Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 23d. 08:12

Maldyvai – rojaus kampelis, kuriame laikas tarytum sustoja

Maldyvai – tūkstantis tobulų atostogų salelių
123rf.com / Maldyvai – tūkstantis tobulų atostogų salelių

Jaučiate, jog įsisukote į nesibaigiančių darbų ir monotonijos karuselę? Svajojate apie galimybę pabėgti nuo rutinos ir pailsėti ramybės ir pasakiško grožio vaizdų apsuptyje? Rekomenduojame aplankyti Maldyvus.

Ši tūkstančio salų šalis - tikrų tikriausias rojus žemėje: krištolo skaidrumo jūra, balto smėlio pakrantės, palmių pavėsiai. O kur dar nuostabaus grožio povandeninė karalystė, žavinti neregėtomis žuvimis, egzotiška augalija ir įmantriausių formų koralais. Ne veltui Maldyvai dažnai įvardijami kaip nardytojų, saulėto poilsio mėgėjų ir jaunavedžių sostinė.

„Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums nori kiek daugiau papasakoti apie Maldyvų salas ir jose laukiančias įdomybes. Tad prieš jūsų akis – patarimų, ką gi verta nuveikti Maldyvuose, sąrašas.

Pasilepinkite poilsiu pasakiško grožio paplūdimiuose

Shutterstock.com nuotr./Maldyvų paplūdimiai
Shutterstock.com nuotr./Maldyvų paplūdimiai

Pagrindinė priežastis, dėl kurios keliautojai vyksta į Maldyvus, žinoma, paplūdimiai. Jie išties neįtikėtino grožio. Purus smėlis, smaragdinis vanduo, nulinkusios palmės – argi ne idilė? Tačiau tai dar ne viskas: Maldyvų paplūdimiai garsūs dar ir tuo, jog jie – vieni iš švariausių visame pasaulyje.

Kalbame ne tik apie pakrančių teritoriją, tačiau ir apie vandenį – jis neįtikėtinai skaidrus. Net ir be nardymo įrangos galima matyti praplaukiančias žuveles ir ant dugno gulinčias kriaukleles. Šie vaizdai palieka tikrai neišdildomus įspūdžius! Beje, dauguma Maldyvuose įsikūrusių viešbučių stūkso ant jūros kranto. Tad ryte, tik pramerkę akis jūs išvysite ne ką kitą, o atviruko vertą panoramą.

Pasivaikščiokite po Maldyvų sostinę Malė

Shutterstock.com nuotr./Malė
Shutterstock.com nuotr./Malė

Nepaisant to, jog Maldyvų paplūdimiai kerinčio grožio, ilgainiui gulėjimas juose gali pabosti. Kad taip neatsitiktų, rekomenduojame į savo atostogų programą įtraukti ir daugiau veiklų. Pavyzdžiui, skirkite dieną Maldyvų sostinės Malė pažinimui. Tai – nedidelis miestas, tačiau esame tikri, jog jums į akis kris mečetės, keli šiuolaikiniai statiniai.

Pasivaikščiokite Malė gatvelėmis, užsukite į vietinį daržovių ir žuvų turgų, aplankykite Nacionalinį muziejų, kuriame galėsite susipažinti su Maldyvų kultūra, šalies istorija. Ir būtinai užsukite į greta muziejaus esantį Sultono parką: jame gausu medžių, įvairiaspalvių gėlių – puiki poilsio oazė!

Pažinkite spalvingą povandeninį pasaulį

Shutterstock.com nuotr./Povandeninis pasaulis
Shutterstock.com nuotr./Povandeninis pasaulis

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, Maldyvai dažnai įvardijami kaip viso pasaulio nardytojų sostinė. Tad viešint šioje šalyje būtų nuodėmė nepasigerėti povandeninio pasaulio lobynais. Šioje srityje esate naujokas? Rekomenduojame išbandyti paviršinį nardymą – ši pramoga siūloma visuose Maldyvų kurortuose. Na, o jeigu turite nardymo patirties, būtinai išmėginkite giluminį nardymą.

Bene populiariausia nardymo vieta visuose Maldyvuose – HP rifas. Tai vieta, kurioje galima išvysti įspūdingus geltonos, oranžinės ir mėlynos spalvų koralus, o taip pat ryklius, tunus, barakudas, pelėdines rajas, galybę smulkių žuvelių. Įspūdžiai visam gyvenimui! Dar viena nardytojų itin mėgstama vieta – Bananų rifas. Šioje vietoje, aplink įdomiausių formų koralus plaukioja tamsieji gruperiai, rykliai, barakudos, dantytosios karangės ir kt. Beje, šio rifo pavadinimas tikrai nėra atsitiktinis – jo forma išties primena bananą.

Leiskitės į turą jachta

Shutterstock.com nuotr./Jachtų turai
Shutterstock.com nuotr./Jachtų turai

Turai jachta – dar viena puiki pramoga Maldyvuose. Lengvas vėjelis, vandens mėlis, tolstanti balto smėlio pakrantė – argi ne svajonių atostogos? Beje, turai jachta dažniausiai neapsiriboja paprastu pasiplaukiojimu. Keliautojai įprastai nuplukdinami į vietas, kuriuose galima išvysti šokinėjančius delfinus. Sunku patikėti, jog tai ne sapnas, o realybė!

Turistams taip pat siūlomi rytiniai arba vakariniai žvejybos turai. Kelionės metu galima ne tik pasimėgauti plaukimu jachta, tačiau patiems pasigauti pusryčius ar vakarienę. Dažniausiai, pagautos žuvys iškepamos čia pat jachtoje, arba nugabenamos į viešbučius, kuriuose jas iškepa patyrę kulinarai.

Aplankykite vietinių gyventojų kaimelius

Shutterstock.com nuotr./Maldyvų kaimelis
Shutterstock.com nuotr./Maldyvų kaimelis

Planuojantiems keliauti į Maldyvus, rekomenduojame ne tik pasigerėti pasakiška šalies gamta, tačiau ir pažinti vietinių gyventojų tradicijas, šalies kultūrą. Kaip tą padaryti? Aplankykite autentiškus kaimelius! Juose išvysite paprastų žmonių gyvenimą. Dauguma Maldyvų gyventojų verčiasi žvejyba, amatais. Jiems itin svarbi religija, todėl net ir nedideliuose kaimeliuose jūs išvysite akį traukiančias mečetes.

Kaip gi aplankyti šiuos kaimelius? Vienas iš paprasčiausių būdų – užsisakyti ekskursiją su gidu. Jos metu jus ne tik pavežios po įdomiausias vietas, tačiau ir suteiks įdomios informacijos, atsakys į jūsų klausimus.

Išmėginkite įvairiausias vandens pramogas

Shutterstock.com nuotr./Vandens pramogos
Shutterstock.com nuotr./Vandens pramogos

Kaip jau minėjome, Maldyvai – ideali vieta nardytojams. Vis dėlto, šios šalies paplūdimiai sužavės ir kitokio vandens sporto entuziastus. Jei svajojate išmokti plaukioti banglente, rekomenduojame į Maldyvus vykti kovo-spalio mėnesiais. Šiuo periodu galima tikėtis didžiausių bangų. Potyriai nepakartojami! Kitais mėnesiais siūlome išmėginti jėgos aitvarų sportą, pasiplaukiojimą baidarėmis ar kanojomis, plaukimą greitaeigiu kateriu – nepamirštami įspūdžiai.

Beje, sausio-balandžio mėnesiai idealiai tinkami ir dar vienai vandens pramogai – povandeniniam pasivaikščiojimui. Turistams siūloma užsidėti specialias kaukes, ir nerti į gelmę. Kaukės padeda kvėpuoti po vandeniu, o specialus lynas, už kurio reikia laikytis, padeda vaikščioti vandenyno dugnu. Argi nenorėtumėte išbandyti?

Pasilepinkite SPA paslaugomis

Shutterstock.com nuotr./Maldyvų SPA
Shutterstock.com nuotr./Maldyvų SPA

Maldyvuose gausu aukščiausios klasės viešbučių, kurie daro viską, jog jų svečiai jaustųsi komfortabiliai ir mėgautųsi atostogomis. Dėl šios priežasties, kone kiekvienas viešbutis siūlo SPA paslaugas. Masažai, įvairios grožio procedūros, meditacijos – po šių paslaugų jausitės tarytum naujai gimę. SPA padės pamiršti slegiančius rūpesčius ir leisti sau mėgautis atostogomis.

Aplankykite švytintį Vadhoo salos paplūdimį

Shutterstock.com nuotr./Vadhoo
Shutterstock.com nuotr./Vadhoo

Kaip jau spėjote įsitikinti, Maldyvuose gausu idiliškų paplūdimių. Vis dėlto, norėtume jums rekomenduoti aplankyti ir kiek kitokį paplūdimį, kuris garsus ne dėl savo puraus smėlio, o dėl to, jog naktimis švyti!

Nusileidus saulei ir suspindus žvaigždėms, Vadhoo saloje esantis paplūdimys taip pat pradeda spindėti. Ir ne, tai nėra vandenyje atsispindinčios žvaigždės! Šiame paplūdimyje gausu planktonų-šarvadumblių, kurių ląstelių membranos reaguoja į elektrinius signalus. Naktį šie gyviai susitelkia būtent pakrantėje, taip sukurdami unikalų reginį. Vadhoo salos paplūdimys – vienas iš unikaliausių visame pasaulyje. Tad viešint Maldyvuose būtų nuodėmė jo neaplankyti.

Pasimėgaukite jūros gėrybių patiekalais, šviežia žuvimi

Shutterstock.com nuotr./Jūros gėrybės
Shutterstock.com nuotr./Jūros gėrybės

Jūros gėrybės, krakmolas ir kokosai – tai trys ingredientai, be kurių būtų sunku įsivaizduoti Maldyvų virtuvę. Šalies tradiciniai patiekalai gana aštrūs, maistui pagardinti naudojami įvairūs prieskoniai, tokie kaip čili pipirai, svogūnai, česnakai. Nepaisant to, jog Maldyvų virtuvei nemažą įtaką padarė Pietryčių Azijos šalių tradicijos, pastaruoju metu išaugęs turizmas įnešė į patiekalus įvairesnių skonių. Tad išrankūs europiečiai gali būti drąsūs – Maldyvuose jie tikrai turės ką valgyti.

Ką gi rekomenduojame paragauti? Be jokių abejonių, šviežios žuvies ir jūros gėrybių patiekalų. Taip pat skanaukite įvairiausių vaisių ir daržovių – jų pasirinkimas, dėl klimatinių sąlygų, išties didelis!

Pasigrožėkite Maldyvais iš paukščių skrydžio

Shutterstock.com nuotr./Maldyvai
Shutterstock.com nuotr./Maldyvai

Vis dar trūksta įspūdžių? Prabangesni viešbučiai arba didesniuose kurortuose esančios ekskursijų kompanijos siūlo dar vieną abejingų nepaliekančią pramogą – skrydį nedideliu lėktuvėliu virš atolų. Pakilę jūs regėsite skirtingus vandens atspalvius, matysite koralinius rifus, lagūnas, žaliuojančias salas, autentiškus namelius – esame tikri, jog šie vaizdai jus tikrai labai sužavės! Skrydžiai virš atolų įprastai trunka apie 15 min, tačiau jų metu pamatytų vaizdų neįmanoma užmiršti visą gyvenimą.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Maldyvus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Seimo nariai pučia kitų metų biudžetą: ieško milijonų statyboms savo savivaldybėse

Aktualu

Pagrindinė šalies ligoninė – vis dar be vadovo: dalininkų diskusijos bevaisės

Vardai

Mindaugas Kuzminskas patvirtino – skiriasi su žmona Egle: „Aš norėjau šeimos ir vaikų“

Aktualu

Orai.lt: prie lietaus ir vėjo prisijungti gali šlapdriba

24sek

NBA – agresyvus D.Sabonio sugrįžimas ir puikiai išnaudotas J.Valančiūno laikas

Aktualu

D.Trumpo netenkina Saudo Arabijos paaiškinimas dėl žurnalisto mirties aplinkybių

Aktualu

Rusijos teisėjų vadas pasvarstė apie netobulą Konstituciją: ką rezga Vladimiras Putinas?

Aktualu

B.Genzelis: jeigu Lietuva būtų putininė, liberalai giedotų himnus V.Putinui

Aktualu

Protestų Ingušijoje dalyviai sako nusivylę Kremliumi ir žada gintis „plikomis rankomis“

24sek

Šaras po pergalės – apie naujoką kosmose, P.Jankūno formą ir žvėrį T.Walkupą

Aktualu

Seksualiai Švėkšnoje išnaudotos merginos trokšta kurti ir mylėti, bet turi mokytis gyventi

Aktualu

TS-LKD prezidentiniuose debatuose V.Ušackas dūrė: „Partijos vadovybė pasirinkusi Ingridą“

Interviu Vardai

I.Launikonytė: apie metų skirtumo nepaisančią meilę V.Kovaliovui, išvaizdos pokyčius ir muzikos terapiją

Interviu Kultūra

Berlyno kino festivalio programos konsultantas W.Speckas: kinas yra politiškas menas

Gyvenimas

Dosnus klientas padavėjai paliko 10 tūkst. JAV dolerių arbatpinigių

Gyvenimas

Valstybė nusprendė geriau už Valentiną žinanti, kuo jai gydytis: moteris jaučiasi bandomuoju triušiu

Vardai

Milžinas ir coliukė: kalnu pramintas „Sostų karų“ aktorius vedė savo mylimąją

Aktualu

Opozicijos iniciatyva šaukiamas Seimo posėdis – nori įvertinti valdančiuosius

Aktualu

Panevėžyje BMW nesuvaldęs „klevo lapas“ sumaitojo stovėjusį „Nissan“

Sportas

Po įvarčio į savus vartus „Arsenal“ išgelbėjo fantastiškas 5 minučių dublis

Naujienos

Aktualu

Rusnėje girtas globos namų auklėtinis sumušė tris likimo draugus

Deuce

Ketvirtojo Niu Heiveno titulo siekianti Petra Kvitova pateko į ketvirtfinalį

Aktualu

Kaune yla sužalotas nepilnametis: durta į nugarą

Aktualu

V.Sinkevičius: prekybos tinklų darbo per šventes ribojimas – nerimta problema

Gazas

Merginos motociklų krose – apie treniruočių svarbą, paauglystę ir artimųjų įtaką

Deuce

Alexanderio Zverevo trenerių štabe – legendinis Ivanas Lendlas

Verslas

Suomijos ikiklinikinių tyrimų bendrovė „Experimentica“ įsteigė įmonę Lietuvoje

Mokslas.IT

Į mokyklą grįžk išmanus: 2018 metų technologijų tendencijos

Aktualu

Orai.lt: vasariškas karštis užsuks trumpam

Aktualu

Maskva pasirašė karinio bendradarbiavimo sutartį su Centrine Afrikos Respublika

Aktualu

Melnragėje mirė vyras: ėjo į vandenį atsigaivinti ir susmuko

Sportas

Gera žinia „Sūduvai“: sumaištį sukėlęs „Celtic“ gynėjas į Lietuvą neatvyko

Aktualu

Iš partijos lyderio posto verčiamas Australijos premjeras žada nepasiduoti bauginimams

Aktualu

Donaldas Trumpas: JAV visada palaikys Ukrainą

Aktualu

Parapijiečiai liuteronų vyskupą kaltina pradanginus paaukotą milijoną litų

Sportas

Čempionų lyga: „Ajax“ paguldė ant menčių Kijevo „Dinamo“ futbolininkus

Vardai

„Instagram“ žvaigždės kuriozas: varžytinėse parduotas butas su N.Bierancu, jo tarakonais ir kate

Aktualu

Krizių įveikimo centras: žmonės vis dažniau kreipiasi pagalbos į specialistus

Verslas

„BIG Vilnius“ kviečia aukoti Fabijoniškių bendruomenei: pabodusius žaislus ir žaidimus keis į ledus

Aktualu

Atokias Aliaskos salas supurtė 6,3 balo žemės drebėjimas

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje