Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 23d. 21:00

Be skiepo – apgailėtinos atostogos: Europos šalys su griežčiausiais ribojimais nepasiskiepijusiems

Bledo ežeras, Slovėnija Tik prenumeratoriams
123rf.com nuotr. / Bledo ežeras, Slovėnija
Dauguma Europos valstybių turi savus lietuviškojo galimybių paso atitikmenis – kai kur apsipirkti, papramogauti ar pasinaudoti paslaugomis galima tik turint pasiskiepijimo nuo COVID-19, persirgimo šia liga arba neigiamo koronaviruso testo įrodymą. Bet dalis valstybių jau žengusios dar toliau – paskelbė, kad neigiamas testas nebesuteiks visų laisvių. Vienur nepasiskiepiję negali patekti į viešbučius. Kitur – nei į barus, nei į kavines, nei į nebūtinų prekių parduotuves. Dar kitur tenka laikytis net ir komendanto valandos nuo 21 val. vakaro.

Austrijoje visa šalis jau paniro į karantiną

Į Austriją dabar ne tik kad niekam nerekomenduojama vykti, bet dažnas net jeigu ir norėtų – nepatektų.

Pandemijos pradžioje Austrija su savo lėbauti nusiteikusių turistų ant slidžių kurortais buvo tapusi koronaviruso lopšiu. Tikrąja to žodžio prasme slidinėtojai ir vietiniai spjaudėsi koronavirusu – buvo žaidžiamas alaus žaidimas „beer pong“, naudojantis burnomis.

Žaidėjai kamuoliuką iš burnos spjaudydavo į alaus bokalus, tą patį kamuoliuką tuomet naudodavo ir kiti. O dar buvo ir visų naudojamas švilpukas, kurį pūtė ir COVID susirgęs barmenas, ir dar nežinia kiek įkaušusių klientų.

Į savo šalis jau su užkratu grįžo šimtai keliautojų. Austrija buvo apkaltinta lėtai reagavusi į perspėjimus, nesiėmusi reikiamų priemonių.

Austrijos valdžia šiemet jau visai kitaip tvarkosi su grėsme visuomenės sveikatai. Žiemos sezoną nukėlė kelioms savaitėms ir paskelbė griežčiausias karantino taisykles Europoje. Iš pradžių kentėjo nevakcinuoti, tačiau po savaitę trukusio „nepasiskiepijusių karantino“, užsidaryti namuose jau privalėjo visi, net ir skiepyti. Šalyje pilnai vakcinuota apie 66 proc. gyventojų.

Austrams nurodyta dirbti iš namų, užsidarė nebūtinų prekių parduotuvės, restoranai, barai, jau kurtis pradėję Kalėdų miesteliai. O kitais metais taps ir privaloma pasiskiepyti nuo koronaviruso – kitaip grės tūkstantinės baudos.

Austrija paskelbė ir tai, kad iki karantino pabaigos neįsileis turistų – o ir ką jiems čia veikti, kai visos turistinės vietos, tokios kaip viešbučiai, barai, kultūrinės institucijos, poilsio centrai ir t. t., uždaryti.

Bet ne tik Austrija dabar yra itin nepalanki kelionėms. Ypač – jeigu esi nepasiskiepijęs. Dar bent 5 Europos valstybės, pamėgtos ir lietuvių turistų, yra nusprendusios griežtai suskirstyti – kas jose yra pilnai pasiskiepijęs nuo COVID, kas ne. Kitaip sakant – į šalį gal ir pateksi su neigiamu testo rezultatu, bet negausi tokių pačių laisvių kaip tie, kurie jau yra gavę COVID vakcinos dozes.

Čekijoje nepasiskiepiję negali apsistoti viešbučiuose

Čekijoje nuo pirmadienio įsigaliojo gana griežtos COVID pandemijos valdymo taisyklės. Jų taikinyje – nepasiskiepiję šalies gyventojai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:21
41:07
04:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje