Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 22d. 11:02

12 patarimų tiems, kurie vyksta į Egiptą

Turistai Egipte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Turistai Egipte

Pirmą kartą vykti į kitą šalį nepatyrusiam keliautojui gali atrodyti šiek tiek baugu. Ypač, kai ta šalis tokia daugialypė kaip Egiptas. Portalas „Egyptian Streets“ parengė 12 patarimų keliautojams, kurie atvyksta į šią šalį.

1. Išmokite kelis žodžius vietos kalba

Kaip pasakyti „ne“? „Le, Šukran“ (Ne, ačiū). Egiptiečių svetingumas yra beribis – kai eisite gatve, ypač turistinėse vietose, sulauksite daug kvietimų užsukti į parduotuvėles, kažką įsigyti. „Le, Šukran“ yra gražus būdas pasakyti, kad tai jūsų nedomina.

Beje, egiptiečiai šiandien kalba arabiškai. Senoji egiptiečių kalba yra likusi senovėje. Bet jeigu nemokate nė žodžio arabiškai, sunku neturėtų būti – daugelis turizmo sektoriuje dirbančių žmonių kalba ne tik angliškai, bet ir dar keliomis kitomis kalbomis.

2. Visuomet turėkite Egipto svarų (oro uoste – dolerių)

Geriausia visuomet piniginėje turėti vietos pinigų. Jeigu vizos neįsigijote iš anksto, oro uoste už ją bus galima susimokėti ir JAV doleriais.

Nors nemažai vietų Egipte galima atsiskaityti ir eurais ar doleriais (ypač turistinėse vietose), banko kortelėmis, tačiau dėl visa ko geriau turėti vietos valiutos. Beje, ja dažnai kaina gali būti ir mažesnė – nes mokant eurais ar doleriais pardavėjas pats nusprendžia, koks bus valiutų keitimo kursas.

3. Taksi ar „Uber“?

Jeigu reikia taksi, geriausia paprašyti savo kelionių agentūros arba viešbučio darbuotojo, kad jums jį iškviestų. Geras patarimas yra susidraugauti su taksistu, kad prireikus turėtumėte patikimą transportą. Jeigu keliaujate individualiai, patikimiau yra pasinaudoti pavėžėjimo programėlėmis, tokiomis kaip „Uber“, „Careem“ ar SWVL.

4. Nedemonstruokite meilių jausmų viešai

Niekas į jus akmens nepaleis, jeigu pasibučiuosite vidury gatvės, tačiau toks elgesys šalyje nėra įprastas, ir galite susilaukti piktų žvilgsnių. Nors Egiptas – turistinė šalis, bet ji visgi yra konservatyvi.

5. Kelioninės knygos – pasenusios

Kelionių knygos-gidai gali suteikti įdomios informacijos bendrai apie šalį, tačiau ne visada jos gali padėti. Patarimai greitai sensta ir tai, kas buvo tiesa rašant knygą, gali jau po kelerių metų nebetikti.

Geriau su klausimais kreipkitės į kelionių agentūrą ar draugus, kurie buvę Egipte. Išsigelbėjimas yra ir kelionių forumai internete.

6. Praneškite žmonėms, kur būsite

Jeigu keliaujate vienas ar be kelionių agentūros, išvykstant pasakykite viešbučio registratūroje, kur važiuojate. Nelaimės atveju viešbutis žinotų, kur jūsų ieškoti. Visuomet turėkite po ranka užsirašę ir savo viešbučio tikslų adresą bei telefono numerį.

Shutterstock.com nuotr./Luksoras, Egiptas
Shutterstock.com nuotr./Luksoras, Egiptas

7. Atsargiai su eismu Kaire

Eismas Kairo gatvėse gali būti beprotiškas. Daug atidumo reikės tiek vairuojant, tiek tiesiog pereinant gatvę. Jeigu jūsų vairuotojas lekia taip, kad jums baisu – nebijokite jam pasakyti, kad važiuotų lėčiau arba jus išleistų.

8. Pasiruoškite karščiui

Vasarą Egipte gali būti itin karšta – temperatūra siekia kone 40 laipsnių. Nepamirškite visuomet su savimi turėti vandens, idealu – ir vėduoklę.

9. Svarbu patogūs batai

Vykdami į turistines vietas būtinai avėkite patogius batus. Nemažai būtinų pamatyti vietų Egipte yra smėlėtose vietose, kur nėra idealaus pasivaikščiojimo tako. Be to, gali tekti gerokai pavaikščioti.

123rf.com/Gizos piramidė
123rf.com/Gizos piramidė

10. Nefotografuokite su blykste

Senovinėse vietose daug kur matysite ženklą, kad negalima fotografuoti su blykste. Tai ne šiaip sau – šviesos blyksnis gali kenkti piešiniams. Gerbkite šią taisyklę, nes kitaip galite būti net išprašytas iš lankytinos vietos.

11. Atsargiai su vietos gidais

Jeigu Egipte keliaujate vienas ar dviese, tikėtina, kad prie jūsų turistinėse vietose prisistatys žmogus, kuris pasisiūlys jums pabūti gidu toje vietoje. Šie gidai nėra licencijuoti, tad gali būti, kad ir sumokėsite daugiau, ir jie žinos mažiau. Jeigu nenorite jų pagalbos, tiesiog pasakykite „Le, Šukran“.

12. Saugokitės sukčių ir nepamirškite derėtis

Kaip ir kiekvienoje turistinėje šalyje, taip ir čia reikia saugotis keliautojus norinčių apgauti sukčių. Prieš įsigyjant kokią nors paslaugą – kelionę taksi, jodinėjimą kupranugariu – geriausia pasiklausti vietinio, viešbučio darbuotojo ar kelionių agentūros, kiek ji turėtų kainuoti.

Beje, turguose jums dažniausiai iš pradžių bus pasakoma gerokai didesnė kaina, nei prekė iš tikrųjų verta. Būtinai derėkitės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje