Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 5d. 18:00

Lietuvė su savo šuniuku ir dviračiu labdaros tikslais pasiryžusi perskrosti Norvegiją

Tulku ir Kira keliauja per Norvegiją
Vilgailės Purlytės nuotr. / Tulku ir Kira keliauja per Norvegiją

Lietuvaitė Vilgailė Kira Purlytė, šiuo metu gyvenanti Vienoje,  pasiryžo neįtikėtinam žygiui. Rugpjūčio 28 – rugsėjo 23 dienomis Vilgailė kartu su savo Vakarų Škotijos balta terjere Tulku keliauja dviračiu nuo Šiaurės iškyšulio iki Oslo. Žygio maršrutas driekiasi 2400 km per Norvegiją. Šis žygis skirtas onkologinėmis ligomis sergantiems Lietuvos vaikams bei labdaros ir paramos fondui „Rugutė“.

Vilgailė yra aistringa keliautoja, įvairiais būdais įveikusi tūkstančius kilometrų visame pasaulyje.
 Šį rudenį ji nusprendė paskirti savo laiką ir jėgas paremti vaikų kovai prieš vėžį. Savo kelionės Norvegijoje metu moteris skleis informaciją apie onkologinėmis ligomis sergančius vaikus ir esamą situaciją Lietuvoje.

Dviratininkė su savo augintiniu kelionę pradėjo rugpjūčio 28 dieną Šiaurės iškyšulyje, nuo kurio keliauja E69 ir E6 greitkeliais. Maršrutas driekiasi per aukštas kalnų perėjas ir tamsius tunelius. Kelionę planuoja baigti rugsėjo 23 dieną Osle. Visa surinkta parama bus skirta pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų situaciją Lietuvoje. Savo kelione dviratininkė pratęs kitų gerų žmonių vykdomus darbus šios misijos labui.

Pirmieji kelionės dviračiu per Norvegiją įspūdžiai (dienoraštis)

V.K.Purlytės nuotr./Tulku keliauja kartu
V.K.Purlytės nuotr./Tulku keliauja kartu

Sveiki mielieji, mums sekasi gerai  Važiuoju viena, su Tulku. Atvykusi į Nordkapą sutikau daugiau dviratininkų ir iš ten pajudėjome visi kartu. Tačiau niekas nevažiuoja taip toli kaip aš. Todėl dabar važiuojame vienos. Retkarčiais sutinku kokį dviratininką, važiuojantį link Nordkapo, bet retai.

Kol kas dar nelabai pavargau, pamažu susitaikau su ta mintimi, kad lygių vietų čia tiesiog nėra. Visas kelias vienodas – arba į kalną arba nuo kalno… Pirmom dienom siaubingai kankino priešpriešinis vėjas, nes jis ne iš tų vėjų, kur nuneša kepurę, jis iš tų vėjų kur nuneša 60 kilogramų dviratį, kaip ir atsitiko antrąją važiavimo dieną kolegai Swenui. Tokiam vėjui pučiant į kaktą minu į kalną, iriuosi iš visų jėgų, pažiūriu į greitį – 4,8 km/h… Tai labai demotyvuoja…

Bet kokiu atveju, taiga jau įveikta, joje 200 km visiškai tuščia! Nieko! Jokio namelio! Šiuo metu kas 30 km kokį kaimą randu. Taip smagiau važiuoti. Dabar vis meldžiuosi, kad vėjo nebūtų, nes tada žymiai smagiau važiuoti.

Bet čia labai gražu! Lipadama į kalną vėžlio greičiu bent ramiai apžiūriu fiordus ir kalnus.

V.K.Purlytės nuotr./Tulku
V.K.Purlytės nuotr./Tulku

O mano šuo Tulku sėdi krepšy ir baido briedžius bei avis, o kai lipam į kalną – dažniausiai risnoja šalia dviračio. Ji džiaugiasi laisve taigoje ir nesidžiaugia šaltu vėju leidžiantis nuo kalno. Ožiuojasi ji, ale kažkaip susitariam.
 Bijojau, kad naktimis šuo nesušaltų, bet panašu, kad jai nešalta, nes naktimis į miegmaišį nelenda, net kai be palapinės miegam. Kadangi ji pratusi dieną miegot, kol aš darbe, o dabar taip neišeina, tai naktį lūžta „kominiu“ miegu. Labai juokingai atrodo!

Visa kita – nuobodi kasdienybė… Į kalną, nuo kalno ir tai kartoju 100 kartų per dieną. Kas valandą – šokolado pauzė. Ir vėl – nuo kalno į kalną…

Labdara

Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“ yra ne pelno siekianti nevyriausybinė organizacija. Šios organizacijos tikslas – teikti įvairiapusę (informacijos, finansinę, medicininę, psichologinę) pagalbą vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, taip pat remti medicinos centrus, gydančius onkologinėmis ligomis sergančius vaikus.

„Rugutė“ remia mažuosius, kurie turėjo staigiai suaugti, susidūrę su viena skaudžiausių ligų. Šiame kelyje mes keliaujame Kartu… Kartu vilties link.

Vilgailė ir Tulku prašo Jūsų paremti šią akciją. Pagalbos ranką galite ištiesti šiais būdais:


Paaukodami organizacijos „GlobalGiving“ puslapyje: http://www.globalgiving.org/dy/fundraiser/…html?regid=7107
 pervesdami lėšų į šiam tikslui skirtą fondo „Rugutė“ sąskaitą.

Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“
 fondo kodas 300070090.


Fondo atsiskaitomoji sąskaita: Nr. LT32 7044 0600 0594 6980,
 AB SEB bankas. Banko kodas 70440,
 SWIFT kodas CBVILT2X.


Labdaros ir paramos fondą „Rugutė“ galite paremti ir pervesdami iki 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Jums tai nieko nekainuos, o fondui bus didelė parama. Už 2012 metus tai galėsite padaryti kitąmet iki 2013 m. gegužės 1 d.  FR0512 formą galėsite pateikti el. būdu adresu https://deklaravimas.vmi.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje