Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 28d. 17:35

Aktualu poilsiautojams Egipte: kodėl po nardymo reikėtų bent 24 val. neskraidyti

Nardymas Raudonojoje jūroje
123rf.com / Nardymas Raudonojoje jūroje

Paskutinę savo atostogų dieną nusprendžiate leistis į nuotykį. Prieplaukoje pastebėjote ženklą, kviečiantį į nardymo išvyką. Nusprendžiate tai išbandyti ir džiaugiatės įspūdžiais, tačiau vos nusivilkus nardymo kostiumą instruktorius jums pataria – dabar 24 valandas negalite skristi lėktuvu. Kodėl nuskamba ši rekomendacija? Kuo rizikuojate, jei jos visgi nepaklausysite?

Nardymas yra tikras malonumas, ypač jei po vandeniu yra geras matomumas. Tai yra šis tas, ką reikėtų išbandyti visiems. Tačiau tai yra šiokia tokia apkrova kūnui. Instruktoriai jums padės tiek pamokomis prieš panėrimą, tiek po vandeniu, todėl šioje srityje problemų būti neturėtų. Tačiau patarimas 24 valandas niekur neskristi greičiausiai vis tiek galios.

Taip bandoma išvengti vadinamos dekompresinės arba kesoninės ligos. Įprastai dėl jos rūpintis turi tik narai. Jie turi specialias lenteles, kurios leidžia pasirinkti geriausią išnėrimo strategiją. Svarbiausia neiškilti per greitai, ypač jei žmogus nardė ilgesnį laką arba didesniame gylyje. Tačiau dekompresinės ligos grėsmė neišnyksta vos sėkmingai išlipus ant prieplaukos.

Dekompresinę ligą sukelia audiniuose susikaupęs azotas. Tai įvyksta natūraliai – didesnis vandens slėgis neleidžia audiniams lengvai atsikratyti azoto, todėl šiek tiek jo susikaupia įvairiose kūno vietose. Per kelias valandas jis yra pašalinamas, tačiau jei kilsite į didesnį aukštį, kuriame atmosferos slėgis bus žemesnis, audiniuose susidarę mikroskopiniai burbulai ims plėstis. Būtent dėl to po nardymo patariama 24 valandas nekopti į kalnus ir nekeliauti lėktuvais.

Iš tiesų, dekompresinės ligos sukelti padariniai gali būti labai įvairūs, priklausomai nuo to, kur jūsų kūne yra azoto sankaupos. Gali imti skaudėti sąnarius, raumenis. Kai kuriais atvejais žmonėms gali būti sunku judėti. Tačiau yra žinoma, kad dekompresinė liga sukelia ir kur kas rimtesnius padarinius, įskaitant infarktą, paralyžių ar mirtį. Yra užfiksuota atvejų, kuomet dėl stipraus keleivių patiriamo skausmo lėktuvams teko atlikti neplanuotus tūpimus.

Nuo dekompresinės ligos žmonės gydomi barokamerose. Jie turi vartoti daug skysčių ir ilsėtis. Jei pagalba suteikiama laiku, žmogus visiškai pasveiksta. Tik, tikriausiai, nardyti jau nebenori.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:10:33
01:21
02:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje