Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 keisčiausių kelionių suvenyrų, tarp kurių pateko ir lietuviškas gintaras

Suvenyras iš Japonijos – anties snapas-antsnukis
Suvenyras iš Japonijos – anties snapas-antsnukis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas geriausiai primena aplankytas šalis ir žmones, sutiktus jose? Nuotraukos, filmuota medžiaga ir, žinoma, suvenyrai. Pastariesiems turistai neretai išleidžia paskutinius pinigus. O grįžę įsigytomis smulkmenomis džiaugiasi patys arba jomis apdalina savo draugus ir artimuosius.

Travelsupermarket.com sudarytame sąraše esantys suvenyrai vargu ar pradžiugintų šeimą. Tačiau susidomėti jūsų kelione jie tikrai privers. Pasidairykite į keisčiausių pasaulio suvenyrų TOP 10.

Sunku patikėti, tačiau tarp pandos išmatų užrašinės, medienos uogienės, mitinio bavarų gyvūno iškamšos pateko ir Lietuvos auksu vadinamas gintaras.

Pandos išmatų užrašinė
Pandos išmatų užrašinė

1. Užrašinė iš pandos išmatų. Taip, teisingai supratote – ši knygelė pagaminta iš to, ko nesuvirškino mieliausias pasaulyje meškiukas – panda. Įsigyti šį neįprastą suvenyrą galima Kanadoje, Toronto zoologijos sode.

Sunku pasakyti, kam kilo mintis iš sode esančių pandų išmatų gaminti turistams skirtas užrašines. Tačiau idėja buvo įgyvendinta ir dabar tokias užrašines gali įsigyti visi norintys.

Mieli gyvūnai minta bambukais, tačiau suvirškina vos 30 proc. suvalgomo maisto (štai kodėl jie bambukų suvalgo tiek daug). Zoologijos sodo darbuotojai surenka nesuvirškintus bambuko gabaliukus, išdžiovina, sterilizuoja ir iš jų gamina užrašines. Įsigyti galima internetiniame Toronto zoologijos sodo puslapyje.

Medienos džemas
Medienos džemas

2. Medienos uogienė. Pasiūlymas suvalgyti medį skamba nekaip. Tačiau būtent tai turistams siūlo Argentina. Šalies gyventojai prieš šimtmečius atrado baltymais, vitaminais, angliavandeniais ir vandeniu turtingą Yacaratiá medį.

Turistams, žinoma, nesiūloma graužti medžio gabaliukų – argentiniečiai maistingąjį medį sumaišė su medumi, želatina ir pavertė skaniai atrodančiu džemu. Naujasis delikateso pavadinimas „Confituras de madera“ išvertus pažodžiui reiškia „medienos uogienė“.

Keistą, bet skanų (ragavusieji giria!) užkandį rasite Buenos Airėse esančiose suvenyrų parduotuvėse.

Atidarytuvas su popiežiaus atvaizdu
Atidarytuvas su popiežiaus atvaizdu

3. Butelio atidarytuvas su popiežiumi. Stebėtis neverta – Vatikane didžiausia žvaigždė yra popiežius. Todėl jo atvaizdas dažniausiai puošia visus suvenyrus: marškinėlius, arbatos puodelius ir šaukštelius. Tačiau pamatyti Romos katalikų vadovo atvaizdą ant butelio atidarytuvo vis dėlto keista.

Šie atidarytuvai Vatikate taip ir vadinami – popeners (angl. popiežiaus atidarytuvai). Įsigyti jų galima Vatikane ir Romoje.

Boliviškas sėkmės talismanas
Boliviškas sėkmės talismanas

4. Boliviškas talismanas. Vakarų pasaulio turistui šis suvenyras neįprastas dėl daugelio priežasčių. Visų pirma jis pagamintas iš priemonių, gautų „raganų rinkoje“ La Paze.

Tai – džiovintos varlės, stručių plunksnos, gyvačių ir šarvuočio dalys. Be to, šis „suvenyras“ pardavinėjamas turgavietėse ir iš pirmo žvilgsnio primena ant kablio pakabintą mėsą.

Vietiniai šį sėkmės talismaną perka ir užkasa prie įėjimo į namus kaip auką Andų vaisingumo ir gerovės deivei Pachamamai. Dėl kokių priežasčių jį įsigyja turistai, sunku pasakyti. Tačiau susidomėjusieji turėtų užsukti į La Paze'ą. Ten boliviško sėkmės vaisiaus netrūksta.

Suvenyras iš Japonijos – anties snapas-antsnukis
Suvenyras iš Japonijos – anties snapas-antsnukis

5. Kvaksintis antsnukis šunims. Ach tie japonai... Suprasti juos sunku, tačiau kartais ieškoti logikos neverta.

Anties snapą primenantis antsnukis šunims – linksmas daiktas, kurį parsivežus į Japonijos tikrai sulauksite klausimų, todėl turėsite progą papasakoti ne tik apie neįprastą daiktą, bet ir pasidalinti prisiminimais apie savo kelionę. Įvairių spalvų linksmų „anties“ snapų yra gyvūnų prekių parduotuvėse Japonijoje bei Taivane.

Suvenyras iš Peru – švelniausios pasaulyje vilnos šalikas.
Suvenyras iš Peru – švelniausios pasaulyje vilnos šalikas.

6. Pačios švelniausios pasaulyje vilnos šalikas. Galvojote, kad kašmyras yra švelniausia vilna, kurią galima nusipirkti? Klystate. Dar švelnesnius šalikus, kepures, megztinius ir kitus rūbus galima numegzti iš Anduose esančių gyvūnų – vikunijų. 

Vikunija – tai kupranugarinių šeimos porakanopis žinduolis, šiek tiek mažesnis už lamą. Jų populiacija yra ant išnykimo ribos, kadangi iki šiol vikunijos buvo masiškai medžiojamos dėl savo ypatingai švelnios vilnos.

Sakoma, kad iš jos pagamintuose pataluose miegojo Ispanijos karalius Filipas II. Šiuos gyvūnus itin vertino ir inkai – už vieną vikuniją mokėdavę 5 kartus daugiau aukso nei sverdavo pats gyvūnas. 

Šiuo metu švelniakailiai gyvūnai nebemedžiojami dėl savo kailio. Tačiau jis labai paklausus, nepaisant to, kad yra tik vienos spalvos: dažyti šios vilnos negalima, nes ji per švelni. 

Gaminių iš vikunijų vilnos galite rasti įvairiuose Bolivijos didmiesčiuose esančiose suvenyrų parduotuvėse. Tačiau iš karto perspėsime – tai nėra pigus suvenyras. Šalikas kainuoja apie 800 eurų. 

Piniginė iš rupūžės odos
Piniginė iš rupūžės odos

7. Suvenyrai iš cukranendrių rupūžių. Prakalbus apie Australiją prieš akis iškyla kengūros ir koalos. Tačiau šįkart ne apie jas, bet rupūžes.

Rupūžių populiacija šiaurinėje Australijoje yra vadovėlinis pavyzdys, kaip pažeista gamtos pusiausvyra veikia gyvūniją. Iš Havajų atvežti ropliai turėjo padėti kovoti su cukranendres niokiojančiais vabalais.

Tačiau kadangi šalyje nebuvo gyvūnų, ėdančių pačias rupūžes, jų skaičius išaugo. Siekiant atstatyti balansą, rupūžės pradėtos naikinti. O iš jų odos gaminami įvairūs suvenyrai, pavyzdžiui, tvirtos piniginės.  Įsigyti jų galima Kvinslando, šiaurės rytų Australijos valstijos, turgavietėse ir parduotuvėse. 

Suvenyras iš Bavarijos – mistiškas gyvūnas
Suvenyras iš Bavarijos – mistiškas gyvūnas

8. Mistiškasis Wolpertingeris. Pietų Vokietijos, Bavarijos, folklore aprašomas mitinis gyvūnas wolpertingeris yra voverės, triušio, elnio ir fazano hibridas. Istorija pasakoja, kad neįprastai atrodantis gyvūnas įsikūręs Alpių miškuose netoli Miuncheno. 

Išradingi Bavarijos turizmo atstovai nusprendė, kad mitinis gyvūnas turėtų gyventi ne tik knygose ir žmonių vaizduotėje. Todėl dabar turistai gali įsigyti iš įvairių gyvūnų dalių sukurtas wolpertingerio iškamšas. Įsigyti jas galima pėčiųjų zonose Miunchene esančiose parduotuvėse.

Avijaučio vilnos kepurės ir šalikas
Avijaučio vilnos kepurės ir šalikas

9. Avijaučio vilnos mezginiai. Aliaskos gyventojai eskimai daug metų nuo šalčio ginasi šiltais mezginiais iš vietinio avijaučio vilnos. Ši vilna išskirtinė, nes aštuonis kartus geriau sulaiko šilumą už avies vilną. Be to, yra lengva, nesukelia niežulio ir nesitraukia skalbiant. 

Visas šias sąvybes vertina ne tik eskimai, bet ir turistai, noriai perkantys Aliaskos parduotuvėse parduodamus avijaučio vilnos gaminius. Dažniausiai – kepures ir šalikus.

Travelsupermarket.com nuotr./Gintaras
Travelsupermarket.com nuotr./Gintaras

10. Lietuviškas gintaras. Užuot pirkę dar vieną sniego rutulį, artimiausioje kelionėje įsigykite prašmatnią alternatyvą iš Lietuvos – kraštovaizdį išgraviruotą gintare.

Gintaras – tai gabalai liepsnų spalvos sakų, milijonus metų gulėjusių Baltijos jūros dugne ir suakmenėjusių. Lietuvišku auksu vadinamam gintarui priskiriama daug gydomųjų savybių. Pavyzdžiui, sakoma, kad jis gali apsaugoti nuo skendimo, taip pat išgydyti impoteciją. 

Įsigyti gintaro patariama Vilniaus senamiestyje esančiose parduotuvėse, taip pat Lietuvos pajūryje. Už nemažą apdoroto gintaro gabalą teks sumokėti nemažiau nei 100 eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje