Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 7d. 12:19

Daliai keliautojų grįžtant į Lietuvą reikės 2 COVID-19 testų: ką reikia žinoti

Vilniaus oro uostas
LTOU nuotr. / Vilniaus oro uostas
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atkreipia dėmesį, kad saugantis COVID-19 Delta atmainos plitimo Lietuvoje šią savaitę sugriežtintos sąlygos keliautojams. Vienas iš pasikeitimų – nebeliko šalių, neįtrauktų į paveiktų šalių sąrašą. Žaliai zonai priskirtos šalys nuo šiol taip pat yra paveiktų šalių sąraše. Tai reiškia, kad grįžus iš bet kurios užsienio šalies, be QR kodo, kuris gaunamas užpildžius keleivio anketą, privaloma turėti ir neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Tuo tarpu izoliacija taikoma tik grįžusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskirtų šalių, rašoma pranešime spaudai.

Primenama, kad nuo COVID-19 pasiskiepiję ir šia liga persirgę asmenys nei tirtis prieš atvykdami, nei izoliuotis atvykę į Lietuvą neturi. Kad būtų pritaikytos šios išimtys, po skiepijimo turi būti praėję ne mažiau kaip 14 dienų. Visgi, jeigu atvykus į Lietuvą po skiepijimo nėra praėję 14 dienų, būtina izoliuotis, kol sueis šis terminas. Persirgusiais laikomi asmenys, kuriems liga buvo patvirtinta teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, o nuo jo gavimo praėjo ne daugiau nei 180 dienų.

Vienas iš svarbesnių pakeitimų, įsigaliojusių šią savaitę, taikomas atvykstantiesiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių. Jie nuo šiol privalo ne tik atsivežti neigiamą tyrimo rezultatą, bet dar kartą atlikti COVID-19 tyrimą (PGR) ne anksčiau kaip trečią ir ne vėliau kaip penktą dieną po atvykimo į Lietuvą.

Registruotis šiam tyrimui reikia Karštosios linijos interneto svetainėje www.1808.lt arba trumpuoju telefono numeriu 1808.

Persirgusiems arba paskiepytiems pagal visą skiepijimo schemą žmonėms šis reikalavimas taip pat netaikomas. Tirtis trečią–penktą dieną po atvykimo neprivalo ir oficialių delegacijų nariai bei vaikai iki 7 metų.

Į darbą – tik atlikus tyrimą

Dar vienas šios savaitės pasikeitimas taikomas asmenims, kurie izoliacijos metu gali vykti į darbą. Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, paramedikai, su sveikata susijusių pramonės šakų mokslininkai, farmacijos, medicinos priemonių pramonės darbuotojai ir kitų kategorijų darbuotojai, kurių visą sąrašą galima rasti čia: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/grizusiems-atvykusiems-is-uzsienio-1/dazniausiai-uzduodami-klausimai-1/darbas , izoliacijos metu (jeigu jiems taikoma izoliacija) gali vykti į darbą, jeigu jų kelionės tikslas buvo susijęs su darbo funkcijų vykdymu.

Pagal šią savaitę įsigaliojusius pakeitimus, į darbą jie galės vykti tik tuomet, kai atvykę į Lietuvą atliks PGR tyrimą ir jo rezultatas bus neigiamas.

„Tikimės, kad šie sugriežtinimai padės suvaldyti pavojingos Delta atmainos plitimą Lietuvoje. Esame pasiilgę kelionių, nerūpestingų atostogų užsienyje, natūralu, kad keliautojų daugėja ir pastaruoju metu jų tik daugės. Mes, epidemiologai, turime vieną prašymą – būkime atsakingi. Tirkimės, kai to yra reikalaujama, ir neleiskime nukritusioms sergamumo kreivėms ir vėl pakilti. Be to, įsisukę į vasaros malonumų sūkurį, nepamirškime pasiskiepyti“, – prašo NVSC laikinoji vadovė G.Aleksienė.

Primenama, kad iki atvykimo į Lietuvą gali būti atliktas tik PGR tyrimas arba antigeno testas. PGR tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo, antigeno testas – ne anksčiau kaip prieš 48 val. Serologinių tyrimų rezultatas šiuo atveju nepripažįstamas.

Paveiktų šalių sąrašą galite rasti čia: https://nvsc.lrv.lt/atvykusiems

Izoliacijos išimčių sąrašą galite rasti čia: https://nvsc.lrv.lt/isimtys

Atmintinę keliautojams rasite čia: https://nvsc.lrv.lt/atmintine

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje