Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italijoje pardavinėjama šiurpiausia pasaulyje sala, kurioje buvo deginamos maro aukos ir kankinami ligoniai

Povelijos sala
destination-venise.net nuotr. / Povelijos sala
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trūkstant pinigų Italijos valdžia nusprendė parduoti nedidelę Poveglijos salą Venecijoje. Ieškantys romantikos šį skelbimą turėtų pamiršti, tačiau vaiduoklių ir siaubo istorijų mėgėjams atsirado neeilinė proga įsigyti 7 hektarų salą, kuri vadinama viena iš labiausiai vaiduoklių lankomų vietų pasaulyje.

Poveglijos saloje niekas negyvena. Dar daugiau – Italijos valdžia yra apsunkinusi jos lankymą, nors už atitinkamą sumą nuotykių ištroškusius turistus vietiniai ir nuplukdo į siaubo salą.

Norintys įsigyti kraupiąją salą jau gali varžytis gegužės mėnesį baigiamame viešame aukcione dėl salos nuomos 99 metams. Pradinė suma yra 350 tūkst. eurų.

flickr.com/photos/ntenny nuotr./Povelijos sala
flickr.com/photos/ntenny nuotr./Povelijos sala

Mirčių ir kankinimų vieta

Kai pasaulyje žmonių gyvybes šienavo buboninis maras, venecijiečiai suprato – norint išsaugoti miestą reikia atskirti sveikuosius nuo sergančių. Šią mintį įgyvendinti italai ėmėsi žiauriai – sergantys žmonės (arba tie, kurie įtariami užkrato nešiojimu) buvo išsiunčiami į nedidelę salą tarp Venecijos ir Lido. 

Viena žymiausių salos vaiduoklių – Mažoji Marija, kuri ant kranto vis stovi ir verkia žiūrėdama į namus Venecijoje.

Jeigu į nelaimėlių sąrašą netyčia patekdavo sveikasis, tokiu jis likdavo labai trumpai – jis su šimtais maru sergančiųjų būdavo paliekamas likimo valiai saloje. 

Kadangi sala jau ir taip atsidavė mirtimi, per kitą epidemiją ten būdavo gabenami nuo maro mirusių žmonių kūnai ir deginami. Pasakojama, kad ne visi deginami žmonės jau buvo mirę.

Viena žymiausių salos vaiduoklių – Mažoji Marija, kuri ant kranto vis stovi ir verkia žiūrėdama į namus Venecijoje.

XX a. saloje nuspręsta įkurti psichiatrinę ligoninę, į kurią būdavo uždaromi ne tik kenčiantys nuo psichinių ligų, bet ir nuo fizinių. Kaip rašo „The Huffington Post“, jeigu žmogus susirgdavo niežais, jis būdavo išgabenamas į prakeiktąją salą, kurią dengė purvas ir dešimčių tūkstančių žmonių pelenai. 

VIDEO: Povelijos sala

Įtūžę vaiduokliai

Kaip ir galima numatyti, vaiduokliai Povelijos saloje – ne itin draugiški. Negana to, kad tūkstančiai žmonių būdavo paliekami mirčiai saloje arba sudeginti gyvi, vėliau įkurtai ligoninei vadovavo žiaurus gydytojas.

Psichinių ligų gydymo įstaigos XX amžiuje būdavo itin sadistiškos vietos. Nesuvokiant sudėtingos žmogaus smegenų sistemos psichinės ligos būdavo gydomos kankinimų ir medicininių eksperimentų keliu.

Povelijos ligoninės vyriausiasis gydytojas galą gavo iškritęs ir ligoninės bokšto – jo žūties aplinkybės taip pat nėra aiškios

Povelijos ligoninės vyriausiasis gydytojas galą gavo iškritęs ir ligoninės bokšto – jo žūties aplinkybės taip pat nėra aiškios. Legenda pasakoja, kad jis išgyveno nukritęs, tačiau tuomet tą vietą apgaubė tirštas rūkas, kuris „pribaigė“ šimtų nelaimingųjų kankintoją.

Populiarios laidos „Vaiduoklių nuotykiai“ kūrėjai negalėjo neapsilankyti vietoje, kurioje, kalbama, naujų aukų laukia tūkstančiai neramių sielų. Jie 24 valandoms liko Povelijos saloje ir po to žiūrovams parodė šiurpų reportažą, kupiną šiurpą keliančios energijos ir nepaaiškinamų vaizdinių. Jų technika arba nepaaiškinamai staiga nustodavo veikti, arba fiksuodavo paranormalių reiškinių buvimą.

Laidos kūrėjai saloje nesėdėjo ramiai. Itališkai jie kreipėsi į dvasias klausinėdami, ar jos žudo žmones. Panašu, kad jie atsakymų sulaukė – garso įrašuose girdėti paslaptingi žingsniai ir balsai. Žinoma, tai – televizijos šou, paskanintas kamerų triukais, tačiau net ir tai žinant vaizdo ir garso įrašai gali įvaryti siaubą.

VIDEO: „Vaiduoklių nuotykiai“ Povelijos saloje

Valdžia stengiasi turistų neleisti

Į šią salą nekursuoja laivai. O norintys į ją patekti turi parašyti prašymą Italijos turizmo departamentui su paaiškinimu, kodėl norima patekti į tūkstančių žmonių mirtis mačiusią nedidelę salą. Dauguma leidimų net ir negauna.

Italai garsiai ir patys nekalba apie šią salą ir neįtraukia jos į įdomiausių vietų sąrašus. Visi nori apie ją ir jos tragišką istoriją tiesiog pamiršti.

Visgi šiurpių įspūdžių ištroškę smalsuoliai randa būdų patekti ant uždraustų salos krantų. Jų atsiliepimai, kaip ir iš visų paslaptingų vietų, yra labai įvairūs. Vieni prisiekinėja, kad ten matė vaiduoklius ir girdėjo iš salos liepiančius skubiai bėgti balsus, kiti pasakoja nieko ypatingo nematę, tačiau jautę nenusakomą sunkumą toje vietoje.

flickr.com/photos/ntenny nuotr./Povelijos sala
flickr.com/photos/ntenny nuotr./Povelijos sala

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje