Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 26d. 14:45

Vaistų kainyną papildžiusi pigesniais preparatais SAM žada sutaupyti 19 mln. litų

Algis Čaplikas – sveikatos apsaugos ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algis Čaplikas – sveikatos apsaugos ministras

Apie 19 milijonų litų per metus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų leis sutaupyti į kompensuojamų vaistų kainyno sąrašą įtraukti nauji preparatai, pranešė Sveikatos apsaugos minsiterija.

Sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko įsakymu į kompensuojamų vaistinių preparatų kainyną pirmą kartą įrašyti pigesni 21 pavadinimo generiniai vaistai – tai preparatai, kurių veiklioji medžiaga yra tokia pat, kaip analogiškų žymiai brangesnių patentinių vaistų.

Sutaupyta pinigų suma bus panaudota vaistų kompensavimui. Tikimasi, kad tai padės iš dalies sušvelninti kainų augimą, susijusį su pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos vaistams panaikinimu.

Tarp naujai į sąrašą įtrauktų vaistų – preparatai širdies ir kraujagyslių ligų, onkologiniams susirgimams, psichikos ir elgesio sutrikimams gydyti, antibiotikai, jungiamojo audinio ir skeleto raumenų sistemos gydymui skirti vaistiniai preparatai.

Pasak derybų dėl vaistinių preparatų ir medicinos priemonių kainų komisijos nario, sveikatos apsaugos ministro patarėjo Martyno Marcinkevičiaus, rinkoje išlieka ir analogiški brangesni patentiniai vaistai, todėl pacientas turi galimybę rinktis pagal savo finansinius išteklius.

Nuo sausio 1-osios panaikintos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos nekompensuojamiems vaistams ir jiems vietoj anksčiau taikyto 5 proc. PVM taikomas 19 proc. PVM. Kompensuojamiems vaistams lengvatinis 5 proc. tarifas galios iki liepos mėnesio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min