Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 labiausiai nuvertintų pasaulio miestų: atokūs ir užmiršti, tačiau labai įdomūs

Primiršti pasaulio miestai
Koliažas / Primiršti pasaulio miestai
Šaltinis: 15min
0
A A

Tikriausiai dėl potraukio lankyti tik turistines vietas, keliautojai dažnai praleidžia pro akis šiuos puikius pramogų, kultūros, puikios architektūros ir gražių žmonių pilnus miestus. CNN.com svetainės žurnalistai pasiryžo atkapstyti tuos dešimt užmirštų miestų ir paskatinti keliautojus ten apsilankyti. Tai vietos, vertos tikrai daugiau nei trumpo sustojimo jose.

Kvinso rajonas, Niujorkas

Oficialiai tai dalis Niujorko miesto, tačiau šis didelis rajonas turi net 2,3 mln. gyventojų ir galėtų vadintis atskiru miestu. 

wikimedia.org nuotr./Kvinsas
wikimedia.org nuotr./Kvinsas

Ir jis galbūt stokoja Manhatano spindesio, tačiau tai vis tiek viena spalvingiausių vietų pasaulyje. Vien ką reiškia faktas, kad šiame rajone kalbama 170 kalbų ir dialektų. Vietiniai teigia, kad Kvinse galima aplankyti visą pasaulį. 

Pirma stotelė? Džeksono aukštumos, kuriose pajusite kito žemyno atmosferą. Tai sarių, aukso juvelyrikos ir azijietiškų restoranų vieta. Kvinse verta aplankyti ir Flašingo dalį, kur vyksta „U.S. Open“ teniso čempionatas, čia taip pat yra antras pagal dydį Niujorko kinų kvartalas ir Jamaikos dvasia, džiazo kultūra bei paveldu. 

Kitos privalomos aplankyti vietos – „Judančių vaizdų muziejus“, „Bohemian hall“ ir alaus sodas – ramus parkas, čekiško alaus ir gero maisto vieta su gyvos muzikos koncertais šiltiems vasaros mėnesiams. Be to, Kvinsas turi ir daugiau parkų, paplūdimių, zoologijos sodą, ežerą, teatrą, stadioną. 

Bergenas, Norvegija

Apsuptas kalnų ir norvegiškų fiordų, Norvegijos vakarinėje pakrantėje įsikūręs miestas, puikus pasirinkimas kruizinių laivų keliautojams ir gamtos mėgėjams. Europos standartais Bergenas yra mažas ir žavus miestukas su ramia atmosfera. 

Pirmiausiai Bergene reiktų aplankyti vaizdingų alėjų ir uosto pastatų Brygeno namų kvartalą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. Muzikos mylėtojai turėtų aplankyti Edvardo Griego muziejų, buvusius žymiausio norvegų kompozitoriaus namus. Maisto gurmanai tikriausiai norės pašniukštinėti Bergeno žuvų turguje. 

123rf.com nuotr./Bergeno krantinė
123rf.com nuotr./Bergeno krantinė

Taip pat mieste yra funikulierius į Floieno kalną, nuo kurio atsiveria gražūs miesto vaizdai bei prasideda gerai įrengti žygių takai. 

Visgi miestas turi ir vieną minusą, čia lyja apie 275 dienas per metus. 

San Chuanas, Puerto Rikas

Nukreipę žvilgsnius į Puerto Riko nepakartojamus paplūdimius ir atogrąžų miškus, keliautojai dažnai neįvertina šalies sostinės ir numoja į ją ranka. Tačiau tai tikrų tikriausia klaida. 

wikimedia.org nuotr. /San Chuano paplūdimiai
wikimedia.org nuotr. /San Chuano paplūdimiai

Virš miesto iškilęs, įspūdingai atrodantis El Morro fortas ir akmenimis grįstos senosios XVI-XVII a. San Chuano gatvės nukels jus į ispanų kolonializmo laikus.  

Wikimedia.org nuotr./Senasis San Chuanas
Wikimedia.org nuotr./Senasis San Chuanas

Antra vertus, miestas tikrai atgimsta. Nauji viešbučiai, naktinės pasilinksminimų vietos, salsos šokių aikštelės, meno galerijos – miestų mėgėjai tikrai patenkins savo poreikius. 

Pradžiai – naujai įrengtas Meno muziejus, kuriame rasite Puerto Riko menininkų darbus, netoli yra dviejų hektarų sodai ir teatras. Naktinėtojams tikrai patiks San Chuano „Water beach club hotel“, kuriame įrengti kriokliai, barai, restoranai ir minimalistinis dekoras. Taip pat verta dėmesio „Nyuorican Cafe“, kurioje groja gyvas salsos orkestras.  

Darvinas, Australija

Sidnėjaus šešėlyje atsidūręs Darvinas – malonus, tropinis miestas, su puikia atmosfera. Jis nutolęs tik per keturias lėktuvo skrydžio valandas nuo Singapūro ir dvi nuo Balio. 

Robbie's Millsas, Larakios žmonių (Darvino miestelėnų protėvių) gidas, pristatantis Darvino kultūrą turuose po miestą, tikrai moka atskleisti savo miesto paslaptis. Pasivaikščiojime su gidu galima daugiau sužinoti apie vietos aborigenų kultūrą, krūmynų vaisius ir augalus. 

wikimedia.org nuotr. /Žaibai virš Darvino
wikimedia.org nuotr. /Žaibai virš Darvino

Mindil paplūdimyje galima rasti puikių turgaviečių, kuriose įsigysite ir šviežio maisto, ir tradicinių suvenyrų. Čia paklausysite ir gyvos muzikos.

Esfahanas, Iranas

Esfahano miestas yra vienas didžiausių Irano turtų, kvapą gniaužianti elegancija, įkurta Zagros kalnų papėdėje. Pagrindinė miesto traukos vieta – Imamo aikštė. Ji viena didžiausių pasaulyje ir apstatyta Imamo mečetės kompleksu, kuris atsuktas į Meką.

Be Sienų nuotr./Pagrindinė Esfahano vieta
Be Sienų nuotr./Pagrindinė Esfahano vieta

Dengtas turgus netoli aikštės – puiki vieta įsigyti miniatiūrų, dekoratyvinių siuvinių, arbatos namelių, atsigerti garuojančio gėrimo ar parūkyti kaljaną. 

Tamsus metas priklauso kiemo kavinėms ir arbatinėms. „Abbasi“ penkių žvaigždučių viešbutyje tokiuose arbatos pagėrimuose renkasi smalsūs įvairių sričių profesionalai, trokštantys su turistais pabendrauti angliškai. 

Būtina apsilankyti ir prie Zajadeh upės bei nepakartojamo arkinio Khaju tilto.

Lisabona, Portugalija

Jei kalbėtume apie Europos miestus, turistų žvilgsniai visada nukreipti į Paryžių ir Romą. Arba į Londoną, Amsterdamą, Barseloną, Prahą. Taigi Lisabona tikrai nusipelno daugiau dėmesio. 

123rf.com nuotr./Lisabona
123rf.com nuotr./Lisabona

Tai charakteringas miestas, tiesiog padengtas grožiu. Be to, čia rasite tuštesnius paplūdimius, o tai galėtų būti rimta alternatyva turistinei Algarvei. Lisabonoje veikia vienas puikiausių pasaulyje muziejų, turintis senovės Egipto, Graikijos, Romos, islamo pasaulio, Azijos, Europos meno. Belemo bokštas tapęs Lisabonos simboliu. 

Portugalija žinoma dėl savo saldaus, lengvai kiaušininio saldumyno „Pasteis de Nata“. Geriausius pyragus mieste galite rasti „Antiga Confeitaria de Belem“. Šių skanėstų receptui net 170 metų.

Glazgas, Škotija 

Tie, kurie patraukia aukščiau į Didžiosios Britanijos šiaurę, dažniausiai lanko Edinburgą. Vis dėlto būtent Glazgas tikriausiai labiausiai pagarsėjęs visoje Didžiojoje Britanijoje dėl savo muzikinio gyvenimo. Ir čia yra daug daugiau ką nuveikti. 

Wikimedia.org nuotr./Glazgo panorama
Wikimedia.org nuotr./Glazgo panorama

Šeimoms čia įrengtas Mokslo centras ir retenybių kolekcija įsikūrusi Zaha Hadid projektuotame Riversaido muziejuje. Jame rasite viską – nuo vaikų žaislų iki motociklų. 

Šiame mieste yra ir geriausios po Londono vietos apsipirkti. 

Hoijanas, Vietnamas

Tai techniškai net ne miestas, tačiau ši centrinio Vietnamo pajūrio paveldo vieta taip žaviai kontrastuoja su beprotiškai neramiu Hanojumi, kad tiesiog jo neįmanoma nepaminėti. Dėl to Hoijanas tapo pakankamai gerai žinoma turistų lankoma vieta. 

Wikimedia.org nuotr./Hojano gatvės
Wikimedia.org nuotr./Hoijano gatvės

Anksčiau tai buvo prekybinis uostas, dėl to čia galima atrasti vietnamiečių, japonų, kinų ir net europiečių architektūros stilių. Aplankęs šį miestą niekaip negali pamiršti pasakiškų Hoijano žibintų, vietnamietiško šilko ir malonių siuvėjų. Tai puiki vieta atnaujinti savo drabužių spintą. 

Japonų projektuoti tiltukai, seni vandens kanalai, meno galerijos, puikus gatvės maistas – tikrai paverčia šį miestą įsimintinu. „Secret Garden“ restorane galite išmokti virti vietnamietiškus koldūnus.

Kalgaris, Alberta, Kanada

Šie Kanados vartai į uolėtus kalnus dažniausiai matomi tik kaip oro uosto keleivių priėmimo punktas ir nieko daugiau. Bet iš tiesų Kalgaris yra ypatingas. 

Wikimedia.org nuotr./Kalgaris
Wikimedia.org nuotr./Kalgaris

Tai miestas, turintis kaubojišką paveldą, ir tai vienas greičiausiai augančių Kanados miestų. Žiemą čia karaliauja ledo ritulys ir Kalgario „Flames“ komanda, vasarą estafetę perima vietiniai futbolo herojai. Tai taip pat vieta, kur vyksta vienos mėgstamiausių ir didžiausių visos Šiaurės Amerikos rodeo varžybų.

Jei mėgstate labiau aktyviai veikti nei šniukštinėti ir žiūrinėti aplinkui – čia rasite Kanados olimpinį parką, kuriame priklausomai nuo sezonų galėsite paslidinėti, nusileisti lynu nuo aukštikalnių ar pasivažinėti kalnų dviračiais. 

Kalgaryje taip pat yra didžiausias Kanadoje Glenbow muziejus, kuriame surinktos neaprėpiamos akimis meno kolekcijos, vertybės ir dokumentai liudijantys vakarų Kanados kultūros šaknis ir istoriją. 

Wikimedia.org nuotr./Kalgario olimpinis parkas
Wikimedia.org nuotr./Kalgario olimpinis parkas

Taip pat čia auga ir restoranų bei įvairesnio maisto sfera. Ūkininkų turgelyje galite rasti elnienos ir bizonienos ar skanių pyragų su laukinėmis uogomis. 

Durbanas, Pietų Afrikos Respublika

Užsitarnavęs nesaugaus miesto titulą, šalies rytinėje pakrantėje esantis Durbanas nesulaukia tiek daug dėmesio kaip kiti PAR miestai. Vis dėlto, 2010 metų Pasaulio futbolo čempionatas iškėlė šį miestą į dienos šviesą. Čia visada šviečia saulė, gyvena kosmopolitiška bendruomenė, netrūksta kultūrinių renginių. 

123rf.com nuotr./Durbanas
123rf.com nuotr./Durbanas

Tarp visų PAR miestų Durbane yra didžiausia indų bendruomenė, be to, čia gerai galima pajausti afrikietišką ir net europietišką kultūrą. 

Čia rasite banglentininkams idealius auksinius paplūdimius, daugybę šventyklų ir mečečių, indiškų, europietiškų ir afrikietiškų restoranų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje