Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugsėjo 10d. 16:20

5 įspūdingiausiai nukopijuotos vietos Kinijoje

Kiniškas Paryžius – Tiandučengas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kiniškas Paryžius – Tiandučengas

Kol Vakaruose visi dega noru išsiskirti iš kitų ir siekia originalumo, Kinijoje kopijavimo kultūra tiesiog klesti. Čia sugebėjimas pagaminti kokybišką dublikatą laikomas meno forma. Išmanūs rytiečiai „pasiskolina“ idėjas ne tik iš žymių drabužių dizainerių ar technikos gamintojų, bet ir iš pasaulinio garso architektūros paminklų kituose žemynuose. Tad pristatome penkias šalis, kurių fragmentus galima atrasti Azijos galiūnėje.

1. Kinų rankomis sukurtas Stounhedžas

Tauerio tiltas – vienas iš Londono pasididžiavimų bei būtinų aplankyti vietų. Tačiau Kinija puikuojasi ne ką prastesne jo kopija. Tiesa, čia neišvysite tilto pakėlimo, o gerai įgudusi akis pastebės, jog bokštelių dvigubai daugiau nei originale. Šanchajuje vietinėms įžymybėms nenusileidžia ir Temzės miestelis, kuriame prie bažnyčių, paminklo W.Churchilliui ir raudonų telefono būdelių trūksta tik gatvėmis riedančių dviaukščių autobusų.

VIDEO: Britiška architektūra Kinijoje

Anglai vis dar laužo galvas, kaip buvo pastatytas Stounhendžas – milžiniškų, daugiau nei 50 tonų sveriančių akmenų ratas šalies pietuose. Kol versijos svyruoja nuo dievų iki ateivių, kinai įrodė, jog tokį architektūros paminklą gali pagaminti ir žmonės. Nors kopijos fone stūkso Hefei miesto dangoraižiai, originalas kinišką versiją lenkia tik dydžiu.

2. Prancūzijos įžymybės ryžių lauke ir fabrike

Įsivaizduokite, jog per vieną dieną galėtume aplankyti Indijos Tadž Mahalą ir egiptietiškas piramides. Neįtikėtina, tačiau tai padaryti įmanoma lankantis Šenzeno mieste įkurtame „Lango į pasaulį“ parke, kuriame stovi maždaug 130 kopijų iš viso pasaulio. O iš visų čia esančių eksponatų labiausiai į dangų stiebiasi Eifelio bokštas, tiesa, už dvynį Europoje dvigubai žemesnis. Tokių kopijų Kinijoje yra ir daugiau – vieną jų rasite Mažuoju Paryžiumi vadinamame Tiandučengo mieste, kurį išduoda tik aplink plytinčios ryžių plantacijos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kiniškas Paryžius – Tiandučengas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kiniškas Paryžius – Tiandučengas

Prancūzijos dvelksmo įsigeidė ir vienas kinų verslininkas, kasdienybę praskaidrinęs pabodusį biurą iškeisdamas į gamyklą, atrodančią kaip žymieji Versalio rūmai. Toks akibrokštas minimalizmu garsėjančioje Kinijoje buvo netikėtas, tačiau auksu dengtos sienos nepalieka abejingų net ir didžiausių skeptikų.

3. Apsipirkinėjimas Italijos Koliziejuje

Pamėgę Italiją kinai nusprendė visus šios šalies architektūros stebuklus surinkti į vieną vietą. Taip vietoj ryžių laukų išdygo Florencijos kaimas. Kanalais išvagotas miestelis tarsi iš akies traukta Venecija, o siauros vingiuotos gatvės pirmiausia primena Romą. Žiaurias gladiatorių kovas menančioje Koliziejaus kopijoje grumiamasi tik dėl pigesnių prekių – čia įkurtas prekybos centras. 

VIDEO: Venecija Kinijoje

Nors kinai Šanchajuje turi savo pasvirusį bokštą, architektai neatsispyrė pagundai nukopijuoti ir Italijos įžymybę. Pizos bokšto dvynys taip pat gerokai kryptelėjęs į šoną, o greta jo kasmet vyksta italų kultūros festivalis. 

4. Viešbučiu virtę Baltieji rūmai

Amerikietiška kultūra į Kiniją atnešė ne tik greito maisto restoranus, bet ir davė idėjų architektūrai. Nors Laisvės statula mums pirmiausia asocijuojasi su Jungtinėmis Valstijomis, deglą laikančią moterį galima rasti ir didžiausiame kopijų parke Azijoje. Taip pat šalyje stūkso du Kapitolijaus dublikatai, tarnaujantys kaip administraciniai pastatai.

Baltieji rūmai dažnai aptinkame  įvairiuose Kinijos miestuose, kadangi valdžią simbolizuojančiuose pastatuose paprastai įsikuria merai ir jų pagalbininkai. Vienoje iš JAV pasididžiavimo kopijų įkurtas viešbutis – įdomu, ar čia apsistoti norėtų pats Barackas Obama?

5. Kinijoje išdygę Alpių kalnai

VIDEO: Halštatas nukopijuotas Kinijos provincijoje

Turtinga Kinijos gamta puikiai tinka šalyje įkurti po dalelę iš viso pasaulio. Todėl nenuostabu, jog čia vietą surado ir Austrijos miestelio Halštato kopija, besiglaudžianti prie kalnų, atrodančių tarsi tikros Alpės. Ežero pakrantėje įkurtas dublikatas pasauliui pristatytas buvo tik 2012-aisiais, todėl vis dar sulaukia daugybės lankytojų. Spalvoti namai, nedideli balkonai ir tvarkingos gatvės leidžia pasijusti tarsi Vidurio Europoje, o Kiniją primena tik hieroglifais išmargintos iškabos. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Halštatas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Halštatas

Kinai tiksliai atkartojo ir mieste stovinčius paminklus, fontanus ir bažnyčias, tad čia trūksta tik senųjų druskų kasyklų, kuriomis garsėja šis Austrijos miestas.

Kelionių į Kiniją specialistai – kelioniuakademija.lt 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje