Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokatas pataria: ką reikia žinoti turistams, besiruošiantiems į Egiptą

Kaire liejosi nušalinto prezidento M.Mursi rėmėjų kraujas
„Scanpix“ nuotr. / Kaire liejosi nušalinto prezidento M.Mursi rėmėjų kraujas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pats atostogų sezono įkarštis ir daugybė žmonių iš Lietuvos vyksta į įvairias pasaulio šalis. Kelionės į tradicines turistines šalis tokias, kaip Graikija, Ispanija paprastai vyksta sklandžiai. Tačiau besikeičiant politinei situacijai valstybėse atsitinka taip, kad rami ir turistams patraukli šalis tampa panaši į parako statinę, prie kurios artintis pavojinga.

Taip atsitiko su lietuvių taip pamėgtu Egiptu, kuris šiandien yra krečiamas neramumų. Kokios netikėtos situacijos gali susiklostyti planuojantiems keliones į tokias šalis ir ką reikėtų žinoti turistams, pataria advokatų kontoros ADER  advokatas Edmundas Rusinas.

Keliautojus iš Lietuvos turizmo agentūros veža į tuos Egipto regionus, kuriuose neramumų nėra – pakankamai saugu. Tačiau neorganizuojamos kelionės į didžiuosius šalies miestus: Kairą, Aleksandriją, Suecą, Ismailiją, Port Saidą. Žinoma, pats turistas gali nusipirkti ekskursiją į kurį nors iš tų miestų, tačiau to daryti nerekomenduojama, nes ten yra nesaugu, dažnai vyksta masinės riaušės, protestai.

Dėl neramumų, politinio nestabilumo kelionių organizatorius gali atšaukti skrydį į nesaugią šalį, tokiu atveju keleiviai negalėtų gauti kompensacijos, priklausančios pagal atsiskaitymo vežti ir skrydžių atšaukimo arba atidėjimo ilgam laikui Reglamentą. Tačiau jei apie skrydžio atidėjimą būtų pranešta turistams jau esant oro uoste, jie turėtų teisę į rūpybą, t. y. jie gautų maitinimą, galimybę paskambinti artimiesiems ir pan.

Kai kelionės atsisako keleivis

Dabar žmonės dažnai klausia, ar jie gali atsisakyti kelionės į nesaugią šalį. Štai žmogus su visa šeima iš anksto užsisakė kelionę į Egiptą, bet mato, kokie ten vyksta minėti įvykiai, kad ten nesaugu ir nebenori važiuoti. Žinoma, jis turi teisę atsisakyti kelionės, bet svarbu dėl kokios priežasties atsisako. Jos turi būti rimtos, nes jei kelionės organizatoriaus ar teismo jos nebūtų vertinamos kaip svarbios aplinkybės, turistas privalėtų padengti kelionės organizatoriaus patirtus nuostolius, t. y. jo išlaidas už turistui užsakytą viešbutį, kitas paslaugas. Paprasčiau sakant, žmogus neatgautų kelionių organizatoriui jo sumokėtų pinigų. Bet jei akivaizdu, kad turistai vežami į regioną, kuriame nesaugu, vyksta neramumai, pinigai žmogui bus grąžinti.

Daugiau kalbėkitės su kelionių organizatoriumi

Bet kuriuo atveju labai svarbu planuojantiems vykti į kelionę gerai viską pasverti, neskubėti ir gerai išsiaiškinti, kur važiuoji, kas tave veža, apsispręsti, ar norėsi gyventi tik viešbutyje, o gal kurortiniame miestelyje, ar vis tik nori važiuoti į didžiuosius šalies miestus. Kaip pasielgti priklauso nuo faktinių aplinkybių, viską apgalvojus nuostolių galima išvengti. Reikia aktyviai bendrauti ir bendradarbiauti su turizmo agentūrą, kurioje esate užsisakęs kelionę. Jie turi detaliai paaiškinti situaciją regione, į kurį ketinate vykti. Viešosios informacijos internete ar kitoje žiniasklaidoje tikrai nepakanka, kad turistas galėtų apsispręsti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje