Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 9d. 09:12

Valentino diena. Kas yra meilė? (X)

Kas yra meilė?
BFL/Lauris Viksne / Kas yra meilė?

Didieji pasaulio išminčiai, filosofai, poetai ir rašytojai visais laikais bandė įminti mįslę – atsakyti į amžiną klausimą: KAS YRA MEILĖ?

Į šį klausimą pabandė atsakyti 15min.lt skaitytojas Darius Kurminovič.

Jeigu meilę įsivaizduotume, kaip kryptingą energiją, tai akivaizdu, kad ji gali būti įvairių geometrinių formų. Tai ne vien trikampiai ir kvadratai, o katais tie jausmai tokie painus ir tokių keistų formų, lyg tai būtų neeuklidinė geometrija.

Visi puikiai žino meilės simbolį – širdį. Bet ką šio simbolio „kūrėjai“ norėjo pasakyt? Švento Valentino diena yra krikščioniška šventė, bet mažai tikėtina, kad pats širdies simbolis yra krikščionybės palikimas.

Krikščioniškose kultūrose abstraktus menas nebuvo labai paplitęs. O tai reiškia, kad pats simbolis nėra šios kultūros palikimas. Tai palikimas iš kitų kultūrų: vidurio ir tolimujų rytų.

Šių kultūrų atstovai puikiai žinijo, kad tiek geometrinės formos, tiek jų spalvos veikia žmogaus emocijas. Natūraliai kyla klausimas, ką galėtų reikšti širdies simbolis? Įsižiūrėjus atidžiau galima pamatyti, kad simbolis sudarytas iš dviejų apskritimų ir trikampio. Apskritimai vienodo skermens ir vienas šalia kito, bet neužgožia vienas kito. Juos jungia tik trikampis.

Kiekvienas savaip supranta meilę, todėl išvadas darykit patys.

 Gal tu žinai, kas yra meilė? Siųsk savo sentenciją el. paštu valentinas@15min.lt ir laimėk prizą.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min