Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 12d. 15:47

Mianmaras – dvasingų žmonių ir užburiančių saulėlydžių šalis

Baganas
123rf.com nuotr. / Baganas

Pietryčių Azijoje esantis Mianmaras – valstybė, kuri savo sienas turistams atvėrė vos prieš kelerius metus. Po ilgų izoliacijos dešimtmečių, šiandien ši šalis yra tikras atradimas šiuolaikiniam keliautojui. Gilios kultūrinės tradicijos, išskirtinė religinė architektūra, dvasingi ir nuoširdūs vietiniai gyventojai, pasakiška gamta – Mianmarą tikrai verta aplankyti tiems žmonėms, kurie vengia masinio turizmo vietų ir svajoja pažinti autentišką Azijos šalį.

Planuojate keliauti į Mianmarą? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums sudarė pasiūlymų, ką gi verta nuveikti šioje šalyje, sąrašą.

Aplankykite Aukso uolos pagodą

Shutterstock.com nuotr./Aukso uolos pagoda
Shutterstock.com nuotr./Aukso uolos pagoda

Mianmaras gali pasigirti išties unikalia religine architektūra. Aukso uolos pagoda (dar žinoma Kyaiktiyo pagodos vardu), stūksanti pietinėje šalies dalyje, puikus to pavyzdys. Viena iš legendų pasakoja, jog kadaise karalius, vaikštinėdamas po apylinkes, sutiko atsiskyrėlį. Jiedu kurį laiko pašnekėjo, na, o atsisveikindamas atsiskyrėlis įteikė karaliui dovaną – plauką, kuris, pasak jo, priklausęs pačiam Budai.

„Tavo užduotis – surasti kuo didesnį akmenį, užridenti jį ant uolos krašto, o ant jo pastatyti šventyklą!” – tarė atsiskyrėlis karaliui. Žinoma, karalius kiek sunerimo: „Ar šventyklą nenudardės nuo akmens?“ – pasiteiravo jis atsiskyrėlio. Tačiau šis jį nuramino – Budos plaukas, kurį karalius privalės palikti šventykloje, apsaugos ją nuo visų pavojų.

Karalius rado didelį akmenį, jį paauksavo ir pastatė ant uolos krašto, kaip ir liepė atsiskyrėlis. Ant akmens jis pastatė šventyklą, kurioje paliko saugoti plauką. Nepatikėsite – šventykla stūkso ant uolos skardžio iki šių dienų! Žinoma, tai tik legenda, tačiau niekas nepaneigs, jos didžiulis paauksuotas akmuo ir ant jo pastatyta mažutė pagoda, palieka tikrai neišdildomą įspūdį.

Pasivaikščiokite ilgiausiu pasaulyje mediniu tiltu

Shutterstock.com nuotr./U Bein tiltas
Shutterstock.com nuotr./U Bein tiltas

Mėgstate ilgus pasivaikščiojimus? Jei taip, viešėdami Mianmare nepraleiskite galimybės pavaikštinėti U Bein tiltu – ilgiausiu mediniu tiltu visame pasaulyje!

Šis tiltas mena dar XIX a. vidurį. Jis buvo pastatytas siekiant sujungti du Taungthamano ežero krantus. Medinė konstrukcija išties unikali: tiltą laiko net 1086 mediniai stulpai (šiandien keli iš jų, siekiant apsaugoti tiltą, pakeisti betoniniais), o jo ilgis – net 1,2 km. Išskirtinai gražiai U Bein tiltas atrodo saulei leidžiantis: paskutinieji dienos spinduliai nudažo ežerą ir dangų raudonais bei oranžiniais atspalviais, o tiltas, šių spalvų fone, meta tamsų šešėlį – užburiantis vaizdas. Ne veltui U Bein itin mėgstamas fotografų.

Palydėkite saulę žavėdamiesi Bagano panorama

Shutterstock.com nuotr./Bagano panorama
Shutterstock.com nuotr./Bagano panorama

Pasakodami apie U Bein tiltą prabilome apie saulėlydį. Siūlome šią temą dar šiek tiek pratęsti. Baganas – tai miestas, esantis centrinėje Mianmaro dalyje. Jis garsėja religinės architektūros gausa – skaičiuojama, jog iki šių dienų čia išlikę daugiau nei 2000 vienuolynų, pagodų, budistų šventyklų. Įspūdingas skaičius, tiesa? Tikriausiai jau įtariate, jog Bagano panorama – neeilinio grožio. Kerinčiai šis miestas atrodo saulei leidžiantis, kai paskutinieji dienos spinduliai apšviečia ne vieną šimtmetį menančias šventyklas ir suteikia joms švytėjimo.

Viena iš geriausių vietų mėgautis Bagano panorama – Popos kalnas. Beje, vietiniai gyventojai mano, jog šis kalnas – dvasių buveinė. Todėl kopiant į Popą nerekomenduojama rengtis raudonais ir juodais rūbais, turėti su savimi mėsos – tai gali suerzinti dvasias. Dar viena puiki vieta pasigrožėti vakarėjančiu Baganu – Nan Myint apžvalgos bokštas. Nuo jo atsiveria išties įspūdinga panorama, o ir dvasių bijoti čia nereikia.

Paragaukite tradicinių patiekalų

Shutterstock.com nuotr./Mohinga
Shutterstock.com nuotr./Mohinga

Pietryčių Azijos valstybės garsėja puikia tradicine virtuve. Ne išimtis ir Mianmaras. Didelę įtaką šios šalies virtuvei padarė indų, tajų ir kinų valgių gaminimo tradicijos. Todėl nenuostabu, jog vienas iš pagrindinių Mianmaro virtuvės ingredientų – ryžiai. Jie patiekiami su jūros gėrybėmis, žuvimi, kiauliena, aviena, taip pat valgomi vieni, pagardinti prieskoniais. Beje, turėkite omenyje, jog Mianmaro gyventojai mėgsta valgyti aštriai. Tad jeigu jūs nesate didelis čili pipirų gerbėjas, prieš užsisakydami patiekalą būtinai apie tai informuokite jus aptarnaujantį padavėją.

Mohinga – tai patiekalas, kurio, viešint Mianmare, neparagauti būtų tikrų tikriausia nuodėmė. Tai sriuba-troškinys, kuris gaminamas iš šamų sultinio, avinžirnių miltų, ryžių makaronų ir žuvies. Visa tai gardinama česnakais, svogūnais, imbieru, kalendromis, čili pipirais, laimu, žuvies padažu ir kitais prieskoniais.

Mianamaro gyventojai gali pasigirti ir puikiu klimatu. O tai reiškia, jog šalyje, kone visus metus, galima mėgautis gamtos teikiamomis gėrybėmis: ananasais, mangais, papajomis, arbūzais, guavomis, granatais, kokosais ir kt. Rekomenduojame paskanauti kuo daugiau įvairiausių vaisių, atsigerti šviežiai spaustų sulčių. Esate kokosų gerbėjas? Būtinai paragaukite kokosų šerbeto (shwe-yin-aye) – liksite sužavėti.

Pasigrožėkite Shwedagon pagoda

Shutterstock.com nuotr./Shwedagon pagoda
Shutterstock.com nuotr./Shwedagon pagoda

Kaip jau supratote, Mianmare šventyklų išties labai daug. Vis dėlto, kai kurios iš jų išsiskiria savo prabanga, architektūrine išmone. Būtent tokia yra Shwedagon pagoda. Jei viešėsite Jangono mieste, būtinai ją aplankykite.

Klausiate, kuo gi ši pagoda tokia įdomi? Ji – beveik 100 metrų aukščio, pastatyta ant kalvos ir... Padengta net 11 tonų aukso! Pagodos spindesį galima pamatyti iš labai toli – ji dvelkia elegancija ir prabanga. Šią šventyklą kasdien lanko ne tik susidomėję keliautojai, tačiau ir būriai vienuolių – jie tvarko Shwedagon teritoriją, atneša į šventyklą glėbius gėlių ir, žinoma, meldžiasi.

Pasilepinkite poilsiu gražiausiuose šalies paplūdimiuose

Shutterstock.com nuotr./Mianmaro paplūdimiai
Shutterstock.com nuotr./Mianmaro paplūdimiai

Kaip minėjome straipsnio pradžioje, Mianmaras garsėja ne tik įspūdinga religine architektūra, tačiau ir kerinčio grožio gamta. Puikus to įrodymas – Bengalijos ir Andamanų jūros pakrantės, žavinčios žmogaus rankų nesugandintu kraštovaizdžiu: baltu smėliuku, palmių pavėsiais ir turkio spalvos vandeniu.

Savo kelionės metu svajojate tiek pakeliauti po šalį ir susipažinti su vietiniu gyventojų kultūra, tiek pasilepinti poilsiu prie jūros? Jei taip, norime jums rekomenduoti kelis paplūdimius.

Bengalijos įlankos pakrantėje esantis Ngwe Saung miestelis – tai ramus kampelis, kuriame įsikūrę jaukūs viešbutukai, restoranai, kavinės. Paplūdimiai čia tikrai neeilinio grožio – švelniai auksinės spalvos smėlis, krištolo skaidrumo vanduo, pakrantėse augantys milžiniški medžiai, suteikiantis poilsiautojams puikius pavėsius. Argi ne rojus žemėje? Ne ką mažiau patrauklus ir Ngapali kurortas. Žmonių čia taip pat nėra tiek daug, kiek, pavyzdžiui, Tailando kurortuose, o paplūdimiai ne ką mažiau patrauklūs.

Leiskitės į turą laiveliu po Inle ežerą

Shutterstock.com nuotr./Inle ežeras
Shutterstock.com nuotr./Inle ežeras

Norite savo akimis išvysti, kaip gyvena Mianmaro žmonės? Rekomenduojame pasiplaukioti laiveliu po Inle ežerą, esantį rytinėje šalies dalyje. Plaukiant galėsite gerėtis ne tik įstabaus grožio ežero pakrantėmis, kurios išvagotos kanalų, tačiau ir pamatyti vietinių gyventojų tradicinius namelius, kurie pastatyti ant polių, tiesiai ant vandens.

Greta bambukinių namelių plaukioja ir sodai – dirbtinės virbais sutvirtintos salelės, kuriose auginami vaisiai, daržovės, gėlės. Mūsų akiai tai tikrai neįprasti vaizdai. Turai laiveliu po Inle ežerą – išties labai unikali patirtis.

Pamatykite daugiau nei 8 tūkst. Budos statulėlių vienoje vietoje

Shutterstock.com nuotr./Budos statulėles
Shutterstock.com nuotr./Budos statulėles

Pindaya uolos – tai tunelių ir urvų kompleksas, esantis centrinėje Mianmaro dalyje. Tai išties unikalus gamtos kūrinys, tačiau keliautojai ir piligrimai čia vyksta tikrai ne dėl to. Uolose paslėpta daugiau nei 8 tūkst. Budos statulėlių! Visos šios statulėlės, vienoje erdvėje, atrodo tikrai įspūdingai. Tuo labiau, jog visos jos skiriasi savo dydžiais, pagaminimo laikotarpiu, dekoracijomis, Budos sėdėjimo pozomis ir pan. Pindaya uolos palieka tikrai neišdildomą įspūdį.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Mianmarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje