Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar išdrįstumėte jais pereiti: 9 šiurpą keliantys pasaulio tiltai

Langkawi dangaus tiltas Malaizijoje
Wikimedia.org nuotr. / Langkawi dangaus tiltas Malaizijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo virvinių siūbuojančių tiltų iki inžinerinių stebuklų. Neabejojame, kad pasaulio žmonių išmonė tiesiant tiltus per upes, tarpeklius ir kanjonus yra neribota, tačiau šie devyni tiltai iš tiesų kelia šiurpuliukus ir susižavėjimą.

1. Kapilano pakabinamas tiltas, Vankuveris

Wikimedia.org nuotr. /Capilano tiltas
Wikimedia.org nuotr. /Kapilano tiltas

Tai labai populiari turistinė pramoga nuo pat 1889 metų, kai šis tiltas buvo pakabintas. Įrengtas 70 metrų aukštyje tiltas tęsiasi net 137 metrus virš upės. Eidami šiuo tiltu žmonės skrodžia ir nuolat žaliuojančias medžių viršūnes. 

2. Siduhės tiltas, Kinija

Wikimedia.org nuotr. /Siduhe tiltas
Wikimedia.org nuotr. /Siduhe tiltas

500 metrų aukštyje įrengtas tiltas jungia slėnius nutolusius vienas nuo kito per kilometrą. Siduhės upės tiltas Kinijoje pastatytas 2009 metais ir oficialiai pripažintas aukščiausiu tiltu pasaulyje. 

3. Kakumo tiltai, Gana

Wikimedia.org nuotr. /Kukumo nacionalinis parkas
Wikimedia.org nuotr. /Kakumo nacionalinis parkas

Kakumo nacionaliniame parke Ganoje įrengti tiltai tarp medžių iš tiesų sukelia daug emocijų ir adrenalino lankytojams. 40 m aukštyje nutiesti virviniai tiltai sujungia septynias medžių viršūnes ir iš viso driekiasi 350 metrų per tropines džiungles. 

4. Kavarau tiltas, Naujoji Zelandija

VIDEO: Šuolis su guma nuo Kawarau tilto

Jei šis tiltas jums netrodo toks baisus, pabandykite nuo jo nušokti su guma. 43 metrų aukščio pakabinamas tiltas Naujosios Zelandijos pietinėje saloje – komercinių šoulių su guma gimimo vieta. 

5. Karickaredės virvinis tiltas, Šiaurės Airijoje

Wikimedia.org nuotr. /Carrick_a_rede tiltas
Wikimedia.org nuotr. /Carrick_a_rede tiltas

Net jei neatrodo taip baisiai nuotraukose, visgi šis tiltas keliautojams vis dar kelia šiurpuliukus. Antrimo pakrantėje Šiaurės Airijoje pastatytas tiltas prieš kelis dešimtmečius buvo ir dar kraupesnis – tuomet jis turėjo tik vieną turėklą. Tiltas leidžia turistams pasigrožėti Karickaredės (Carrickarede) salos uolomis, visgi kai ten nukankate, atgal kelias tik vienas – per tą patį tiltą.
 
6. Langkavi tiltas, Malaizija

Wikimedia.org nuotr. /Langkawi dangaus tiltas Malaizijoje
Wikimedia.org nuotr. /Langkawi dangaus tiltas Malaizijoje

125 metrų ilgio tiltas išraitytas 700 m virš jūros lygio Malaizijos kalnuose siūlo žygeiviams pasigrožėti neįtikėtinais vaizdais. Jis pasiekiamas tik keltuvais, tad  labiausiai mėgstamas aukščio ir gražių vaizdų mėgėjų. 

7. Kabantis Gasos tiltas, Nepalas

Wikimedia.org nuotr. /Ghasa tiltas Nepale
Wikimedia.org nuotr. /Ghasa tiltas Nepale

Šis kabantis tiltas tik vienas iš daugelio panašių virvinių tiltų nutiestų per tarpeklius, virš upių, šioje kalnų šalyje. Keliaudami Nepale, labai dažnai pamatysite vietinius ūkininkus, varančius gyvulius per šiuos siūbuojančius ir baugius ilgus tiltus. 

8. Egijaus diu Midi, Prancūzijos Alpės

VIDEO: Įspūdingi skrydžiai Prancūzijos Alpėse

Norint užlipti ant Aiguille du Midi tilto, pirmiausiai reikia keltuvu užkilti į 2800 metrų aukštį virš jūros lygio Prancūzijos Alpėse. Jei vis dar negana – tada pasivaikščiokite Šamoni dangaus keliu, kur ir rasite šį tiltą. O kaip po šiuo tiltu linksminasi ekstremalai, galite pažiūrėti videofilme aukščiau. 

9. Royla Gorge tiltas, Koloradas

Wikimedia.org nuotr. /Royal Gorge tiltas
Wikimedia.org nuotr. /Royal Gorge tiltas

Iki 2001 metų šis tiltas buvo laikomas aukščiausiu pasaulio tiltu. 1929 metais statyta 291 metro aukščio struktūra – dabar tapo populiaria turistine atrakcija. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje