Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 14d. 08:07

Stebuklinga Tailando gamta: nacionaliniai parkai, kuriuos verta aplankyti

Khao Sok nacionalinis parkas
Shutterstock nuotr. / Khao Sok nacionalinis parkas

Tailandas – pirmaujanti kryptis egzotinių kelionių topuose. Nenuostabu, jog ši šalis turistus traukia lyg magnetas: Tailandas gali pasigirti tiek turtinga istorine praeitimi, tiek įdomia kultūra ir tradicijoms, tiek kontrastų kupina gamta. Smaragdinės įlankos, balto smėlio paplūdimiai, atogrąžų miškai, didingi kalnai – viešint šioje Pietryčių Azijos šalyje akys raibsta nuo atviruko vertų vaizdų.

Svajojate nukeliauti į Tailandą? Jei taip, siūlome paskaityti apie šios valstybės pasididžiavimą – gražiausius nacionalinius parkus, kuriuos tikrai verta aplankyti.

Khao Sok nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Khao Sok nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Khao Sok nacionalinis parkas

Pažintį su Tailando nacionaliniais parkais siūlome pradėti nuo pietinėje šalies dalyje esančio Khao Sok. Tai saugomas gamtos kampelis, žavintis tankiais atogrąžų miškais, aštriais skardžiais, tolumoje spindinčiu kalnų masyvu ir pakraštyje tyvuliuojančio Čeolano ežero ramybe – vaizdai išties nepaprasto grožio. Ežero pakrantėje stūkso jaukių namelių virtinė, tad norintys praleisti nacionaliniame parke kelias dienas, turi puikia progą juose apsistoti.

Khao Sak garsėja ne tik dėl spalvingo kraštovaizdžio, tačiau ir dėl jame gyvenančių egzotinių gyvūnų įvairovės. Drambliai, tapyrai, įvairios beždžionės, tigrai, lokiai, elniai – tai tik kelios gyvūnų, kuriuos galima pamatyti viešint nacionaliniame parke, rūšys.

Khao Sok – tai nacionalinis parkas, kuris keliautojams palieka pačius geriausius įspūdžius. Turai po džiungles, pasiplaukiojimai valtelėmis ežere, laukinių gyvūnų stebėjimas – jei trokštate pailsėti nuo miesto šurmulio bei pasimėgauti gamtos grožiu, viešnagė šiame parke – puikus pasirinkimas.

Khaojai nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Khaojai nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Khaojai nacionalinis parkas

Centrinėje Tailando dalyje esantis Khaojai – tai seniausias nacionalinis parkas šalyje, įkurtas 1962 metais. Jo teritorija apima vakarinę Sankamphaeng kalnagūbrio dalį, tad nenuostabu, jog šią vietovę be galo mėgsta žygių į kalnus gerbėjai. Kalnų virtinės ir jos prieigų kraštovaizdis išties kontrastingas: slėniai, pievos, tropiniai miškai, galybė įspūdingų krioklių – tikrai yra į ką paganyti akis. Beje, aukščiausias krioklys, Haew Narok, yra net 150 metrų aukščio.

Parkas žavi ne tik žygeivius, tačiau ir keliautojus, mėgstančius stebėti laukinius gyvūnus. Teritorijoje gyvena drambliai, leopardai, beždžionės, gibonai, juodosios voverės, varanai, kartais užklysta ir tigrai. Ne veltui kasmet nacionalinį parką aplanko daugiau nei 1,2 mln. turistų – įdomybių čia tikrai nestinga.

Erevano nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Erevano nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Erevano nacionalinis parkas

Erevano nacionalinis parkas – tai 550-ies kvadratinių kilometrų saugoma teritorija, esanti vakarinėje Tailando dalyje. Subtropiniai miškai, kalkakmenio kalvos, šniokščiantys kriokliai – kraštovaizdis čia nepaprasto grožio.

Erevano krioklys – tai bene žymiausias nacionalinio parko objektas, esantis rytinėje teritorijos dalyje. Jis gali pasigirti net septyniomis pakopomis, kurių bendras ilgas daugiau nei 1700 metrų. Norintiems apžiūrėti krioklio pakopas, įrengtas apžvalginis takas, o krioklio apačioje įkurta zona, kuri puikiai tinka iškyloms gamtoje. Šią vietelę itin mėgsta vietiniai gyventojai, kurie čia leidžia laiką su šeimomis.

Angthongo nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Angthongo nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Angthongo nacionalinis parkas

Iki šiol pasakojome apie Tailando nacionalinius parkus, kurie gali didžiuotis sodria augmenija. O dabar norime pristatyti kiek kitokį parką. Angthongas – tai jūrinė teritorija, esanti Surathanio provincijoje, Siamo įlankoje. Nacionalinis parkas čia įsteigtas 1980 metais, siekiant apsaugoti povandeninį pasaulį ir 42 nedideles kalkakmenio saleles.

Jei viešėsite Angthongo nacionaliniame parke, rekomenduojame išsinuomoti valtelę ar baidarę. Plaukiodami galėsite žavėtis turkio spalvos vandeniu ir iš jo kyšančiomis salomis. Būtinai išsilaipinkite bent keliose iš jų, mat dalis salelių gali pasigirti balto smėlio paplūdimiais, o kitos žavi aštriomis uolomis, skardžiais. Beje, šis parkas itin mėgstamas ir nardymo aistruolių, mat po vandeniu slepiasi tikri lobiai – koraliniai rifai ir tūkstančiai spalvingų žuvelių.

Doi Inthanono nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Doi Inthanono nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Doi Inthanono nacionalinis parkas

Šiaurinėje Tailando dalyje, Čiangmajaus provincijoje, slepiasi dar vienas be galo įdomus saugomos gamtos kampelis – Doi Inthanono nacionalinis parkas. 482 kvadratinių kilometrų teritorija labai miškinga, čia auga tokie reti augalai kaip didysis tikmedis, kiminas, juodmedis, stambiavaisis koralmedis ir kt. Vis dėlto, parkas garsėja ne dėl savo miškų – jame stūkso aukščiausia Tailande viršukalnė, Doi Inthanono kalnas, kurios aukštis 2565 metrai. Nuo kalno atsiveria nepaprasto grožio panorama. Dar daugiau, čia rymo dvi pagodos, kurios puikiai įsilieja į kraštovaizdį suteikdamos jam papildomo žavesio.

Kuiburio nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Kuiburio nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Kuiburio nacionalinis parkas

Netoli Tailando ir Mianmaro sienos esantis Kuiburio nacionalinis parkas – tai vieta, kurią rekomenduojame aplankyti keliautojams, trokštantiems išvysti drambliukus natūralioje aplinkoje.

Į parką galima įvažiuoti savomis mašinomis. Tačiau norintiems prasibrauti iki įdomiausių saugomų vietų, siūlome leistis į turą visureigiais. Šių turų metu patyrę gidai parodo tas vietas, kuriose mėgsta telktis dramblių kaimenės. Geriausias laikas vykti į Kuirburio parką – birželio ir liepos mėnesiai, mat jie, šioje Tailando dalyje, sausiausi. Nuo lapkričio iki gegužės, parko teritorijoje itin drėgna, todėl gali būti sunku prasibrauti iki kai kurių vietų.

Similano salų nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Similano salų nacionalnis parkas
Shutterstock.com nuotr./Similano salų nacionalnis parkas

Kiek anksčiau, šiame straipsnyje, pristatėme Angthongo jūrinį nacionalinį parką. Jūrinių parkų šalyje yra ir daugiau. Tikrai vertas dėmesio – Similano salų nacionalinis parkas, esantis vakarinėje Tailando pakrantėje, Andamanų jūroje. Jam priklauso 11 salų, 70 km ilgio žemyninės dalies pakrantės ruožas ir povandeninis pasaulis, žavintis koralais bei vandens gyvūnų gausa. Ne veltui, Similano salų nacionalinis parkas dažnai įvardijamas kaip geriausia nardymo vietovė visame Tailande!

Ir tai dar ne viskas – viena iš Similano salų traukte traukia Antulio Donaldo gerbėjus. Klausiate, kuo Tailando sala susijusi su Walto Disney‘aus personažu? Ogi šioje saloje, netoli kranto, stūkso uola, savo forma primenanti ikona tapusį animacinį antiną.

Phang Nga įlankos nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Phang Nga įlankos nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Phang Nga įlankos nacionalinis parkas

Phang Nga įlanka – tai viena iš populiariausių lankytinų vietų visame Tailande. Nuo 1981 metų ji, bei aplink esanti teritorija su pasakiškais balto smėlio paplūdimiais, įgavo nacionalinio parko statusą.

Skiriamasis įlankos bruožas – karstinės kalkakmenio uolos, kurios kyšo vertikaliai iš turkio spalvos vandens. Garsiausia iš šių uolų – Phingkano sala, kuri dar žinoma Džeimso Bondo vardu. Toks pavadinimas salai suteiktas tikrai ne be reikalo – čia buvo filmuojamas devintasis Džeimso Bondo serijos filmas „Žmogus su auksiniu pistoletu“.

Pasiplaukiojimai valtelėmis – viena iš populiariausių pramogų Phang Nga įlankos nacionaliniame parke. Vaizdai išties kerintys, tad jei viešėsite šiame nacionaliniame parke, rekomenduojame išsinuomoti valtelę ir jums.

Thungsalaengluango nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Thungsalaengluango nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Thungsalaengluango nacionalinis parkas

Šiaurės Tailande, Fitsanuloko ir Fetčabuno provincijose įsikūręs Thungsalaengluango nacionalinis parkas – tai vietovė, žavinti kontrastinga gamta. Drėgnieji visžaliai miškai, savanas primenantys plotai, šniokščiantys kriokliai, tolumoje stūksančios kalnų virtinės – neįsimylėti šio kraštovaizdžio tiesiog neįmanoma. Tuo labiau, jog čia galima pamatyti ir įvairiausių skirtingų gyvūnų. Parko teritorijoje gyvena drambliai, tigrai, įvairios beždžionėlių rūšys, elninių šeimos žinduoliai.

Thungsalaengluango nacionalinis parkas kiek mažiau turistinis. Jis sužavės tuos keliautojus, kurie trokšta ramybės ir galimybės pastovyklauti gražios gamtos prieglobstyje.

Khao Phra Thaeo nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Khao Phra Thaeo nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Khao Phra Thaeo nacionalinis parkas

Puketo sala – vienas iš labiausiai turistų pamėgtų Tailando kurortų. Gera infrastruktūra, galybė viešbučių, restoranų, parduotuvių, idiliški balto smėlio paplūdimiai, netoli kranto rymantys koraliniai rifai – puiki vieta egzotiškam poilsiui.

Esate keliautojas, kuris nori suderinti tiek poilsį paplūdimyje, tiek aktyvų laisvalaikį gamtoje? Jei taip, viešėdami Pukete būtinai nuvykite į Khao Phra Thaeo nacionalinį parką, esantį salos šiaurinėje dalyje. Parkas, savo lankytojams, siūlo net kelis žygių maršrutus. Kad ir kurį iš jų pasirinktumėte, galėsite žavėtis sodriai žalia džiunglių augmenija, kriokliais, o jei pasiseks – ir egzotiniai gyvūnais.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Tailandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Konservatoriai sieks atšaukti mokesčių reformą, o jei nepavyks – nepalaikys biudžeto

15min iš Ploješčio Interviu Sportas

Tylą nutraukęs G.Arlauskis apie sugrįžimą į rinktinę: „Šiuo metu – ne“

Aktualu

CŽV išvada: Saudo Arabijos princas suorganizavo žurnalisto J.Khashoggi nužudymą

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: briediena kanadietiškai

Gyvenimas

Saudo Arabijos karališkosios šeimos grožio terapuetė Lilija: „Turėdavau būti pasiekiama per 20 minučių“

Aktualu

Apleistos turgavietės padegėjai visiškai suįžūlėjo: šįkart gaisrą sukėlė dienos metu

Aktualu

Naujos konservatorių partijos įkūrėjai nerodo savo veidų

24sek

Panevėžio „Lietkabeliui“ – kaltinimas dėl skolų ir neteisėto sprendimo

Mokytojų palaikymo akcija „ŠMM, išgirsk mokytojus“ prie Vilniaus Žemynos progimnazijos

Aktualu

TS-LKD taryba patvirtino: prezidento rinkimuose rems Ingridą Šimonytę

Vardai

Carolina Herrera žeria patarimų moterims: „Niekas taip nesendina, kaip bandymas apsimesti jaunai“

24sek

Perimtas žalgiriečių ginklas: kaip „Barca“ suvystė „Žalgirį“?

„Vieni vartai“: (Ne)prarasta karta, E.Jankauskas ir Lietuva – Rumunija

Verslas

Remontui lombarde pasiskolinusi pora liko ir be buto, ir su skolų našta

Vardai

V.Siegel švenčia 24-ąjį gimtadienį: „Didžiausias džiaugsmas – dukra. Mano „aš“ nuėjo į antrą planą“

Sportas

Geriausias planetoje Ricardinho panašumų į L.Messi mato daugiau nei su C.Ronaldo

Vardai

Mauricijuje medų kopinėję Skaisgiriai liko sužavėti rojų primenančių vaizdų, kurie – lyg atvirutės

Aktualu

Konservatoriai tvirtins dešimt kandidatų į merus

Gyvenimas

Alkoholikas Povilas: „Gimus sūnui, švenčiau tris paras“

Multimedija

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos sistema

Naujienos

Gyvenimas

A.Kriščiūnas: gydytojai sakė, kad aš sveikas, bet atrodė, kad mirštu

Gyvenimas

4 dalykai, ką svarbu žinoti apie dvigubą pagurklį

Aktualu

Vladimiro Putino kritikas Aleksejus Navalnas paleistas iš kalėjimo

Aktualu

Dešimtys tūkstančių žmonių Berlyne dalyvavo demonstracijoje prieš rasizmą

Aktualu

Kauno savivaldybė tapo mokslo sklaidos centrą Kaune valdysiančios įstaigos dalininke

Aktualu

Somalyje per mirtininkų išpuolius žuvo mažiausiai 16 žmonių

Verslas

Teismas: už alkoholio reklamą jachtoje bauda skirta teisėtai

Aktualu

Iš Turkijos paleistas JAV pastorius Ovaliajame kabinete meldėsi su Donaldu Trumpu

Sportas

Tautų lyga: po 16 metų pertraukos olandai įveikė Vokietijos futbolininkus

Gyvenimas

Mėnuo be alkoholio: kas per tokį laiką nutinka mūsų protui ir kūnui?

Vardai

Princesės Eugenie vestuvėse dalyvavusi olimpietė M.Vžesniauskaitė: „Nesu mačiusi tokio grožio“

Aktualu

Rinkimai Bavarijoje parodys, ar atsipirko A.Merkel bendražygių flirtas su kraštutine dešine

Kultūra

O.Koršunovas: pasaulis reklamuoja mūsų teatrą, o mes kuriame reklamas apie G tašką

Vardai

„Daddy Was a Milkman“ Kauno arenos publiką pavergė intymiais kūriniais

Šių laikų šnipinėjimas

Gyvenimas

Alytiškės avantiūra: išvyko trumpam, o užsiliko 20 metų – šįmet ištekėjo už savo vaikų tėvo

Pasaulis kišenėje

Lietuvių klubas JAV, į kurį kiti lietuviai savo vaikams drausdavo net pažvelgti

Gyvenimas

Jos mus saugo. Pasienietė kinologė D.Zybartienė – apie meilę šunims, nusikaltėlių persekiojimą ir savęs atradimą

„Vieni vartai“: atskleistos Lietuvos nacionalinio futbolo stadiono detalės

Sportas

Pirmą pergalę istorijoje iškovoję Gibraltaro futbolininkai netramdė džiaugsmo

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje