Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Priekabūs ir nemandagūs Rusijos turistai traukiami į „juoduosius turizmo sąrašus“

Nepaklusnūs Rusijos turistai traukiami į "juoduosius sąrašus"
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nepaklusnūs Rusijos turistai traukiami į "juoduosius sąrašus"
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos kelionių organizatorių asociacija skelbia, kad šalies kelionių agentūros pradėjo klientus skirstyti į patikimus ir nelabai, priekabius ir nemandagius. Teigiama, kad agentūros pradėjo viešai savo internetiniuose puslapiuose skelbti ir bendrai pildyti juoduosius turistų sąrašus.

Apie tai, kad iš kelionių grįžę turistai internetinėje erdvėje viešai dalijasi įspūdžiais bei patirtimi ir pildo neoficialius juoduosius turizmo agentūrų sąrašus, buvo žinoma ir anksčiau. Tačiau, pasirodo, ir agentūros nesnaudžia – jos vienijasi ir dalinasi tarpusavyje savais juodaisiais sąrašais, tikina portalas Travel.ru.

Teigiama, kad į juoduosius Rusijos kelionių organizatorių sąrašus patenka „profesionalūs turistai“ – tie, kurie po atostogų būtinai kreipiasi į teismą, norėdami susigrąžinti išleistus pinigus. Tokie sugalvoja įvairiausių būdų ir priežasčių, rasdami net smulkiausių priekaištų agentūrai. Dažnai jie būna iš piršto laužti. Pavyzdžiui, skundžiamasi, kad viešbučio kambarys buvo žemiau žemės, t. y. rūsyje, nors minėtas viešbutis neturi rūsio, o pirmajame aukšte net nėra gyvenamųjų kambarių.

Į juoduosius sąrašus taip pat patenka viešbučiuose triukšmavę ir netvarką kėlę rusai, tie, kurie sugadino svetimą turtą ar skrydžio metu piknaudžiavo alkoholiu, keldami kitiems keleiviams nepatogumų ar sukeldami riziką jų saugumui.

„Juoduosius taškus“ gauna ir tie turistai, kurie sugadina pirmąjį susitikimą su gidu, teigdami kitiems turistams, kad keliauti su gidu daug brangiau, nei įsigyti kelialapius be gidų. Tai itin populiaru keliaujant į Egiptą.

Pastarosiomis dienomis Rusijos žiniasklaida mirga nuo svarstymų, ar teisėti tokie juodieji sąrašai, juk turistai savo duomenis kelionių agentūroms teikia tik pirkdami kelialapius. Tačiau netinkamai pasielgę kelionėje, atsiduria viešojoje erdvėje, kas jau pažeidžia jų teisėtą privatumą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje