Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gražiausi pasaulio parkai, puikiai tinkantys įsimintinam piknikui

„Vondelpark“
Shutterstock.com / „Vondelpark“ Amsterdame
Šaltinis: 15min
0
A A

Grynas oras, pilna pintinė skanėstų, margas iškylų pledas ir smagiai nusiteikusi kompanija – idealus vasaros dienos scenarijus, tiesa? Tam, jog piknikas būtų iš tiesų įsimintinas, svarbu pasirinkti gražią iškylos vietą. Net neabejojame, jog Lietuvoje iškylai tinkamų kampelių begalė, visgi, šį kartą nusprendėme jus supažindinti su nuostabiausiais pasaulio parkais, kurie užburia savo grožiu, todėl surengti juose iškylą – tikras malonumas.

Mission Dolores parkas, San Franciskas

Shutterstock.com/„Mission Dolores“
Shutterstock.com/„Mission Dolores“

Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūręs San Francisko miestas – vienas gražiausių JAV.

Galybė kalvų, į kurias kyla siauros ir susiraizgiusios gatvelės, Viktorijos laikų architektūra, šiuolaikiniai dangoraižiai, vasarą susiformuojantis ūkas, kinų kvartalas bei miesto simbolis – Auksinių vartų tiltas, – žavi San Francisko svečius.

Jei planuojate nukeliauti į San Franciską, būtinai aplankykite Mission Dolores parką. Tai – nuostabi žalumos oazė, nuo kurios atsiveria pasakiška miesto panorama. Prigulkite palmės pavėsyje, ragaukite savo atsineštus užkandžius ir gėrėkitės tolumoje spindinčiais dangoraižiais. Nepaprasta vieta įsimintinam piknikui.

Vondelpark, Amsterdamas

Trumpam palikime tolimąją Šiaurės Ameriką ir grįžkime į Europą! Olandijos sostinė Amsterdamas daugumai keliautojų asocijuojasi su Raudonųjų žibintų kvartalu, liberaliu jaunimu, dviračiais ir miestą vagojančiais kanalais. Visgi, šis miestas siūlo daug daugiau. Nepaprasta architektūra, galybė tiltų ir tiltelių, pasaulinio garso galerijos, muziejai, teatrai ir koncertų salės. Amsterdame pulsuoja šiuolaikinis ritmas, kuris puikiai dera su praeities palikimu. Jei viešėdami Amsterdame nuspręsite, jog norite kiek padrybsoti ant žolės ir pasimėgauti smagia iškyla, nuvykite į Vonderpark.

7-8 dešimtmečiuose šioje vietoje buvo įsikūrę vietiniai hipiai, tačiau šiandien tai vieta, pamėgta tiek turistų, tiek pačių miestelėnų. Parko teritorija užima kiek daugiau nei 48 hektarus, čia auga daugybė medžių, teliuškuoja tvenkiniai, įrengti dviračių takai, žaidimų aikštelės vaikams. Parkas labai prižiūrimas, jus tikrai sužavės jo tvarka. Puiki vieta iškylai.

Stanley parkas, Vankuveris

Shutterstock.com/„Stanley“
Shutterstock.com/„Stanley“

Vėl sugrįžkime į Šiaurės Ameriką. Visgi, šį kartą ne į JAV, tačiau į Kanadą. Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūręs Vankuveris – miestas, kuris žavi savo architektūra, istorija, šiuolaikiniu požiūriu į aplinkosaugą, maloniais kosmopolitiškais žmonėmis, kalnais ir priėjimu prie vandens.

Būtų milžiniška klaida, jei lankydamiesi Vankuveryje nenukeliautumėte į miesto pasididžiavimą – Stanley parką. Daugiau nei 400 hektarų plotas – tikra žalumos oazė. Lankytojai čia važinėjasi dviračiais, riedučiais, vaikštinėja išpuoselėtais parko takeliais bei gėrisi parko teritorijoje tyvuliuojančiais ežerais. Šiltojo sezono metu Stanley parke vyksta daug įvairiausių renginių: koncertų, spektaklių.

Centrinis parkas, Niujorkas

Shutterstock.com/Centrinis parkas
Shutterstock.com/Centrinis parkas

Tikriausiai nesuklysime teigdami, jog Niujorke esantis Centrinis parkas – žymiausias parkas visame pasaulyje. Jis daugybę kartų šmėžavo filmuose, TV laidose, buvo aprašomas literatūros kūriniuose. Parko plotas – 315 hektarų. Jis – taisyklingo stačiakampio formos, o iš viršaus atrodo tarsi įsiterpęs į urbanizuotą teritoriją. Nors parkas ir yra įsikūręs judriame Manheteno rajone, jis suteikia galimybė vietiniams gyventojams ir miesto svečiams pabėgti nuo triukšmo, pasimėgauti gamta ir ramybe.

Centrinis parkas – mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Rytais čia galima pamatyti daug bėgioti mėgstančių entuziastų. Savaitgaliais daugelis niujorkiečių ir turistų tiesiog įsitaiso ant žolės, užkandžiauja, bendrauja su draugais ar šeima. Meno mėgėjams parko teritorijoje organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai, o sportininkams įrengtos specialios aikštelės. Žinoma, nepamiršti ir vaikai – jie mėgaujasi daugybe žaidimų aikštelių, edukacinėmis programomis.

Vasario 3-iosios parkas, Buenos Airės

Shutterstock.com/Vasario 3-iosios parkas
Shutterstock.com/Vasario 3-iosios parkas

Palermas – kvartalas šiaurės rytinėje Argentinos sostinės, Buenos Airių, dalyje. Tai, be jokių abejonių, – vienas gražiausių miesto rajonų. Ypatingai todėl, jog jame itin daug sodų ir parkų. Jei viešėsite tango ritmu pulsuojančioje Argentinos sostinėje, būtinai paiškylaukite Vasario 3-iosios parke ( isp. Parque Tres de Febrero), kuris žymus dėl savo giraičių, rožių sodų ir ežerų. Taip pat greta įsikūrę Buenos Airių zoologijos sodas, japoniškas sodas, Galilėjaus planetariumas. Patogiai įsitaisykite pievelėje bei mėgaukitės ramybe ir nuostabaus grožio aplinka!

Marso laukas, Paryžius

Shutterstock.com/Marso laukas
Shutterstock.com/Marso laukas

Paryžius jums asocijuojasi su elegancija, parodomis, jaukiomis kavinukėmis, rytiniu sviestiniu rageliu ir kavos puodeliu? Pajuskite ir kitokį šio miesto žavesį! Nuvykite į garsųjį Marso lauko parką, esantį prie pat Eifelio bokšto, ramiai įsitaisykite ant žolės ir stebėkite miesto simbolį. Geru oru Marso laukas tiesiog nusėtas piknikų kilimėlių. Žmonės mėgaujasi nepaprasta aplinka, kruopščiai prižiūrimais gėlynais, lengvu turistų šurmuliu. Beje, prieš vykdami į šį parką, nepamirškite įsidėti fotoaparato. Čia atsiskleidžia visas Eifelio bokšto grožis, todėl esame įsitikinę, jog tikrai norėsite įsiamžinti.

Yoyogi parkas, Tokijas

Shutterstock.com/„Yoyogi“ parkas
Shutterstock.com/„Yoyogi“ parkas

Japonijos sostinė Tokijas – kupinas gyvybės miestas. Čia susipina senoji kultūra ir architektūra, istorija, šiuolaikinis gyvenimo ritmas, iš vakarų atkeliavusios tradicijos. Sostinėje įsikūrę aukščiausio lygio verslo centrai, viešbučiai, restoranai klubai, tačiau, žinoma, yra ir ne tokių prabangių rajonų. Jei viešėdami Tokijuje norėtumėte trumpam pabėgti nuo miesto gyvybingumo, siūlome nukeliauti į Yoyogi parką, kuris itin populiarius tarp vietinio jaunimo. Parke jie žaidžia įvairiausius sporto žaidimus, groja ar tiesiog iškylauja ant žolės.

Nors parko teritorija žavinga visus metus, visgi, nuvykę pavasarį tikrai nepasigailėsite. Yoyogi parke auga daug sakurų, kurių žiedai tiesiog užburia.

Borgezių vilos sodai, Roma

Shutterstock.com/Borgezių vilos sodai
Shutterstock.com/Borgezių vilos sodai

XVII amžiaus pradžioje Romos priemiestyje buvo pastatyta nepaprasto grožio Borgezių vila. Šiandien, tai – meno galerija, sukaupusi reikšmingą Antikos bei italų Renesanso ir Baroko menininkų kolekciją. Jei lankysitės Romoje, rekomenduojame aplankyti šią galeriją bei pasigrožėti pasaulinio lygio tapytojų darbais. O po to, neskubėkite išvykti, mat Borgezių vilos sodai – nepaprasta vieta puikiai iškylai. Išpuoselėta teritorija, daugybė augmenijos, tvenkiniai, monumentai, dekoracijos. Turistams leidžiama ne tik iškylauti pievelėse, tačiau taip pat ir pasiplaukioti valtelėmis po tvenkinius. Garantuojame įsimintiną popietę.

Al-Azhar parkas, Kairas

Shutterstock.com/„Al-Azhar“ parkas
Shutterstock.com/„Al-Azhar“ parkas

Egipto sostinė Kairas – didžiausias miestas visoje Šiaurės Afrikoje, jame gyvena apie 10 milijonų gyventojų (su priemiesčiais - maždaug 25 milijonai).

Kairas įsikūręs prie Nilo upės žiočių. Šiame mieste yra daug tiek vakarietiškos, tiek rytietiškos kultūros bruožų, čia susilieja senosios tradicijos bei šiuolaikinio pasaulio gyvenimo būdas. Vienoje „Tūkstančio ir vienos naktis“ istorijoje apie Kairą sakoma: „Tas, kuris nematė Kairo, nematė ir pasaulio. Kaire dulkės yra auksinės; Nilas yra stebuklas; moterys – kaip juodaakės rojaus mergelės“.

Jei viešėsite Kaire, būtinai aplankykite nacionalinį Egipto muziejų – tai tikras Senovės Egipto palikimo lobynas. Taip pat būtinai apžiūrėkite Kairo pakraštyje esantį pasaulio stebuklą – Gizos piramides. Na, o jei norėtumėte paiškylauti, nuvykite į Al-Azhar parką. Tai nuostabi žalia teritorija, kurioje puikiai dera istoriniai statiniai bei šiuolaikinė tvarka ir patogumai. Verta dėmesio vieta.

Buen Retiro parkas, Madridas

Shutterstock.com/„Buen Retiro“ parkas
Shutterstock.com/„Buen Retiro“ parkas

Puiki laisvalaikio oazė Madrido centre – Buen Retiro parkas. Iki XIX amžiaus antrosios pusės šis parkas priklausė Ispanijos karališkajai šeimai. Tik 1868 metai jis tapo prieinamas kiekvienam, kuris nori jį aplankyti.

Retiro parkas atgyja savaitgalio dienomis, kai po sunkios darbo savaitės čia suguža atsipalaiduoti vietiniai gyventojai bei turistai. Parko teritorijoje vyksta daug renginių, čia čiurlena fontanai, žydi sodai, yra daug įvairiausių skulptūrų ir paminklų. Retiro parke poilsiaujančius žmones džiugina dirbtinis ežeras, kuriame galima pasiplaukioti valtelėmis. Istorijos gerbėjai lankosi buvusiose rūmuose. Jei planuojate kelionę į Madridą, rekomenduojame paiškylauti šiame nuostabiame parke.

Pažintinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje