Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 11d. 13:16

Valdžia sugužėjo pažiūrėti paauksuojamų Valdovų rūmų

Vėtrungės pakėlimo ceremonija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Naujoji Valdovų rūmų vėtrungė sudomino valdžią.

Valdovų rūmai nuo šiol spindės auksu – iškilmingos ceremonijos metu trečiadienį pakelta ir sumontuota paauksuota kiemo laiptinės bokšto smailė su vėtrunge. Pažiūrėti to susirinko aukščiausi valdžios atstovai.

Pažiūrėti keliamos vėtrungės sugužėjo minia žmonių – pilnas Valdovų rūmų kiemas. Fanfaromis į viršų lydėtą vėtrungę atidžiai stebėjo prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, Valdovų rūmų atstatymo iniciatorius Algirdas Mykolas Brazauskas, Vilniaus meras Juozas Imbrasas bei kiti valdžios vyrai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Naujoji Valdovų rūmų vėtrungė
Naujoji Valdovų rūmų vėtrungė

„Esame istorinio ir nepakartotino įvykio dalyviai. Ši karta iš dalies yra laiminga, nes daug kartų turės praeiti, bet jau per išbaigtus rūmus ir stebėtis mūsų istoriniais laimėjimais, nes šitų rūmų tikslas juos atspindėti“, – prieš pakeliant vėtrungę į susirinkusiuosius kreipėsi V.Adamkus.

Kai bokšto smailė su vėtrunge atsidūrė savo vietoje, susirinkusieji buvo pakviesti apžiūrėti Valdovų rūmų antro aukšto salės. Čia nacionalinio muziejaus „LDK Valdovų rūmai“ direktorius Vydas Dolinskas trumpai pristatė rūmų koncepciją, planuojamas parodas ir ekspozicijas. Paskui ekskursijos vairą į rankas perėmė A.Brazauskas, primygtinai siūlęs apsilankyti didžiosiose rūmų salėse trečiajame aukšte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min