Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karibai: 1. Iki ryto salsą šokantys senjorai ir džiunglėse besislepiantys brangūs prekiniai ženklai

Jamaikietė
Arianos Preibienės nuotr. / Ryškiaspalviai Karibų šalių gyventojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Karibų salos ir Pietų Amerika man visada buvo svajonių kraštas. Ilgus metus žavėjausi skambia ispanų kalba ir lavinau salsos žingsnelius. Pakeliavusi po tolimąją, tačiau man kiek per ramią Japoniją, panorau daugiau egzotikos, tad kartu su mama išsiruošėme į tūkstančius kartų mintyse lankytas šalis.

Šokiai su vedusiais vyrais ir kanapes rūkantys policininkai

Kad Karibų atmosfera visai kitokia nei Lietuvoje supratome vos atsidūrusios kruiziniame laive. Didžioji dalis keleivių buvo šių kraštų gyventojai, tad čia su jų kasdienybe susipažinome anksčiau nei išlipusios pakrantėje. Beveik prie kiekvieno staliuko senjorai pliekia kortomis ar žaidžia domino, klauso regio muzikos, jų rankose smilksta cigarų dūmai.

Nustebino žmonių laisvumas – renginių metu vedėjams praktiškai nereikia dirbti.

Net neraginami vietiniai veržiasi dalyvauti konkursuose, o ypač mėgsta talentų šou.

Net ir nemokėdami dainuoti melodijas jie traukia visai nekompleksuodami.

Atrodo, kad Karibuose šoka visi – net ir mažiausieji ant parketo sukasi tarsi profesionalai, o senjorai restoranus palieka tik sulaukę aušros. Iš pradžių labai stebėjomės, jog poromis atėję vietiniai tam vakarui išsiskiria – vyrai šokdina kitas moteris, o žmonos sukasi nepažįstamųjų glėbiuose.

Žmonės nebijo ateiti ir be partnerio. Mano mama, kuri iš pradžių jautėsi nejaukiai, trečią vakarą į diskoteką išėjo viena. Man labai pravertė ne vieną mėnesį Lietuvoje lankytos šokių pamokos – demonstruojant nugludintus salsos žingsnelius vietiniai negalėjo patikėti, jog atvykau iš Europos.

Galiausiai pačios įsivažiavusios į lėtą ritmą ir dėl nieko nebesukdamos galvos svarstėme, ar mitais apipintos kanapės gali būti tokio vietinių atsipalaidavimo priežastis.

Gidas Jamaikoje pasakojo, jog „žolės“ galima rasti visur, kur yra cigarečių ir alkoholio, o štai Kolumbijos gatvėse šį nelegalų augalą rūko patys policininkai.

Jamaikos džiunglėse – prabangūs lūpdažiai ir kvepalai

Pirmoji stotelė buvo Jamaika. Nors vietiniai tvirtino, kad miestuose visiškai saugu, mus neramino spygliuota viela apraizgytos tvoros. Anot jamaikiečių, tai mados reikalas, tačiau nusprendėme čia neapsistoti, be to, norėjome išvysti kuo daugiau neturistinių vietų ir gyvosios gamtos.

Labiausiai sužavėjo Mėlynosios lagūnos ramybė. Čia mūsų grupė buvo vieninteliai turistai, tad džiaugėmės vietinių, kurie išmokė panerti po olomis, draugija.

Šokinėjome nuo šešių metrų aukščio uolų – pliumptelėti į skaidrų vėsų vandenį alinant 40°C karščiui buvo tikra atgaiva.

Grįžtant per džiungles maloniai nustebino gidas, rūpinęsis, kad pažintume net ir mažiausias smulkmenas – sustojęs nuraškė ir pavaišino migdolais, priskynęs šafrano davė juo pasidažyti lūpas.

Vienu metu pasijautėme tarsi prabangioje kosmetikos parduotuvėje – visoms grupės moterims vedlys padovanojo po „Chanel“ kvepalų gėlę, kuri, pamirkyta vandenyje, skleidžia malonų aromatą.

Kosta Rikoje – niekada neprinokstantys bananai

Iš saulėtos Jamaikos patraukėme į ne mažiau karštą Kostą Riką. Didžiausią įspūdį saloje paliko rezervatas, kuriame laikomi sužeisti gyvūnai. Turėjome progą iš labai arti pamatyti tinginius ir beždžiones, paglostyti tik čia gyvenančių meškėnų rūšį.

Vienu metu pasijutome tarsi prabangioje kosmetikos parduotuvėje – visoms moterims vedlys padovanojo po „Chanel“ kvepalų gėlę, kuri, pamirkyta vandenyje, skleidžia malonų aromatą.

Galėjome šiuos gyvūnus apžiūrėti natūraliose buveinėse – susirangiusius medžiuose ar besiilsinčius krūmų pavėsyje.

Susipažinę su fauna, tačiau nesiryžę skabyti vaisių džiunglėse, nuvykome į bananų plantaciją, kurioje išvydome visą procesą – nuo užauginimo iki supakavimo.

Tiesa, vaisiai į dėžes keliauja dar neprinokę, tad ir čia likome suerzintais pilvais.

Daugiau nuotykių pietaujant su Panamos indėnais, švenčiant holivudiniuose baruose ir lankant beveik 2000 metų senumo majų šventyklas – antrojoje pasakojimo dalyje. 

Egzotinių kruizų specialistai – kelioniuakademija.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje