Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 4d. 10:28

20 nemokamų dalykų Romoje

Trevi fontanas
123rf.com nuotr. / Trevi fontanas

Turistų pamėgta Roma garsėja kaip brangus miestas. Vis dėlto net ir jame yra daugybė pramogų, kurias gali sau leisti taupantys keliautojai. „Lonely Planet“ pateikia 20 dalykų sąrašą, ką galima nuveikti Romoje nemokamai.

1. Stebėkite į dangų kylantį Panteoną. Tai neįprasta patirtis. Įeikite į šią didingą visiems dievams skirtą šventyklą ir pakėlę akis patyrinėkite didžiausią pasaulyje betono kuponą. Jei Romoje būsite vasarą, ši vieta taps tikru atgaivos kampeliu – net ir karščiausią dieną viduje vėsu. 

2. Atiduokite pagarbą Šv. Petro bazilikoje. Patekti į vieną svarbiausių Vatikano bažnyčių galima nemokamai. Tačiau prieš tai greičiausiai teks pastovėti nemažoje eilėje. Kai galiausiai įeisite į vidų, nepamirškite atkreipti dėmesį į Mikelandželo kūrinį „Pieta“ bei Berninio baldakimą – architektūrinį keturių viršuje sujungtų kolonų konstrukciją, kuria apgaubtas bazilikos altorius.

123rf.com nuotr./Šv. Petro bazilika Vatikane
123rf.com nuotr./Šv. Petro bazilika Vatikane

3. Aplankykite Navonos aikštę. Čia nuolat verda gyvenimas – gatvės menininkai (akrobatai, muzikantai, šokėjai ir kt.) rodo savo sugebėjimus. O scenos dekoracijas jiems atstoja įspūdingi barokiniai fontanai, esantys šioje aikštėje.

Navona aikštė
Navona aikštė

4. Pajuskite istoriją Appiano kelyje. Jis – vienas pirmųjų ir strategiškai svarbiausių kelių Romoje. Jis buvo nutiestas 3 amžiuje prieš mūsų erą. Jis yra ilgas akmenimis grįstas kelias, kuris mena daugybės kartų istoriją. Sakoma, jog visi kelia veda į Romą. Gal ne visi, tačiau šis tikrai veda ir jau daugybę metų.

5. Pameluokite prie „Tiesos burnos“ (La Bocca della Verita). Į šią skulptūrą turistai mėgsta įkišti ranką. Tačiau vietos legenda byloja, kad melagiams to daryti nereikėtų – jie gali nebeatgauti rankos, kadangi burna ją „suės“.

La Bocca della Verita – Tiesos burna
La Bocca della Verita – Tiesos burna

6. Įmeskite pinigą į Trevi fontaną. Sakoma, kad, jei fontanui skirtą monetą mesite per petį, į Romą dar būtinai sugrįšite. Tikėdami tuo tūkstančiai turistų fontane palieka savo nacionalinių pinigų – paskaičiuota, kad per dieną vidutiniškai į Trevi fontaną įmetama apie 3 000 eurų.

VIDEO: Trevi fontanas Romoje

7. Surenkite iškylą Villa Borghese soduose. Tai – vienas didžiausių viešųjų parkų Romoje. Įėjimas į jį nekainuoja, o viduje rasite nuostabių kampelių ramiam poilsiui, iškylai ar tiesiog pasivaikščiojimui. Jei keliaujate su šeima, vaikams čia patiks palakstyti. Tiesa, nusprendę aplankyti galeriją, turėsite atverti piniginę.

8. Apžvelkite miestą nuo Viktoro Emanuelio II paminklo. Venecijos aikštėje esantis paminklas – ne tik dar viena statula, prie kurios galima pasidaryti asmenukę. Nuo jo atsiveria nuostabi Romos panorama.

Tiesa, jei naudositės liftu, tai kainuos po 7 eurus už kiekvieną keleivį. Tačiau taupantys gali ignoruoti liftą ir išsirinktą žiūrėjimo erdvę pasiekti patys.

9. Aplankykite žydų getą. Tai miesto dalis, kurioje pilna amatininkų dirbtuvėlių ir menininkų studijų, vintažinių rūbų parduotuvių, košerinio maisto kepyklų ir populiarių užeigų. Užsukus į jas tikrai užsinorėsite kažką įsigyti, tačiau pasivaikščiojimas siauromis gatvelėmis nieko nekainuoja.

Ispanijos laiptai
Ispanijos laiptai

10. Stebėkite žmones ant laiptų Ispanijos aikštėje. Šiems laiptams populiarumo niekada netrūko. Ant jų pilna ne tik turistų – jauni italai čia mėgsta susitikti su draugais ir plepėti. 

Ispanijos aikštės laiptais, tarsi neoficialiu podiumu, nuolat „kursuoja“ jaunos merginos, besitikinčios, kad bus pastebėtos modelių ieškančių agentūrų atstovų.

11. Pasinerkite į Trastevere gyvenimą. Šis gyvas miesto rajonas niekada nemiega – turistų ir romiečių čia pilna ir dieną, ir naktį. Visus juos traukia vaizdingi rajono takai ir aikštės. 

12. Pėsčiomis po Naująją Romą. Istoriniame miesto centre kasdien rengiamos nemokamos ekskursijos, kuriose pateikiami svarbiausi faktai apie amžinąjį miestą. Daugiau informacijos apie ekskursijas rasite čia

13. Įkraukite baterijas protestantų kapinėse. Cimitero Acattolico yra vienintelės ne katalikų kapinės Romoje, kuriose ilsisi ir žymusis anglų romantikas – poetas Johnas Keatsas. Jose dvelkianti ramybė leis „susirinkti save“ ir tęsti pažintį su kontrastinga Italijos sostine.

it.wikipedia.org nuotr/Cimitero Acattolico kapinės Romoje
it.wikipedia.org nuotr/Cimitero Acattolico kapinės Romoje

14. Prisiminkite Romos karus Išlaisvinimo istorijos muziejuje (it. Museo Storico della Liberazione). Muziejuje galima sužinoti įdomių istorinių faktų, pavyzdžiui, apie Romą nacių okupacijos metais.

15. Įvertinkite Romos triumfo vartus. Netoli įėjimo į Koliziejų yra Konstantino arka. Tai – didžiausi Romoje triumfo vartai, pastatyti IV a. Praeikite pro juos didingai ar įsiamžinkite nuotraukoje. 

it.wikipedia.org nuotr/Santa Prassede bazilika
it.wikipedia.org nuotr/Santa Prassede bazilika

16. Apžiūrėkite mozaikas ant Chiesa di Santa Prassede bažnyčios. Kibirkščiuojančios Bizantijos kompozicijos – įspūdingos. Tačiau pati šventovė turistų dažnai „pražiūrima“. Be reikalo – tai viena įspūdingiausių bažnyčių Romoje.

17. Pasivaikščiokite su vietiniais. Italai mėgsta ilgus vakarinius pasivaikščiojimus. Tad, jei norite pasijusti kaip tikri Romos gyventojai, eikite į Via del Corso ir prisijunkite prie vietinių jų vakariniuose pasivaikščiojimuose, kurie vadinami passeggiata

18. Apžvelkite miestą nuo Gianicollo kalno. Netoli Trestevere rajono esantis kalnas yra natūrali apžvalgos aikštelė. Joje stovi Giuseppe's Garibaldi skulptūra, XVII a. fontanas, patranka, iš kurios kasdien vidurdienį iššaunama. Neretai šioje vietoje vyksta spektakliai. Vis dėlto svarbiausia, jog iš čia atsiveria puikūs miestovaizdžiai.

19. Stebėkite pasaulį Popolo aikštėje. Šioje didžiulėje neoklasikinėje aikštėje visada kažkas vyksta. Tačiau jei vis dėlto akims pritrūks veiksmo, galėsite ramiai apžvelgti netoliese esančius architektūros stebuklus, pavyzdžiui, bažnyčią La chiesa di Santa Maria dei Miracoli.

20. Pasigrožėkite moderniąja Italijos architektūra. Pietinės Romos dalies akcentas yra Palazzo della Civiltà del Lavoro. Šis pastatas dar žinomas kaip „Kvadratinis Koliziejus“. Jis – vienas iš ryškių šiuolaikinės Italijos architektūros pavyzdžių. 

it.wikipedia.org nuotr/Palazzo della Civiltà del Lavoro
it.wikipedia.org nuotr/Palazzo della Civiltà del Lavoro

Dar daugiau patarimų, ką nemokamai veikti Romoje, rasite čia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje