-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

5 nuostabios salos, norintiems pabėgti nuo miesto triukšmo

Planuodami atostogas žmonės vis dažniau ieško vietų, kuriose galėtų pailsėti nuo miesto triukšmo ir skubėjimo. Tiesa, rasti skrydžių į tokią salą, kokioje gyveno Robinzonas Kruzas, būtų gana sudėtinga. Tačiau jų yra. CNN siūlo susipažinti su 5 dėmesio vertomis, tačiau turistų dar labai mažai pažintomis salomis, kuriose vis dar galima ramiai pailsėti nuostabios gamtos apsuptyje.
123rf.com nuotr./Lummi sala
123rf.com nuotr./Lummi sala

Lummi sala (Vašingtono valstija, JAV)

Šioje, amžinai žaliuojančioje, saloje yra vienas iš „New York Times“ 2011 metais įvardintų geriausių restoranų.

Pasak jų, vien dėl tokio maisto verta skristi į Lummi salą. Maistas čia gaminamas iš vietinių žvejų pagaunamų produktų ar žalumynų, augančių saloje. 

Tačiau gardus ir šviežas maistas – ne vienintelis dalykas, traukiantis turistus į Lummi salą. Tris kartus per metus čia suplūsta menininkai ir jų darbų gerbėjai – atvirose studijose demonstruojamos daugiau nei 40 „keliaujančių“ parodų. 

Į salą atvyksta ir žmonėms, ieškantys sveikatos. Paprastai jie suka tiesiai į saloje esantį Medvarlės ūkį, kur galima pasisemti energijos ar nusipirkti gėlių esencijos.

Sarko sala (Jungtinė Karalystė)

Ši sala yra pirmoji „tamsaus dangaus“ sala pasaulyje. Ką tai reiškia? Čia nėra šviesos, taršos ir automobilių spūsčių.

Naktimis čia galima pasigrožėti mažesnėmis ar didesnėmis žvaigždėmis nusėtu dangumi ir pabandyti surasti Paukščių taką bei kitus žvaigždynus.

Saloje gyvena vos 600 žmonių, kurie nesinaudoja nei automobiliais, nei autobusais ar motociklais. Tad apsilankę čia turistai patenka į tikrą ramybės ir švaros oazę.

Kelionės arklių traukiamais vežimais ar dviračiai visiems čia atvykstantiems leidžia nusikelti į tuos laikus, kuomet apie automobilio egzistavimą nebuvo galima net pasvajoti.

Sala patiks ir gamtos mylėtojams: Sarko salos peizažas pasižymi neaprėpiamomis pievomis ir uolėtomis pakrantėmis.

Reikėtų žinoti, kad šioje saloje yra tik du viešbučiai. Apsistojus juose galima pasimėgauti omarais ir šviežia žuvimi.

123rf.com nuotr./Špicbergenas
123rf.com nuotr./Špicbergenas

Špicbergenas (Norvegija)

Didingi, sniegu padengtų kalnų vaizdai, fiordai, kobalto mėlynumo jūra ir daug saulėje blizgančio ledo laukia visų, atvykstančių į Svalbard salyną.

Nors atrodo, jog šaltis turėtų karaliauti ištisus metus, tačiau šiltuoju sezonu, temperatūra gali pakilti ir iki 9 laipsnių šilumos. 

Pusiaukelėje tarp šiaurinės Norvegijos dalies ir Šiaurės Ašigalio, Arkties vandenyne Špicbergas yra vienintelė apgyvendinta sala – čia gyvena maždaug 2 000 žmonių.

Nors atrodo, jog šaltis turėtų karaliauti ištisus metus, tačiau šiltuoju sezonu, temperatūra gali pakilti ir iki 9 laipsnių šilumos.

Be to, nuo balandžio vidurio iki rugpjūčio pabaigos saloje net vidurnaktį šviečia saule.

Norintys pasigrožėti Šiaurės pašvaiste gali tai padaryti lapkritį – vasarį, kada keturis mėnesius kiaurą parą Špicbergenas skendi tamsoje.

Haski veislės šunų traukiami vežimai, žygiai pėsčiomis ir pasiplaukiojimai baidarėmis – populiariausios salos pramogos vasaros metu. Žiemą turistai gali pasivažinėti sniegomobiliais bei slidinėti.

Saloje esantis viešbutis siūlo galimybę pagyventi kambariuose, įrengtuose kaip autentiškos pašiūrės. Jose dalis baldų yra pagaminti iš ruonių odos ir medienos, rastos jūros pakrantėse.

Čia veikiantis baras su stikliniu stogu suteikia galimybę pasigrožėti įspūdingais kalnais – dėl tokio reginio galima susitaikyti su tuo, jog maudymosi kostiumėlio šioje saloje tikrai neapsivilksite – per šalta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius