Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 7d. 22:29

Populiarios gatvelės Paryžiuje gyventojai siekia užsidaryti nuo įkyrių „instagramerių“

Rue Cremieux gatvė Paryžiuje
123rf.com nuotr. / Cremieux gatvė Paryžiuje

Daili akmenimis grįsta gatvelė Paryžiuje tapo tikru „Instagram“ hitu. Socialiniame tinkle galima aptikti tūkstančius šios gatvės nuotraukų su dešimtimis tūkstančių paspaudimų „patinka“, vis tik gyventojams toks dėmesys nepatinka, rašo BBC.

Rue Cremieux gyventojams turistų dėmesio jau pakanka, jie kreipėsi į Paryžiaus miesto valdžią su prašymu tam tikromis valandomis į šią gatvę nebeįleisti turistų.

Gyventojai miesto valdžios prašo įrengti vartus, kurie būtų uždaryti ir turistai būtų neįleidžiami piko metu: ankstyvais rytais, vakarais ir savaitgaliais. Tuo metu, kai krintanti saulės šviesa gražiausiai šią gatvę apšviečia ir pritraukia daugiausia turistų.

„Jūs pagalvokite, mes prisėdame su šeima prie stalo pavalgyti ir girdime, kaip lauke žmonės fotografuojasi, kaip kokie reperiai mums tiesiai po langais dvi valandas filmuojasi savo vaizdo klipui arba kaip šūkauja besilinksminančios pamergės. Tiesą sakant, tai siaubingai vargina“, – radijo stočiai „France Info“ pasakojo vienas populiariosios gatvės gyventojų.

Kitas gatvelės gyventojas netgi sukūrė „Instagram“ paskyrą, kurioje praneša apie visą gatvelėje turistų atliekamą nepageidaujamą veiklą.

Apie keliones rašanti tinklaraštininkė Kris Morton tikina, kad ši istorija tėra eilinis pavyzdys, kaip bandymai padaryti tobulą kadrą gali tapti problema.

Tinklaraštininkė pasakoja mačiusi ne vieną atvejį, kai turistai dėl gražių „Instagram“ nuotraukų elgiasi labai nederamai lankydamiesi tokiose gražiose vietovėse kaip Islandija, Venecija, Maču Pikču ar Peru. Vis tik, anot jos, kaltas čia pačių žmonių požiūris.

„Fotografuoti „Instagram“ platformai – nieko blogo, o jei tai įkvepia kitus keliauti ir pamatyti pasaulį, tuomet tai netgi puiku. Tačiau jei dėl nuotraukų veržiamasi į privačią teritoriją ar kartais į tam tikrą vietą neleidžiama patekti kitiems turistams, kad tik išeitų gražesnė nuotrauka, taip jau yra peržengiamos ribos. Reikia rodyti pagarbą žmonėms, kurie galbūt ten gyvena, gamtai ir kitiems turistams“, – tikina tinklaraštininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje