gera, tikėjimu, kad daugybę dalykų galima daryti geriau, žinojimu, kad didžiausia dovana – ištiesti ranką šalia esančiam ir pasidalyti su juo viskuo, kuo gali“, – sakė prezidentė.

Vaikystės Kalėdos D.Grybauskaitės atmintyje išliko kaip šaltos, snieguotos, su didelėmis eglėmis, puoštomis saldainiais.

Vaikystės Kalėdos D.Grybauskaitės atmintyje išliko kaip šaltos, snieguotos, su didelėmis eglėmis, puoštomis saldainiais. „Sukiodavausi prie eglės be paliovos, kol prieš pat Kalėdas vietoj papuošalų–saldainių likdavo tik popierėliai. Tėvai tai aptikdavo, žinoma, tik prieš pat šventes. Ir dar. Atsimenu po egle padėtą didžiulį apelsiną, kvepiantį kažkuo tolimu, bet kartu ir kažkuo nuostabiu, neįtikimu...“ – vaikystės prisiminimais dalijosi valstybės vadovė.

Pasak prezidentės, jų šeima laikėsi visų Kūčių papročių. Mama kaip įmanydama stengėsi puoselėti tradicijas, tad ant šventinio stalo visada būdavo dvylika patiekalų. Tuomet dar būsimajai prezidentei gardžiausios buvo silkės. „Mama jas gamindavo įvairiai – su burokėliais, morkomis, – pasakojo D.Grybauskaitė. – Tais laikais negalėjome švęsti nei Kūčių, nei Kalėdų viešai, ir tai, ko gero, dar labiau mus visus suvienydavo. Tai buvo labai intymi, paslaptinga akimirka, kurios niekas negalėjo ir nedrįso trikdyti.“

Šias šventes ji sutiks su artimaisiais ir draugais. „Kalėdų dvasia nėra tik abstraktus reiškinys. Tai – mūsų dėmesys vienas kitam, tai noras skleisti gerumą ir šilumą šalia esantiesiems. Šis metas man visuomet buvo ypatingas, visada mėgau džiuginti artimus žmones smulkmenomis. Dabar, kai esu valstybės prezidentė, galvoju apie kiekvieną Lietuvos žmogų ir noriu, kad Kalėdų dvasia aplankytų kiekvienus namus, išsklaidytų kasdienius rūpesčius, suteiktų vilties, jog ateinantys metai bus geresni ir lengvesni, atneš daugiau džiaugsmo ir šviesos. Tai ir noriu padovanoti kiekvienam Lietuvos žmogui. Ko gero, ir man pačiai tai būtų geriausia dovana. Linkiu namų jaukumo, ramybės ir tuo pat metu – tvirtybės, susitelkimo. Linkiu, kad Kūčių naktį virš visų namų stogų įsižiebtų žvaigždė, lemianti viltį ir tikėjimą ateitimi“, – kalbėjo prezidentė D.Grybauskaitė.

Sunkumai ateina ir praeina

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės šeimai šios Kūčios ir Kalėdos – ypatingos. Šiomis dienomis Degučiai laukia trečio vaikaičio, kurį seneliams ruošiasi dovanoti dukra Silvija. Būsimas įvykis greičiausiai šiek tiek pakoreguos nusistovėjusias šeimos tradicijas, perduodamas iš kartos į kartą.

„Dar taip nebuvo, kad neturėčiau laiko pagaminti patiekalų Kūčių ir Kalėdų stalui. Reikia tik noro“, – paklausta, ar būdama tokia užimta spėja ir šeimininkauti, sakė I.Degutienė. Be kita ko, Seimo pirmininkė per šventes kepa mielines bandeles su grybų įdaru, farširuoja žuvį – lydeką arba karpį. Grybus, kuriuos išverda ir užšaldo dar rudenį, patiekia karštus su bulvėmis.

Seimo pirmininkė prisipažino spėjusi tik vyrui nupirkti kalėdinę dovaną. Šiam teko pasirūpinti, kad be jų neliktų ir visi kiti šeimos nariai. Iki šiol kaip vieną originaliausių dovanų I.Degutienė prisimena tuomet dar penkiametės (dabar jau 14–metė) anūkės raižinį ant odos.

Dar taip nebuvo, kad neturėčiau laiko pagaminti patiekalų Kūčių ir Kalėdų stalui. Reikia tik noro, paklausta, ar būdama tokia užimta spėja ir šeimininkauti, sakė I.Degutienė.

„Kiekvienam norėčiau palinkėti išsaugoti dvasinę ramybę, šilumą, gerumą, kurie taip reikalingi mums visiems, ir ne tik Kūčių vakarą.

Puikiai suvokdama, kad dabartinėmis sąlygomis gal ir sudėtinga patikėti kalėdiniu stebuklu, linkiu bent pamėginti meilę ir viltį rasti kasdienybėje. Sunkumai ateina ir praeina, o tikėjimas, viltis, meilė – visada su mumis“, – pažymėjo I.Degutienė.

Atokvėpis su šeima

Švenčių laukia ir premjero Andriaus Kubiliaus šeima. „Labai norisi pabūti su šeima, trumpo atokvėpio ir bent minimalios ramybės. Išaugo neperskaitytų knygų krūva“, – LŽ pasakojo Vyriausybės vadovas.

Kūčias ir Kalėdas A.Kubiliaus šeima sutiks namie. Čia susirinks sūnūs su žmonomis, šiemet gimusia anūke Elze ir kiti artimieji. Premjero žmona Rasa Kubilienė užsiminė, kad ypatingų šventinių tradicijų šeima neturi. „Esame kaip visi – susirenkame, pabūname, pasidžiaugiame vieni kitų laimėjimais, pasvajojame“, – teigė ji.

Kūčių vakarą, kaip ir dera, ant Kubilių šeimos stalo dedama dvylika patiekalų. Juos gamina R.Kubilienė su marčiomis. „Man labiausiai patinka silkės pataluose, taip pat visi mėgstame barštelius su “ausytėmis„, aguonpienį. Paprastai pati kepu kūčiukus, bet šiemet greičiausiai pirksiu“, – kalbėjo R.Kubilienė.

Kai ruošiama šventinė vakarienė, be darbo nelieka ir A.Kubilius. „Man patiki kai kuriuos atsakingus pjaustymo, pilstymo ir raikymo darbus“, – šmaikštavo jis.

Švenčių proga Kubiliai visiems linki ramaus Kūčių vakaro, linksmų Kalėdų ir geresnių ateinančių metų. Savo ruožtu A.Kubilius dėkoja Lietuvos žmonėms, supratusiems skaudžių Vyriausybės sprendimų neišvengiamumą ir pasidalijusiems sunkia atsakomybės našta. „Esu tikras, kad iškęsime ir šį sunkmetį, nes esame Vyčio tauta. Kartu įveiksime krizę ir išeisime iš jos dar labiau užgrūdinti nugalėtojai“, – tvirtino premjeras.

Laikosi šventinių tradicijų

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė švenčių proga taip pat linki visa ko geriausio. „Norėčiau palinkėti suvokimo, kad kiekviena diena yra didelis turtas ir dovana, kuria galima džiaugtis. Visiems linkiu skaidrios, šviesios Kalėdų ryto nuotaikos, kad ji įkvėptų tikėjimo savimi, savo krašto ateitimi. Taip pat linkiu kiekvienam jaustis mylimam ir reikalingam“, – sveikino ministrė.

Kūčios ir Kalėdos R.Juknevičienei – gražiausios metų šventės, kai draugėn susirenka visa šeima. Pastaraisiais metais ministrė jas pasitinka kaime, mylimos močiutės sodyboje, kartu su tėvais ir brolių šeimomis. „Kalėdų rytą mūsų prie stalo būna keliolika“, – šypsojosi ji.

Kūčios ir Kalėdos R.Juknevičienei – gražiausios metų šventės, kai draugėn susirenka visa šeima.

R.Juknevičienės namuose gausu šventinių tradicijų. „Man labai svarbi pasirengimo Kūčioms diena. Stengiuosi suplanuoti laiką taip, kad galėčiau ruošti tradicinę vakarienę. Ją gaminame su mama. Valgiai visada būna senoviniai ir tai suteikia vakarienei išskirtinumo“, – džiaugėsi ministrė.

Kalėdų rytą R.Juknevičienė su artimaisiais važiuoja į bažnyčią. Sugrįžę namo visi vaišinasi jos pagamintais kraujiniais vėdarais, kaimiška šaltiena, virtiniais su mėsa ir grybais. „Šiemet kepsiu žąsį“, – pridūrė ji. Ministrė kasmet puošia eglutę, o Kalėdų rytą visi po ja randa dovanų. Pernai artimiesiems R.Juknevičienė dovanojo pačios megztas kojines.

Kepa kūčiukus

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė taip pat labai laukia žiemos švenčių. „Jos man – galimybė pabūti su artimaisiais, kuriems kartais stinga mano dėmesio“, – aiškino ji.

Kūčias I.Šimonytė visuomet pasitinka šeimoje. Dvi Kalėdų dienos paprastai skiriamos susitikimams su draugais, kitoms pramogoms. Ministrės šeimoje įprasta šventinė vakarienė. „Ant stalo visuomet būna dvylika patiekalų. Skaniausiai gaminu silkių patiekalus, juos labiausiai ir mėgstu. Kasmet pati kepu kūčiukus. Nors jų seniai ir įvairių galima įsigyti, nė vieni man nėra išties “tikri„ – tokie, kokie būdavo vaikystėje. Todėl vis dar juos kepu“, – šypsodamasi kalbėjo I.Šimonytė.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Uteniškių šventę sutrikdė pasireklamuoti nusprendę socialdemokratai

Verslas

„Luminor“ bankas klientus paliko be pervedimų

Aktualu

Dūrė pirštu: Australija ir Nyderlandai oficialiai apkaltino Rusiją dėl MH17 reiso lėktuvo numušimo Rytų Ukrainoje

Aktualu

Gabrielius Landsbergis apie premjero elgesį: „Skvernelis yra juokelis“

Deuce

Skandalas teniso pasaulyje – pirmojo ATP šimtuko žaidėjas pralaimėdavo tyčia

Vardai

15 dalykų, kurių nebegali daryti Meghan Markle: sudie, asmenukės ir ryškūs nagai

Gyvenimas

Ivanka Trump diktuoja madą – į moterų drabužines grįžta kostiumas

Aktualu

Dėl I.Strazdauskaitės nužudymo kaltę prisiima tik vienas pusbrolis, kiti įrodinėja buvę stebėtojais

Aktualu

„Bellingcat“ tyrėjai atkapstė dar vieną prie MH17 tragedijos prisidėjusį Rusijos pareigūną

Aktualu

Planuotas NSGK posėdis neįvyko – Algirdas Butkevičius paaiškinimus pateikė raštu

Pasaulis kišenėje

99,99 proc. garantija, kad šių kadrų nebus matęs niekas

Naujosios banglentės ekstremalams leis „skristi“ virš vandens

24sek

„Milwaukee Bucks“ krepšininką policija nutildė elektrošoku

Kelionė baidare ledyno upe Kanadoje

Mokslas.IT

Paradoksas: asmens privatumą saugantis reglamentas užkimšinėja pašto dėžutes

Maistas

6 būdai, kaip užmarinuoti šašlyką

Vardai

64-ąjį gimtadienį švenčianti Birutė Petrikytė: „Mūsų trumpas gyvenimas yra labai puikus“

Aktualu

Lietuvos politikai Europos Parlamente: vienas pasisakė tūkstantį kartų, o kitas turi 17 pagalbininkų, bet neveikia beveik nieko

Aktualu

Naujasis teisingumo ministras: kalėjimų sistema pribrendo vadovų rotacijai

Verslas

Ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui, ir ko bijo verslas

Naujienos

Aktualu

Uteniškių šventę sutrikdė pasireklamuoti nusprendę socialdemokratai

Verslas

„Luminor“ bankas klientus paliko be pervedimų

Aktualu

Dūrė pirštu: Australija ir Nyderlandai oficialiai apkaltino Rusiją dėl MH17 reiso lėktuvo numušimo Rytų Ukrainoje

Aktualu

Gabrielius Landsbergis apie premjero elgesį: „Skvernelis yra juokelis“

Deuce

Skandalas teniso pasaulyje – pirmojo ATP šimtuko žaidėjas pralaimėdavo tyčia

Vardai

15 dalykų, kurių nebegali daryti Meghan Markle: sudie, asmenukės ir ryškūs nagai

Gyvenimas

Ivanka Trump diktuoja madą – į moterų drabužines grįžta kostiumas

Aktualu

Dėl I.Strazdauskaitės nužudymo kaltę prisiima tik vienas pusbrolis, kiti įrodinėja buvę stebėtojais

Aktualu

„Bellingcat“ tyrėjai atkapstė dar vieną prie MH17 tragedijos prisidėjusį Rusijos pareigūną

Aktualu

Planuotas NSGK posėdis neįvyko – Algirdas Butkevičius paaiškinimus pateikė raštu

Pasaulis kišenėje

99,99 proc. garantija, kad šių kadrų nebus matęs niekas

Naujosios banglentės ekstremalams leis „skristi“ virš vandens

24sek

„Milwaukee Bucks“ krepšininką policija nutildė elektrošoku

Kelionė baidare ledyno upe Kanadoje

Mokslas.IT

Paradoksas: asmens privatumą saugantis reglamentas užkimšinėja pašto dėžutes

Maistas

6 būdai, kaip užmarinuoti šašlyką

Vardai

64-ąjį gimtadienį švenčianti Birutė Petrikytė: „Mūsų trumpas gyvenimas yra labai puikus“

Aktualu

Lietuvos politikai Europos Parlamente: vienas pasisakė tūkstantį kartų, o kitas turi 17 pagalbininkų, bet neveikia beveik nieko

Aktualu

Naujasis teisingumo ministras: kalėjimų sistema pribrendo vadovų rotacijai

Verslas

Ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui, ir ko bijo verslas

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min