Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15 būdų, kaip sutaupyti atostogaujant Tailande

Turistai Tailande
123rf.com / Turistai Tailande
Šaltinis: 15min
2
A A

Sutaupyti nori visi, o Pietryčių Azijos šalys garsėja savo plataus spektro pasiūla. Tad, jei planuojate keliauti į Tailandą ir ieškote būdų, kaip kelionėje neišleisti visų santaupų, šis straipsnis kaip tik jums.

Keliaukite ne sezono metu

Gruodžio ir sausio mėnesiais Tailandas sulaukia daugiausia turistų, todėl kainos kartais pakyla net trigubai, ypač nakvynės. Atostogaudami ne sezono metu sulauksite daugiau dėmesio iš vietinių, galėsite pasimėgauti mažesnėmis viešbučių, maisto ar transporto kainomis.

Venkite salų

Turėkite omeny, kad viskas, ką perkate bet kurioje saloje, čia turėjo būti atgabenta laivu arba lėktuvu, todėl gyvenimas salose visuomet yra brangesnis.

Keliaukite naktį

Keliaudami didesnius atstumus, pavyzdžiui, 700 kilometrų iš Bankoko į Čiang Majų, rinkitės naktinį traukinį. Sutaupysite šiek tiek pinigų, nes nereikės nuomotis kambario. Galite keliauti ir naktiniais autobusais, tačiau juose sunkiau išsimiegoti, o Tailando keliai yra pavojingi.

Rinkitės paprastumą

Apsistokite jaunimo nakvynės namuose ar tradiciniuose tajiškuose svečių namuose, kurie yra itin paprasti, tačiau ir kaina nedidelė. Pavyzdžiui, Bankoke dvivietį kambarį galima rasti vos daugiau nei už 10 eurų nakčiai. O jei nakvosite bendruose kambariuose, kaina gali būti dar mažesnė.

Naudokitės vietiniu ir viešuoju transportu

Bankoke keliaukite BTS traukiniais ar metro, kituose miestuose – autobusais ar „songthaews“ (taksi, kurį dalijasi daugiau žmonių). Jei renkatės keliauti traukiniu, rinkitės trečios klasės vagonus.

Venkite užsienietiško maisto

Už vienos picos kainą galite nusipirkti vos ne dešimt tajiškų patiekalų. Vakarietiškas maistas Tailande kainuoja daug, o jo skonis toks pats, kaip ir namuose.

123rf.com /Žmonės perka maistą naktiniame Bankoko turguje
123rf.com /Žmonės perka maistą naktiniame Bankoko turguje

Valgykite kaip vietiniai

Dieną tajai pietauja prekybos centruose esančiuose „food courts“, o vakarais – šalia gatvės įsitaisiusiuose restoranėliuose. Dažnai porcijos būna didesnės, nei suvalgo vienas žmogus, todėl patiekalą galite dalytis.

Vanduo išsaugos jūsų piniginę

Gerkite daug vandens, bet pirkite didesnius butelius, taip sutaupysite. Taip pat nemokamai galite pasipildyti gertuves bankuose, viešbučių registratūrose ar budistinėse šventyklose.

Venkite alkoholio

Nors daugelis neįsivaizduoja atostogų be bokalo vietinio alaus, alkoholiniai gėrimai Tailande kainuoja gana brangiai, ypač kavinėse ar baruose. Pigiau rasite tik prekybos centruose. Vietiniai gėrimai yra pigesni, tačiau prastesnės kokybės.

Nepalikite arbatpinigių

Vietinėse kavinėse galite nepalikti arbatpinigių, patys tajai tai retai daro.

Venkite turistinių vietų

Tokiose vietose kaip Bankokas, Pataja ar populiariausios salos būkite atidūs. Vietiniai mėgsta apgaudinėti turistus, siūlyti prekes už nerealias kainas, todėl niekuomet nepirkite pirmo pasiūlyto suvenyro, derėkitės dėl transporto kainų ir pan.

Gerbkite įstatymus

Nors viešint Tailande gali atrodyti, kad čia taisyklės ar įstatymai negalioja, užsieniečiams jie ypač taikomi. Nešiukšlinkite, motoroleriu važinėkite su šalmu, turėkite su savimi tarptautines teises ir panašiai.

Saugokite savo daiktus

Nors per ketverius metus Tailande nė karto nesusidūriau su vagystėmis, saugokite brangius daiktus, dokumentus ir pinigus. Jei viešbutyje yra seifas, pasinaudokite juo. Ypač būkite budrūs vietose, kur yra daug žmonių. Kartais galite nukentėti ne nuo vietinio, o nuo atvykėlio turisto.

Skalbkitės patys

Dažniausiai viešbučiuose siūlomos skalbimo paslaugos kainuoja brangiai, todėl, norėdami sutaupyti, drabužius skalbkitės savitarnos skalbyklose, kurios ima mokestį už drabužių svorį, o ne vienetus.

Tokių skalbyklų yra jaunimo nakvynės namuose ar tiesiog gatvėje.

Derėkitės

Nors tajai ne visuomet nuleis kainą, bandyti vis vien verta. Jei kiekvieną dieną darysitės masažą toje pačioje vietoje, paprašykite nuolaidos. Jei ketinate pirkti dienos išvyką į salas – taip pat nesikuklinkite derėtis. Blogiausia, kas gali atsitikti, kad jums tiesiog nenuleis kainos.

Tailando turgus ant vandens
Tailando turgus ant vandens

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje