Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 2d. 08:00

Užburiantis Marokas: spalvingi ornamentai, šurmuliuojančios turgavietės ir kvapni mėtų arbata

Šefšauenas Maroke
123rf.com / Šefšauenas Maroke

Pastaraisiais metais vis daugiau keliautojų vyksta į Afrikos šiaurės rytuose esantį Maroką. Kas gi juos vilioja? Didingi imperatoriškieji miestai, vingiuoti skersgatviai, plati dykuma, aukšti kalnai, raižyta kranto linija. O kur dar šurmuliuojančios turgavietės, kvapnūs prieskoniai, išskirtinė virtuvė ir unikali vietinių gyventojų kultūra. Ar žinojote, jog garsiosios „Tūkstančio ir vienos nakties“ pasakos yra kilusios iš šio krašto, o dalis Maroko gyventojų iki šiol tiki burtais ir norus pildančiais džinais?

Įdomybių Maroke tikrai nestinga, todėl nesunku ir pasimesti: ką gi verta pamatyti ar nuveikti? Dėl šios priežasties „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums pateikia kelis pasiūlymus, ką nuveikti Maroke, jog patirtumėte kuo daugiau išskirtinių įspūdžių.

Apsistokite tradiciniame marokiečių būste – riade

Svajojate pažinti kuo autentiškesnį Maroką? Jei taip, viešėdami šioje šalyje apsistokite ne vakarietiškus standartus atitinkančiame viešbutyje, o tradiciniame marokiečių būste – riade. Dažniausiai tai trijų ar keturių aukštų pastatas su atviru kiemu centre. Šiame kiemelyje čiurlena fontanai, veši egzotiški augalai. Viduje stebina nepaprasto grožio interjeras, kuriame gausu įvairiaspalvės ornamentikos. Patikėkite mumis, apsistoję riade tikrai pasijusite tarytum vienoje iš Šachrazados pasakų.

Shutterstock.com nuotr./Riadas
Shutterstock.com nuotr./Riadas

Patobulinkite savo derybinius sugebėjimus vietiniuose turguose

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, Marokas neatsiejamas nuo šurmuliuojančių turgaviečių. Vietiniai prekeiviai jose pardavinėja įvairiausius dalykus: vaisius ir daržoves, jūros gėrybes, riešutus, prieskonius, kavą ir arbatą, suvenyrus, drabužius, odos dirbinius, papuošalus, keraminius dirbinius, kilimus ir kt. Esame įsitikinę, jog marokietiškame turguje jus vilios kvapai, spalvos ir, žinoma, prekeiviai, kurie turistams entuziastingai bando įrodyti, jog jų prekė yra geriausia. Jei nuspręstumėte ką nors įsigyti, nepamirškite derėtis! Čia tai visiškai įprasta. Nepamirškite savo derėjimosi sugebėjimų ir prekes įsigykite net kelis kartus pigiau, nei pardavėjas jums siūlė iš pradžių!

Shutterstock.com nuotr./Turgus
Shutterstock.com nuotr./Turgus

Aplankykite garsiąją Kasablankos mečetę

Ar esate matę garsųjį filmą „Kasablanka“? Ši romantinė drama – tai filmas, apkerėjęs visą pasaulį. Jis pastatytas 1942-aisiais, tačiau, nepaisant to, „Kasablanka“ iki šiol užima tvirtas pozicijas geriausių pasaulio filmų sąrašuose.

Ar šis filmas išgarsino Kasablankos (Casablanca) miestą? Tikrai taip. Dauguma keliautojų čia vyksta norėdami savo akimis išvysti Kasablankos simbolį – Hasano II mečetę. Įspūdingas statinys – atsuktas į Atlanto vandenyną, o ošiančios bangos tarsi pritaria čia skambančioms piligrimų maldoms. Teigiama, jog mečetės viduje ir kieme gali sutilpti daugiau nei 100 tūkst. maldininkų! Beje, Hasano II mečetės minaretas – aukščiausias mineretas pasaulyje. Jo aukštis – 200 metrų. Rekomenduojame šią mečetę aplankyti ir jums.

Shutterstock.com nuotr./Didžioji Hasano II mečetė
Shutterstock.com nuotr./Didžioji Hasano II mečetė

Paragaukite jūros gėrybių Essaouiroje

Essaouira, dar žinoma as Suvairos vardu – tai pasakiško grožio miestelis, esantis pietvakarinėje Maroko dalyje, Atlanto pakrantėje. Šis miestas – be galo jaukus. Čia patiks tiems keliautojams, kurie nori pailsėti nuo Maroke įprasto šurmulio, pasivaikščioti žavinga krantine, pasimėgauti paplūdimiais. Beje, keliautojai į Essaouirą vyksta ir dėl dar vienos priežasties – mieste daug puikių ir tikrai nebrangių restoranų, siūlančių jūros gėrybių patiekalus. Rekomenduojame!

Shutterstock.com nuotr./Jūros gėrybes
Shutterstock.com nuotr./Jūros gėrybes

Pasivaikščiokite Ševšaveno mėlynomis gatvelėmis

Vienas iš labiausiai turistų pamėgtų miestų Maroke – Ševšavenas (Chefchaouen). Klausiate, kuo šis miestas toks patrauklus? Ogi savo mėlynosiomis gatvelėmis! Mėlynos namų sienos, durys, langinės, miestelio laiptai, gėlių vazonai, suoliukai. Vaikštinėdami siauromis Ševšaveno gatvelėmis pasijusite tarytum esantys tarp vandenyno ir dangaus. Nepamirškite pasiimti ir savo fotoaparatų, esame tikri, jog norėsite įsiamžinti šioje išskirtinėje aplinkoje.

Beje, Ševšavenas garsėja ne tik išskirtine architektūra, tačiau ir audimo meistrais. Viešint šiame mieste, akį traukia čia parduodami kilimai, pasižymintys puošnia ornamentika.

Shutterstock.com nuotr./Ševšavenas
Shutterstock.com nuotr./Ševšavenas

Leiskitės į žygį kupranugariais po Sacharos dykumą

Marokas žavi ne tik didingais miestais, bet ir išskirtine gamta. Viešėdami šioje šalyje nepraleiskite progos apsilankyti Sacharos dykumoje: didžiuliai smėlio plotai, užburiančios kopos, plynaukštės, oazės bei nedideli dykumų kaimeliai palieka neišdildomą įspūdį.

Rekomenduojame į Sacharos dykumą joti kupranugariais. Neįkainojama patirtis! Dar vienas šių žygių privalumas – galimybė dykumoje pabuvoti tamsiuoju paros metu. Nakties vėsa, žvaigždėtas dangus ir nakvynė palapinėje – šią kelionę atsiminsite dar ilgai.

Shutterstock.com nuotr./Sacharos dykuma
Shutterstock.com nuotr./Sacharos dykuma

Susipažinkite su odos rauginimo procesu Feso mieste

Fesas – tai miestas, įsikūręs Atlaso kalnų papėdėje. Jis skirstomas į du rajonus: naująjį ir senąjį. Feso senamiestis – vietovė, menanti viduramžius. Šimtai siaurų gatvelių, išskirtinės puošybos pastatai – atrodo, jog vaikštinėti čia niekada nenusibos! Naujojoje Feso dalyje stūkso Karališkieji rūmai, užimantys net 80 hektarų plotą! Deja, jais galima pasigrožėti tik iš išorės.

Feso miestas žymus ne tik dėl išskirtinių pastatų. Čia įsikūrusios odos raugyklos. Tradicijas išsaugojęs, nuo senų laikų išlikęs aukštos kokybės odos paruošimo būdas garsus visame Maroke. Rekomenduojame aplankyti šias odos dirbtuves, esančias po atviru dangumi! Pamatysite ir sužinosite daug įdomių dalykų.

Shutterstock.com nuotr./Odos dažymo procesas
Shutterstock.com nuotr./Odos dažymo procesas

Aplankykite naktinę Džema el Fna aikštę

Vienas iš svarbiausių Maroko kultūrinių, komercinių ir religinių centrų – Marakešo miestas, įsikūręs Atlaso kalnų papėdėje. Šio miesto įžymybė – Džema el Fna (Jemaa el-Fna) aikštė. Tai – tarytum viso miesto širdis, kurioje gyvenimas verda visą parą. Ypač – pradėjus temti.

Aikštėje gausu prekeivių, siūlančių įsigyti suvenyrus, prieskonius, aksesuarus ir kt. Akį traukia galybė spalvų, o nosį kutena įmantriausi kvapai! Džema el Fna aikštėje vysta šokėjų su ugnimi pasirodymai, tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, gaminamas gatvės maistas, siūloma išsiburti ateitį. Europoje tokios aikštės nė su žiburiu nerasi! Tad jei viešėsite Marakešo mieste, rekomenduojame įsilieti į Džema el Fna šurmulį ir jums!

Shutterstock.com nuotr./Džema el Fna aikštė
Shutterstock.com nuotr./Džema el Fna aikštė

Pasimėgaukite mėtų arbata bei paragaukite tadžino ir kuskuso

Pažinti šalies, kurioje viešite, kultūrą galima ne tik vaikštinėjant po miestus ir bendraujant su vietiniais gyventojais, tačiau ir ragaujant vietinės virtuvės patiekalų. Ko gi verta paskanauti viešint Maroke? Rekomenduojame tadžiną. Tai – tradicinis marokietiškas troškinys, kuriame gausu mėsos (dažniausiai jautienos) ir daržovių. Be jokių abejonių, troškinys gardinamas įvairiausiais prieskoniais. Visi ingredientai troškinami specialiame puode. Jeigu nevalgote mėsos – ne bėda, mat vietinėse užeigose siūlome paragauti ir vegetariško tadžino.

Taip pat rekomenduojame paskanauti kuskuso. Ir būtinai paragaukite mėtų arbatos – šis gėrimas be galo populiarus Maroke! Galima susipažinti su kiekviena aikšte atskirai.

Shutterstock.com nuotr./Mėtų arbata
Shutterstock.com nuotr./Mėtų arbata

Atsigaivinkite nuo karščio Marakešo botanikos sode

Apie Marakešą (Marrakesh) užsiminėme, kai pasakojome apie šio miesto pažibą – Džema el Fna aikštę. Visgi Marakeše įdomybių yra kur kas daugiau. Viena iš jų – pasakiško grožio Mažorelio botanikos sodas. Šio sodo įkūrėjas – prancūzų dalininkas Žakas Mažorelis (Jacques'as Majorelle'is), tad čia dailiai dera marokietiška dvasia ir prancūziška elegancija.

Botanikos sode surinkti unikaliausi augalai: čia galima pasigėrėti Meksikos kaktusais, Afrikos palmėmis, Viduržemio regiono augmenija, Azijos bambukais, Kalifornijos augalais ir kt. Puiki vieta pasivaikščioti ir atsigaivinti nuo karščio!

Shutterstock.com nuotr./Marakešo botanikos sodas
Shutterstock.com nuotr./Marakešo botanikos sodas

Aplankykite miestelį, kuriame filmuotas garsusis „Gladiatorius“

Ait Benhadu – tai miestas-tvirtovė, pastatytas karavanų kelyje iš Sacharos į Marakešo miestą, šalia Varzazato upės. Ar verta apsilankyti šiame mieste? Tikrai taip – tvirtovė ir jos apylinkės atrodo labai įspūdingai. Ne veltui šioje vietoje filmuoti tokie filmai kaip „Gladiatorius“, „Mumija“, „Aleksandras Makedonietis“ ir kt. Užlipkite ant vienos iš tvirtovės terasų ir pasigėrėkite atsiveriančia panorama: vienoje pusėje džiugina kalnai, o kitoje – dykuma. Nepaprastas vaizdas!

Shutterstock.com nuotr./Ait Benhadu
Shutterstock.com nuotr./Ait Benhadu

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Maroką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Mūšį dėl gardaus renovacijos kąsnio kursto Aplinkos ministerija, bet pralaimi gyventojai

Aktualu

Kauno klinikų gydytojai atskleidė, kaip laikosi ką tik gimęs šimtmečio ketvertukas

Verslas

Griaunama atominė elektrinė užsimojo statyti naujas patalpas, nes kitos „morališkai pasenusios“

Vardai

15min studijoje – atvira ir jautri diskusija: apie valgymo sutrikimus kitokiu kampu

Aktualu

A.Armonaitė traukiasi iš Liberalų sąjūdžio vicepirmininkių

Aktualu

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ pergalės atgarsiai rūbinėje ir aikštėje – kokie pokyčiai buvo svarbiausi (3/5)

24sek

Vėl sužvėrėjęs B.Daviesas – apie 2 milijonų nuotykį, K.Malone'ą ir Kauną

Aktualu

I.Šimonytės ir V.Ušacko debatai: įdomiausios akimirkos

Aktualu

Visaginą pamilusi fotografė N.Rekašiūtė čia rengia ypatingas fotosesijas

Aktualu

Linas Kontrimas: O ko norime mes?

Vardai

Leonas Somovas naujame klipe tapo kunigu: įvertinkite jo dainą su Justinu Jaručiu ir KAIA

Aktualu

Ketvirtadienis Lietuvos keliuose: mįslingai miręs BMW vairuotojas ir dar 6 sužeisti žmonės

Aktualu

Penktadienį 15min studijoje – kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius

Mokslas.IT

Galvą kelia naujas technologinis monstras: kol kas slepiasi ir ruošiasi smogti

Maistas

Savaitgalio valgiaraštis: pradedame sotesnių patiekalų sezoną

Gazas

„Tesla Model 3“ testas: kaip atrodo pavarų dėžė, nuvažiavus 1,6 mln. kilometrų

V. Ušacko ir I. Šimonytės debatai: įdomiausios akimirkos

Mokslas.IT

Didžiausia nepagarba klientui – kai jo duomenys perduodami ir saugomi nešifruotu pavidalu

Aktualu

Panevėžį sudrebinęs sprogimas sugriovė šešis garažus, po nuolaužomis rastas vyro kūnas

Naujienos

Verslas

Mūšį dėl gardaus renovacijos kąsnio kursto Aplinkos ministerija, bet pralaimi gyventojai

Aktualu

Kauno klinikų gydytojai atskleidė, kaip laikosi ką tik gimęs šimtmečio ketvertukas

Verslas

Griaunama atominė elektrinė užsimojo statyti naujas patalpas, nes kitos „morališkai pasenusios“

Aktualu

Žydų bendruomenė piktinasi I.Šimonytės ir V.Ušacko pasisakymais apie J.Noreiką

24sek

Sh.O'Nealas Arvydą Sabonį išvadino rusu ir bandė pašiepti, bet susimovė

Vardai

15min studijoje – atvira ir jautri diskusija: apie valgymo sutrikimus kitokiu kampu

„Eurolygos diena“: su kokias rūpesčiais į Kauną atvyksta Eurolygos monstras? (4/5)

Aktualu

Etikos sargai nesustabdė biudžeto pataisos dėl LSDDP, opozicija prašys prezidentės vetuoti

Aktualu

Teismas atmetė skundą dėl Šnipiškėse bevardės gatvės pavadinimo L.Kaczynskio vardu

Aktualu

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti

Aktualu

Penktadienį 15min studijoje – kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius

24sek

Vėl sužvėrėjęs B.Daviesas – apie 2 milijonų nuotykį, K.Malone'ą ir Kauną

Aktualu

Visaginą pamilusi fotografė N.Rekašiūtė čia rengia ypatingas fotosesijas

Aktualu

Linas Kontrimas: O ko norime mes?

Vardai

Leonas Somovas naujame klipe tapo kunigu: įvertinkite jo dainą su Justinu Jaručiu ir KAIA

Maistas

Savaitgalio valgiaraštis: pradedame sotesnių patiekalų sezoną

Gazas

„Tesla Model 3“ testas: kaip atrodo pavarų dėžė, nuvažiavus 1,6 mln. kilometrų

Verslas

Renovacijos populiarumui pasiekus piką, vis dažniau dairomasi į atsinaujinančius energijos šaltinius

Aktualu

A.Armonaitė traukiasi iš Liberalų sąjūdžio vicepirmininkių

Mokslas.IT

Galvą kelia naujas technologinis monstras: kol kas slepiasi ir ruošiasi smogti

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje