Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 27d. 21:57

15 svarbiausių ŽAS gyvenimo įvykių. Pirmasis ŽAS koncertas (video)

Grupė ŽAS
„Scanpix“ nuotr. / Grupė ŽAS

Prieš 15 metų į grandiozinį albumo „Kai perplauksi upę“ pristatymo turą susiruošusi legendinė grupė „Foje“ rengėsi finaliniam koncertui Vingio parke.

„Foje“ lyderis Andrius Mamontovas nusprendė, kad pirmoje koncerto dalyje turi pasirodyti jaunos ir dar mažai žinomos Lietuvos grupės. Tokį pasiūlymą gavo ir ŽAS, nors tuo metu vaikinai teturėjo tik vieną dainą „Debilas ir bažnyčioje debilas“, kurią įrašyti padėjo ne kas kitas, o tas pats A.Mamontovas.

Vyrukai į pasiūlymą sureagavo atsakingai. Visų pirma, vos per vieną naktį buitinėmis sąlygomis „žasai“ įrašė antrąjį savo kūrinį „Ne pieną gėręs, ne nuo pieno ir mirsi“, kuris vėliau tapo tikru hitu.

Tačiau pagrindiniai pasiruošimo darbai prasidėjo koncerto dieną.
Visa draugų šutvė susirinko Mariaus virtuvėje, kur pradėjo „ruoštis“ koncertui su alaus pagalba. Dabar jau niekas negali pasakyti, kiek žmonių dalyvavo tame „pasiruošime“. Faktas yra tai, kad jų buvo nemažiau nei šeši. Visiškai atsitiktinai prie šios smagios kompanijos prisijungė ir Gidonas Šapiro - Bilas, kuris tuo metu bičiuliavosi su Mariaus broliu. Nors Bilas beveik nieko nepažinojo, jam tai nesutrukdė greitai įsilieti į šutvę.

Vyrukai ypač daug dėmesio nusprendė skirti sceniniam įvaizdžiui. Juolab, kad pasirodyti reikėjo pagal fonogramą, tad repetuoti daug nereikėjo. Vaikinai prisirankiojo bent kiek į reperių panašių drabužių, o Linas (vis dar Mažeika) iš kažkur ištrauke raspiratorių. Negana to, „žasai“ nusavino kelias Mariaus mamos beretes.

Vakarėjant įšilusi kompanija patraukė Vingio parko estrados link. Vyručiai siūlė prisijungti prie grupės beveik visiems pakelyje sutiktiems pažįstamiems. Vis dėlto į sceną pakilo tik Tru Sabaka, Ezopas, Tomas Rimkus (Miaso), Bilas ir Makas (jo tikrąjį vardą istorija nutyli).

Legendinio pasirodymo vaizdo įrašą žiūrėkite čia:

VIDEO: ŽAS - Ne Pieną Gėręs, Ne Nuo Pieno Ir Mirsi [Official Video] / ZAS
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min