Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

7 paprasti patarimai norintiems keliauti pigiau

Beveik visi straipsniai apie keliones sulaukia komentarų, kurių autoriai piktinasi, jog keliauti sau gali leisti tik tie, kurie turi maišus pinigų. Tačiau tiesa tokia, kad gerai suplanuotos kelionės nebūtinai pareikalauja visų santaupų.
Susidaryti kelionės planą savarankiškai labai paprasta – tereikia skirti tam laiko
Susidaryti kelionės planą savarankiškai labai paprasta – tereikia skirti tam laiko / 123rf.com nuotr.

Šiame straipsnyje, kurį parengė savarankiškai keliaujančių žmonių bendruomenė time2fly.lt rasite 7 patarimus, padėsiančius aplankyti išsvajotas vietas, net turint labai ribotą biudžetą.

1. Venkite kelionių agentūrų ir tarpininkų

Pirmoji ir pagrindinė taisyklė – organizuokite kelionę savarankiškai. Šiais laikais, kai internete galite rasti visą reikalingą informaciją, tikrai neverta mokėti kelionių organizatoriams.

Tuo labiau, kad vis daugiau kelionių agentūra tik nuperka skrydžio bilietus oro linijų tinklapyje ir rezervuoja viešbutį jūsų vardu naudodamiesi visiems pasiekiamomis rezervacijos sistemomis. Visa tai galite padaryti patys, net nemokėdami anglų kalbos, nes oro linijų tinklapiai ir viešbučių rezervavimo sistemos jau seniai yra išverstos į lietuvių kalba.

2. Skraidykite mažų sąnaudų oro linijomis

Skraidydami „Wizzair“, „Ryanair“ arba „Norwegian“ oro linijomis galite norimas vietas pasiekti daug pigiau nei reguliariomis oro linijomis. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad šių oro linijų aptarnaujamų skrydžių kainos keičiasi labai greitai. Todėl verta nuolatos stebėti kainas jūsų pasirinkta kryptimi ir pastebėjus gerą pasiūlymą rezervuoti nedelsiant. Į bilieto kainą yra įskaičiuoti visi mokesčiai, tad belieka tik išsispausdinti kelionės dokumentą ir keliauti į oro uostą.

Iš Vilniaus ir Kauno oro uostų galite labai nebrangiai pasiekti daugumą Europos didmiesčių bei Graikijos, Ispanijos ar Italijos kurortus.

wizzair.com nuotr. /„Wizz Air“ lėktuvas
Wizzair.com nuotr. /„Wizz Air“ lėktuvas

3. Apgyvendinimą planuokite iš anksto

Nusipirkus bilietus verta iš karto pasirūpinti nakvyne. Paprasčiausiai tai galite padaryti populiariausioje viešbučių rezervavimo sistemoje – booking.com. Taip pat verta palyginti viešbučių kainas hotelcombined palyginimo sistemoje, kurioje rasite keliolikos viešbučių rezervacijos sistemų pasiūlymus. Abi svetainės yra ir lietuvių kalba.

Theguardian.com nuotr./„Airbnb“ siūlo daugybę nakvynės vietų visame pasaulyje
Theguardian.com nuotr./„Airbnb“ siūlo daugybę nakvynės vietų visame pasaulyje

Airbnb.com portale rasite vietinių gyventojų siūlomas nakvynės vietas. Galite išsinuomoti visą namą arba butą. O jei Jums užteks vieno kambario, taip pat rasite kažką tinkamo sau. CouchSurfing.com platformoje galite „įsiprašyti“ į svečius nemokamai. Tai turbūt geriausias būdas, jei norite daugiau sužinoti apie lankomą vietą ir pajusti vietinį gyvenimo ritmą. Tačiau, jei kelionės metu norėtumėte šiek tiek privatumo, tai turbūt nėra geriausias pasirinkimas.

Na, o keliaujant vasarą galima pasinaudoti klasikiniu sprendimu – pasiimti palapinę, miegmaišį ir patiems rinktis vietą kur norėtumėte nakvoti.

123rf.com nuotr./Lauko kavinė Bolonijoje
123rf.com nuotr./Lauko kavinė Bolonijoje

4. Valgykite toliau nuo miesto centro

Miesto centre rasite brangiausius, bet nebūtinai geriausius restoranus ir kavines. Verta kiek nutolti nuo miesto centro, o kainos bus bent per pus mažesnės. Gyvenamosiose rajonuose esančiuose restoranuose sutiksite vietinius gyventojus ir bent akimirkai galėsite pasijusti vienu iš jų.

Daugumoje jaunimo viešbučių yra svečiams skirtos virtuvės – verta jomis pasinaudoti. Apsipirkę netoliese esančiame prekybos centre galite patys paruošti skanius pusryčius ir vakarienę.

123rf.com nuotr./Balandis Turkijoje neužgrūstas turistais
123rf.com nuotr./Balandis Turkijoje neužgrūstas turistais

5. Keliaukite ne sezono metu

Atostogų sezono įkarštyje skrydžių, nakvynės bei kitų paslaugų kainos yra ženkliai didesnės. Populiariausiose lankytinose vietose drieksis kelių šimtų metrų ilgio eilės, o ieškoti vietos paplūdimyje turėsite bent keliolika minučių. Viso to galite išvengti keliaudami sezonui dar neprasidėjus arba vos pasibaigus. Pietų Europoje oras būna puikus bene iki spalio pabaigos, tad tikrai nebūtina keliauti vasaros metu.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Oro uostas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Oro uostas

6. Susikraukite į rankinį bagažą

Keliaudami pigiomis oro linijomis nemokamai galite pasiimti tik rankinį bagažą. Vasaros metu jo tikrai užtenka savaitės kelionei. Jei nepavyksta sutalpinti visko, neskubėkite papildomai pirkti registruoto bagažo. Išsidėliokite visus daiktus ir išsirinkite tik tuos būtiniausius. Tikrai nebūtina visur vežtis penkių batų porų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sekso muziejus Amsterdame
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sekso muziejus Amsterdame

7. Pasinaudokite nemokamomis atrakcijomis

Daugumoje Europos miestų galioja pirmojo mėnesio sekmadienio taisyklė. Tai reiškia, kad tą dieną galite nemokamai lankytis daugumoje muziejų ir galerijų. Jei studijuojate, būtinai pasidarykite tarptautinį studento pažymėjimą, kad galėtumėte pigiau aplankyti jus dominančias vietas.

Time2fly.lt tai jaunų keliautojų iniciatyva, siekianti suburti savarankiškai keliaujančių žmonių bendruomenę. Tinklaraščio kūrėjai savo veikla siekia paskatinti žmones savarankiškai planuoti keliones ir įrodyti, kad nuotykiai neturi būti brangūs, o kelionėms į įspūdingiausius Europos bei pasaulio kampelius visai nebūtina taupyti metų metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius